Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Inu technicky a animátorsky naprostá špica, takhle krásně zkombinovat staré předměty a vdechnout jim život, to chce pořádný kus umu. Bohužel příběh je jaksi prázdný a naprosto nezajímavý, takže jako film pouze 2*, jako kus čistého umění by film dostal 5*.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Seriál, který rozhodně není jen o sprostotě (i když v českém dabingu to tak někdy vypadá). Zpočátku (první dvě série) jsem si o něm nic moc nemyslel, ale postupem času mi došlo, že má hodně co sdělit a charakter postav najednou zaklapl. Seriál se tak ze 3* dostal někde na 4.5*, takže možná někdy v budoucnu po druhém shlédnutí ještě jednu přidám.

Fontána (2006)

Vizuálně určitě výborné dílo, dokonce i herecky velmi dobře zvládnuté. Pokud se řadíte spíše k lidemzaměřeným spirituálně (ať už pro to použijeme jakýkoli jiný význam - snílek, ovce, citový typ), nejspíše se bude Fontána svým hloubavým pohledem na život, smrt, lásku, vesmír a vlastně vše velice zamlovat. Ovšem já jako zástupce typu trochu opačného, tedy člověk sensuální (tedy typ vnímavý, vůdčí, smyslový), jsem filmem naprosto nedotčen a vlaastně zavání mírně blábolem.

Kaktusový Jack (1979)

Už kvůli Arniemu to musíte vidět! Na rozdíl od debutu ve strašném Herkulovi z New Yorku se ale jedná o docela povedenou parodii ve stylu Roadrunner Show.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Kvůli své délce je film mírně slabší než seriál, zpívané vložky jsou pro mne další mínus, proto o jednu * méně.

Pollock (2000)

Umělecky je to jistě výborný film, Ed Harris je skvělý herec a režie mu očividně jde taky moc dobře. Ale na mě je film příliš zdlouhavý a jednoduše mi nesedl.

Souboj Titánů (1981)

Jelikož jsem film viděl poprvé až dnes, nostalgie jde (naštěstí) mimo mne. Do první poloviny je sice hodně vidět, že jde o starší film (efekty chvílemi žalostné, ale většinou na svou dobu OK), kterému by trochu prospělo prostříhnout (zdlouhavé záběry - opět dobová věc) a byla by to hodně slušná adaptace antických bájí. Jenže pak už se Amerika projevila a kde se vzala tu se vzala robotická sovička a film se začal nepříjemně přibližovat odpadu. A jen tak mimochodem, Kraken je z pověstí nordických a ne řeckých, pane scénáristo!

Shrek Třetí (2007)

Po dvou nejlepších animácích v historii přichází pořádná -řídký exkrement-. Výměna režisérů jako vždy udělala své a namísto originální, vtipné a hlavně MILÉ pohádce přichází béčková bláznivá komedie říznutá dobrodružným fantasy jejíž vtipnost rozhodně není milá zato je velmi trapná a z postav dělá idioty (Merlin), chvílemi dokonce maximálně nevkusná (umírání krále). Tam kde býval příběh příjemně pohádkový přichází nepříjemná a vysoceneoriginální situace, kterých jsou televizní odpoledne plná. Nebýt stejně kvalitních herců a grafiky jako v předchozích dílech, dal bych 2*.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Já myslím, že to POMO vystihl naprosto přesně. Ve filmu toho je moc (a to je slabé slovo) takže jediné potěšení z filmu bylo se zasněně koukat na Megan (kvůli které prostě 2* dát nemůžu).

Lovec jelenů (1978)

A to je ta druhá hvězdička snad jen ze soucitu. První hodina ukazující, jak postavy žily před válkou je neskutečně ale neskutečně nudná. Chvilka, kterou film stráví ve Vietnamu je jen malinkou epizodkou před nudou a hlavně podivností, která nás čeká po návratu domů. Skoro horší než Apocalypse Now (ale jen skoro, tenhle film alespoň má hlavu a patu - i když daleko od sebe).