• Western
  • Thriller

Jason X (2001)

Tahle hovadina - i když to tak autoři nemysleli - na mě působila jako docela dobrá parodie na horrory. Za pobavení ony tři hvězdičky

Pátek třináctého (2009) odpad!

Ono moc logiky nebylo ani v původní sérii. Ale scénář na tuto slátaninu vznikl pravděpodobně v léčebním zařízení pro duševně choré, kde jsou umísťováni na doživotí pouze pacienti pro zvlášť sadistické sexuální trestné činy.

Pátek třináctého 7 (1988)

Tak jsem se z tohoto filmu dozvěděl, že mladí američtí kluci souloží zásadně oblečení, protože poté co je při této bohulibé činnosti Jason vyruší, vstanou od partnerky minimálně ve slipech, což samozřejmě jde, ale je to nepohodlné, až, v případě jediného barevného, po úplně zapnuté dlouhé kalhoty a v botách. Taky bylo zajímavé, jak v jednom případě v lese najednou Jason vymění mačetu za benzinový křovinořez (že by v tom pustém lese měl Mountfield svůj stánek s 50 procentní slevou na všechno??), ale hned - asi co mu došel benzín - k příští vraždě použije opět svoji oblíbenou mačetu.

Jízda sedmi statečných (1972)

Mě se to fakt líbilo! Samozřejmě to člověk nesmí brát jako pokračování nedostižných původních Sedmi statečných. Pitomost od tvůrců tohoto jinak docela povedeného, sice jednoduchého, ale poměrně akčního westernu byl jeho název, použitá hudba a jméno šerifa. Věřím, že nebýt této pitomé snahy dál pokračovat v sérii sedmi, měl by tento snímek i zde úplně odlišné hodnocení.

Pátek třináctého 5 (1985)

To byla ptákovina!! Ale na druhou stranu taky sranda. Tommy, přestože dospívání prožil v psychiatrických léčebnách, se vypracoval do zdatného svalovce a nepřemožitelného boxera. Sousedka psychiatrické léčebny, ta snad byla předlohou Troškovi pro čerta v pohádce Princezna ze mlejna.. A pak ta "přepychová" veřejná kadibudka!! No za pobavení musím dát ty dvě hvězdičky.

Pátek třináctého 2 (1981)

Musím říci, že dvojka je o mnoho lepší a děsivější než jednička, která se mi zdála někdy až nudná. Nicméně, nějakou hlubší myšlenku ani v jednom díle nehledejte.

Saw: Hra o přežití (2004)

Podle mě nevkusné až pitomé. Chtěl bych vidět toho doktora, jak si s pilou bez zubů přepižlá kosti v noze, spoluvězně s kulkou v rameni jak umlátí oběma rukama padoucha, živého člověka, předstírající mrtvolu, jak dokáže mnoho hodin ležet v tratolišti krve bez jakéhokoliv pohybu a pak vstát atd. Ta jedna hvězdička za originalitu námětu, ne vlastní scénář, je až moc!!!

Pozdrav z cesty do pekla (1991)

Žánr filmu dle distributora: Komedie / Horor / Dobrodružný / Fantasy.  Komedie? - ve filmu není jediná scéna ani k pousmání, natož k zasmání. Horor? - Pohádka o Sněhurce je 10x strašidelnější. Dobrodružný? - snad, tak pro dvanáctiletého kluka. Fantasy? - ano, za to ta jedna hvězdička.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Když jsem tento film poprvé shlédl, jako dospívající, pamatuji se, že jsem se smál tak, že mi tekli s očí slzy. V nedávné době jsem ho viděl znovu a musím říct, že, alespoň pro mě, tato skvělá komedie až tak moc nevyčichla. Například scéna ze zaplivaného baru, kde pilot Ted Striker, coby Travolta chce štípnout do zadku, nebo tanec opilého námořníka s kudlou v zádech.  A takových gagů je tam vlastně plný film – nafukovací autopilot, jeptiška s kytarou, skákající srdce, no mohl bych pokračovat na celou stránku – prostě pro mě stále za 5 hvězdiček.