Svatyně (2008) (seriál)

Mám k němu dost velké výhrady, jako například obsazení Robina Dunnea, při jehož "hraní" mi naskakuje po celém těle osypka. Občas příšerná slaďárna, na to, že by to mělo být dobré sci-fi. A to "nalepení" herců do okolního prostředí bije příšerně do očí. Je pravda, že to všechno zvládnou i svými občasnými epizodními rolemi vynahradit Jonathon Young a Christopher Heyerdahl. Ano, nebýt těchto dvou herců a jejich postav, asi bych to velmi brzy zabalila.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Sid a veverka opět nemají chybu, ostatní zabaleno do vánočního (po většinu času i zábavného) kabátu.

Mentalista (2008) (seriál)

Simon Baker a jeho úsměv mě dostali hned během prvního dílu na lopatky, takže bylo jasné, že se budu dívat i nadále. Jen je škoda, že za jeho policejní partnerku nezvolili někoho jiného, Robin Tunney a ty její ksichty mě už víte co :) Dějová linka kolem Red Johna se táhne jak nudle, což ji ubírá na zajímavosti, a objevuje se snad jenom v době, kdy scénáristé nemají nápady na nějaké jiné případy (???)

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Jakmile jde o dokument o šelmách, je mi hned jasné, že si se mnou budou pěkně pohrávat. Dokument o lvech, gepardech (a trošinku i o jiných afrických nešelmách :) ) mě do svého příběhu tak vtáhnul, až jsem sotva při bojích o přežití dýchala. A možná na tom měl svůj podíl viny i skvělý vypraveš Samuel L. Jackson. Je to jeden z nejlépe natočených dokumentů, které jsem kdy viděla (a že jich bylo hodně), a tak ani neváhám a dávám mu plný počet v hodnocení. A to nejen za pobavení v závěrečných titulcích, kdy přiřadili ke každému zvířeti, které se ve filmu objevilo, i "jmenovky" - jako například "Additional Memory Provided By African Elephant", "Underwater Photography by Hippopotamus" nebo "Laughter Track Provided By Spotted Hyena". Opravdu povedená třešnička na dortu. :)

V (2009) (seriál)

První série mě naprosto nadchla, ale děj druhé série mě od poloviny doslova nudil, i přes "akčnější" scény, připadalo mi to příliš překombinované. Až úplný závěr druhé série mi dokázal spravit chuť, je jen škoda, že to byl úplně poslední díl. Mohlo se to vyvíjet zajímavě.

Haunted Collector (2011) (seriál)

Vůči všem dílům jsem byla hodně skeptická, přesto musím uznat, že některé byly hodně dobře sestříhané. Ale získávání jmění hlavního "kápa" sledovacího týmu do jeho sbírky mi připadá jako "hmm, tenhle meč je velmi velmi historický (a drahý)... řeknu klientovi, že se skrze něj dostává paranormalita do jeho obydlí, pořádně ho vyděsím nějakým šustěním na přehrávači, pak bude hned souhlasit, že si ten parádní kousek můžu vzít".

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Viděla jsem namátkou vždycky jen pár dílů série. Nikdy mě to nijak zvlášť neohromilo, ale co se stalo díky té (ještě stále probíhající) 9. sérii, to ani nedokážu popsat. Takovou pekelnou horečku jsem nikdy nezažila. Na každý další díl se těším, ať už na Ramseyho a jeho poznámky na adresu jídla a účastníků, tak i na trochu té rivality a soupeření o úžasnou výhru. Jen už začínám být alergická na srovnávání tohoto pořadu s českým Ano, šéfe!. Když už ho chcete s něčím srovnávat, srovnávejte ho s pořadem Na nože!, který skloubil Hell's Kitchen s MasterChefem, sakra!

Kdo přežije (2000) (pořad)

Zvládla bych to taky? Myslím, že ne... Survivora a jeho skvěle vymyšlené hry, v každé série skvěle vybrané různorodé charaktery osob od "podpantofláků" přes hloupoučké holčičky až po arogantní svině a intrikáře, sleduji jen z tepla svého domova a někdy mi to bohatě stačí. Koncept funguje na jedničku, já se pořád bavím. A to i přesto, že už je na světě těch sérií tolik. Nejnezapomenutelnější série a její účastník: 19. série a skvělý intrikář Russel. Neměl chybu. :)

Partička (2009) (pořad)

Dokonalost sama. Závidím jim... schopnost začít improvizovat během krátké chvíle na různá (a někdy šílená) témata. A Ďuro Kemka s jeho schopností uhádnout naprosto... NIC. To jsou prostě lahůdky, které jen završují tenhle geniální pořad. :)

Událost (2010) (seriál)

Postavy jsou příjemné, ale je jich moc. Děj je zajímavý, ale děje se tam toho až moc. To je asi tak shrnutí celého problému seriálu. Jsem zatím v polovině a už mě ty scénáristické kličky (a různé zacházky) začínají pořádně vytáčet. Trochu větší posun v ději by vůbec neuškodil.