Trávníkář (1992)

V době, kdy jsem film viděl si toto hodnocení dle mého zasloužil. Teď, žel vzbuzuje místy úsměv, ale i tak na svoji dobu "přelom".

Čtyři roční doby práva (1999) odpad!

Tři hodiny utrpení v kině Sirius pod hlavním nádraží v Pardubicích. Byl jsem vděčný, že s sebou mám placatici, jinak bych se asi zbláznil.

Nachové plachty (2001) odpad!

Asi první film, kdy jsem odešel z kina před jeho koncem.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Geniální předkrm ke geniálnímu(tedy pro mně) seriálu. Skvěle rozehraný příběh se špičkovými postavami. XO ožrala, pilotní eso ženská s chováním nesnesitelného fracka, presidentka, které spadne úřad do klína tak nějak omylem, komandér a "JEHO LOĎ" a hlavně geniální sobecký děvkař Gaius Baltar. Navíc skvělá kamera a hudba, kde i ticho má svůj význam.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Pro mně jednoznačně nejlepší seriál. Asi jediný takhle dlouhý seriál, kde se úvodní myšlenka nevytratila v kanalizaci a duševním průjmu scénáristů. Celý seriál spěje tím správným tempem k výtečnému finále. Během této cesty Vás doprovází postavy, které nejsou žádní superhrdinové, superzáporáci, jak bývá zvykem. Jsou to jedinci, kteří se logicky a poměrně věrohodně s dějem vyvýjí. A cyloni, Ti by si zasloužili pět hvězdiček sami o sobě.

Spartakus (2010) (seriál)

Nepůvodní, ale krvavě zábavné. Římani jsou zde až caligulovsky zvrhlá banda deviantů, už jen za to bych dal plný počet. Výše uvedené platí pouze pro původní Blood and Sand. Vengeance je totální propad směrem dolů. Jako vždy nevěděli v Hollywoodu kdy přestat. Velká škoda.

Skleněné peklo (1974)

Katastrofické filmy nemusím, ale dvojka McQueen, Newman nesklame.

Nejsem blázen (1994)

Náhodou jsem k tomuhle filmu dostal někdy kolem půlnoci, když jsem ještě před vypnutím projížděl kanály. Za tu náhodu dík. Nenápadný, ale krásný film.

Dogma (1999)

Líbí se mi jak si Smith zahrává s náboženstvím a tím, co je pro většinu amíků a katolíků tabu. A i když se to nezdá, tenhle film nabízí spousty opravdu inteligentních myšlenek k zamyšlení. PS katolíci a jiní "zapálení" věřící by si měli opravdu zkusit přečíst Písmo, než začnou tenhle film pranýřovat.