Spirit (2008)

Tenhle film je těžké správně ohodnotit. Na jednu stranu tady máme skvělé herce, výborné efekty (a o mi komiksovost často vadí), někdy výborné hlášky a super kočky (obojího typu). Ale pak zničeho nic vybafne plno "WTF momentů" (nacisti, skákací noha apod.), chvílemi jakoby nedomyšlenost příběhu. Jo a ta černo-červená grafika už tady jednou byla, takže vyznívá trochu trapně. Nakonec dávám 4* s přimhouřenýma očima, ale nebýt jmen "SOS" "ADIOS" a "AMIGOS" tak nevím nevím.

Poslední pokušení Krista (1988)

Pánbíčkáře film buď rozhorčí nebo se na něj s chutí podívají, ve své době určitě dokázal vyvolat rozruch svým pohledem na příběh Krista, ale mne dnes pouze hrozně nudil. Kdyby se hlavní postava jmenovala Petr Novák, tak se vsadím, že by filmu nikdo 4 nebo více hvězd nedal.

Taxikář (1976)

Inu herci a režisér sice dobrří, ale nudil jsem se 10x více než u megafilmů novy, plus podivný střih a zkratový vývoj postavy, opravdu jsem čekal něco lepšího.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Hlavní linie příběhu by byla ještě v pořádku, ale její kýčovitě komediální a přehrávaný nádech to už film staví někam jinam, hodně hluboko. Televizní zpracování, tkeré vypadá kulisově pak na kvalitě moc nepřidá, takže leda za herce bych se snad přimluvil. Chvílemi to vypadá jako parodie, ale na ni je to zase příliš normální, takže ať se snažím jak chci, slabé 2*.

Yes Man (2008)

Takhle má vypadat správná komedie! Nějaký zajímavý nápad, schopný centrální herec, nějaká ta dívčí krása a hlavně nevypadnout z tempa. Jednoduchý recept a přeci tak málo k vidění.

Kalifornie (1993)

Bohužel je to roadmovie, které moc nemusím. Juliette Lewis pak nemusím už vůbec. Brad Pitt sice ukazuje, co znamená spojení "pan herec", to klobouk dolů a David Duchovny je jeden z mých oblíbenců (i když v tohmle filmu vypadá trochu jako šamopnek, ale z toho za chvili vyroste). Takže jsem váhal mezi 2 a 3*, nakonec musím dát pouze dvě, protože dějově se o nic zajímavého nejedná.

Duel Frost/Nixon (2008)

Opět jeden z filmů, který je formou přímo na 5*, Langella hraje výborně, dokonce se naučil všechny významné znaky Prezidenta Nixona, ale přeci jen mu příliš podobný nebyl. Veškeré aspekty zpracování filmu (režie, kamera, herci, výprava, hudba) jsou opravdu vynikající. ALE film je na mne příliš dlouhý (hlavne jeho první polovina postrádá spád) a jako neameričan nedokáži pořádně jeho dějovou hodnotu ocenit, bohužel.

Aeon Flux (2005)

Kdybych mohl, dal bych ještě půl hvězdičky navíc, protože vizuálně to bylo velice dobré sci-fi. Po přečtení komentářů jsem čekal více klišé a béčkových záběrů, ale nic takového se nestalo, nevím, co na filmu všem tak vadí.

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Je to možná návrat k původnímu typu děje, ale to, co dělá s krásně ukončeným seriálem je podle mě zvěrstvo. Navíc je film vlastně jen plno klišé a dokola vyprávěných momentů.

Město Ember (2008)

Ten film se krásně rozjížděl, měl určitě na to, aby si vysloužil 4*, ale od půlky se propadl spíše do béčkové dětské pohádky, tak trochu Narnie, přitom to mohl být skoro filmový Fallout. Bohužel.