Sedm (1995)

I přes to, že jsem tento film viděla nesčetněkrát, tak mě nepřestává šokovat, a to nejen jeho BRUTÁLNÍ závěr nýbrž i jeho bezchybná propracovanost. Vše funguje naprosto dokonale. Výkony herců jsou doslova fascinující. Velká škoda, že se filmu nedostalo ocenění, které by více než zasloužil. Thriller ze všech thrillerů nejthrillerovatější! 100%.

Agora (2009)

Doporučuji každému člověku, který věří v boha či kterékoli jiné fiktivní sračce údajně schované někde "v nebi". Nemusím historické filmy, tento mi však nějakým způsobem imponoval, možná stylem jakým byl natočen, možná samotným příběhem a možná jen kvůli Rachel, která byla opravdu kouzelná. Ale paradoxně mě neskutečně iritoval. Takoví lidé, kteří se ohání něčím, co neexistuje a nikdy nebude by se neměli nikdy rodit, naneštěstí jich je většina. Jaké by to tu asi bylo, kdyby nebylo náboženství. Jsem přesvědčená, že lepší, 70%.

Příchozí (2016)

Velmi poutavě natočené drama o přistání mimozemské formy života. Díky skvěle propracované vizuální stránce filmu jsem se ani chvíli nenudila, i když mi sci-fi moc neříká, a čekala na závěrečné rozuzlení, které mi bohužel celkový dojem poněkud pokazilo. Navíc flashbacky slečny Adamsové, ve kterých vypadala pořád naprosto stejně, přesto, že toto období muselo být min. o 15 let dříve/později, mě akorát mátlo. A závěr? Buď jsem nepochopila, co tím chtěl autor povědět nebo spíš proč a už vůbec mi nepřišlo, že by to, co se na konci stalo mělo sjednotit národy, spíš naopak, 67%.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Western (až na Sturgesovi The Magnificent Seven) nepatří mezi mé oblíbené žánry, ale s tímto jsem k mému překvapení neprohloupila. Poutavý příběh dvou soků, kteří se do poslední chvíle přou o to, který z nich je větší charakter. Finále mi kapku vyrazilo dech, když z toho nakonec oba vyšli se ctí. Takže mírně stouplo i mé hodnocení na pěkných 74%.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Podivuhodná fantasy podívaná, ve které si každá věková kategorie najde svoje. Já se opět vrátila do kouzelného pohádkového světa, který mi na tváři čaroval jeden úsměv za druhým. To dokázaly možná jen první díly Harryho, seč to s ním nemělo pranic společného, snad jen to, že s Mlokem studovali v Bradavicích a oba byli oblíbenci Brumbála. Jediné, co mě tam dosti iritovalo bylo "vlezdoprdelkování" slečny Waterston. "Eddík" opět předvedl, že zahrát dokáže ledajakou roli. Jinak velmi zajímavý nápad přenést "potterovský" svět za hranice Britského ostrova. Za mě 88%.

Práce pro chlapa (2007)

Opět tu máme dílo svérázného severu, i když ne s tak typicky černým humorem, který na severské kinematografii oceňuji. Doporučovala bych osobám mužského pohlaví, on málokterý ví, že nejen ženská umí být kurva. A že si někdy klientky kladly pozoruhodné nároky, od relativně normálních až po velmi extrémní. Ale tak nějak to zajisté bývá i v soudobé praxi. Co by člověk neudělal pro dobro své rodiny. I když někdy to může být cena docela vysoká, 70%.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Filmu jsem se relativně dlouho vyhýbala, ale naštěstí nevyhnula úplně. Skvělé dialogy, které jsem "hltala", jak oblíbené jídlo, BRAVURNĚ vykreslené charaktery postav, zejména Fonda se starým pánem Sweeneym mi určitým způsobem imponovali, ale i náš Voskovec mile překvapil. Asi bych se panu Lumetovi měla pověnovat více nežli tímto vynikajícím snímkem ze soudního prostředí, který si ode mě vysloužil 89%.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Velmi zdlouhavý film, který mi přišel poněkud nevýrazný, podobně jako role Russella. Snad jen výkon Al Pacina, jakožto zásadového a dravého reportéra stojí za zmínku. Jinak mi toto drama z tabákového prostředí nepřišlo ničím poutavé a nikoho jistě nepřekvapí, jak to v takovýchto velko-farmaceutických výrobnách na zabíjení lidí chodí. Za zbytečně přepálenou stopáž musím srazit hodnocení na průměr, 58%.

Ožehavé peníze (2000)

První 3/4 filmu byly opravdu úmorné, až posledních několik minut trvající velmi akční přestřelka stojí za shlédnutí. Ale vzhledem k tomu, že je to natočeno podle skutečné události a jedná se o poněkud choulostivější téma (trochu mi to připomínalo Almodóvara :), které velmi okázale převedl na plátno, tak si to ode mě těch 39% zaslouží.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Atmosféra starých budov, nemocnic, léčeben... bývá v hororech velmi fascinující, ale v tomto snímku to poněkud odflákli. Neděsilo to téměř vůbec, lekaček poskrovnu a pokud by některé dítě opravdu vidělo takovou obludu, která byla vidět ke konci, tak myslím, že by možná vyvádělo mnohem víc než předvádělo, byla totiž dosti odpudivá, pro dítě vyloženě noční můra, takže průměrných 51%.