• Western
  • Thriller

Switch (2011)

I přes některé nelogičnosti v počínání aktérů jde o výbornou napínavou Krimi.

Shalako (1968)

Byl jsem hodně zvědavý na britské pojetí westernu. Netradiční, zajímavý námět ze kterého by však šlo vyrazit o hodně víc. Takhle to bylo dost rozvleklé. A pak ten závěr. Typický americký Happy end. V reálu by to přeci skončilo tak, že Connery by podlehl v souboji s indiánským soupeřem a všichni běloši potrestáni za vniknutí na indiánské území. Především B. Bardotová by si za svůj naprosto příšerný make-up zasloužila zvlášť krutou smrt.

Dům tisíce mrtvol (2003) odpad!

Nepochopím, že někdo, kdo tohle vymyslel a natočil, není zavřen až do konce života ve cvokhauzu.

Samé štěstí (1991)

Jak již tady bylo mnohokrát řečeno jde o přesnou kopii filmu Kopyto, až na dvě drobné odlišnosti. Takže pro toho, co jako já nesnáší herecký projev Pierra Richarda a chce přitom film shlédnout, je americká verze ideálním řešením. Jak jsem již napsal jsou zde dvě (alespoň já jsem jich víc nepostřehl) drobné odlišnosti od originálu a to celkem zbytečná scéna s padajícím autem z útesu a hlavně poslední scéna filmu končící vodopádem je oproti nijakému závěru francouzské verze geniální.

Pařba ve Vegas (2009) odpad!

Hloupoučký film s debilně se chovajícími postavami a vulgární dětinskou konverzací - prostě klasický americký filmový humor.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Docela dobrá parodie na americké akční filmy. Ale zbytečně natahované scény, zejména v druhé půlce. Mě by sedělo zkrácení tak na max. 90 min.

Smrt ve tmě (2016)

Správně by se tento film měl jmenovat "Nezničitelní". Pes po vzoru Sněhurky sežere otrávené maso a poté co umře, aniž by byl políben princem, pardon, v tomto případě krásnou čubičkou, vstane z mrtvých a zuřivě se vrhá na zloděje. Obdobně jeho pán, slepec ač uspán koňskou dávkou chloroformu a poté několikrát dobit těžkým železným páčidlem bez problémů honí po celém domě zloděje a postupně je odstřeluje, zaškrcuje apod. Ovšem nejlepší je nejmladší nesmrtelný zloděj. Ten je 3x střelen, 3x spadne z výšky natvrdo buď na záda, nebo na hubu a několikrát je slepcem zaškrcen a příšerně zmlácen a přesto setrvává v akci skoro celý film. Jo a zajímavý je i to, že si slepec si v noci v celém rozlehlém domě svítí. Ale pro toho co má rád pohádky s trochou černého humoru je to trochu koukatelné.

96 hodin (2008)

Škoda, že to autoři nepojali jako parodii, protože ten již postarší agent vv., který zlikviduje celou albánskou mafii, na kterou jinak nestačí celá francouzská policie a Ian Fleming by bledl závistí, že on stvořil jen ubohého Jamese Bonda a ne tohoto supermana, by si to opravdu zasloužil. Ale s nadhledem se na to docela koukat dalo, takže průměr.

Utopenec na útěku (1998) odpad!

Jak někdo může nazvat tuhle nedostižnou blbost parodií???

Lupiči paní domácí (2004) odpad!

Vystříhat nudné, zdlouhavé scény a vypustit vulgárnosti, tak by se to snad mohlo líbit hodně malým dětem.