Tajná invaze (2023) (seriál) odpad!

Je to čistááá tragédia. Každou chvíli se snažim dát tomuhle "novému" Marvelu šanci a skoro vždy je to chyba. Zpracování efektů, je na tak špatný úrovni, že škoda mluvit. Všechny díly na tom šetří, aby pak nejvíc efektů narvali do posledního dílu, ze kterýho vzniknul tak neskutečnej paskvil, až těžko uvěřit. Samuel L. Jackson ani Emilia Clarke tohle prostě zachránit nedokážou, ať se snažej sebevíc. Fury se tady promění ze špičkovýho taktika na nejdřiv psychicky zlomenýho taťku, z něhož se postupem času začne stávat dost slabší variace Ramba, jako sorry to ee. Zbytečně (fakt šíleně zbytečně) tu umřou 2 známé postavy (spoilovat nebudu) a ještě k tomu to, jak zemřou, je tak smutně zpracovaný, že jsem se tý neschopnosti až musel smát. Celkově tajná invaze působí jako Agents of S.H.I.E.L.D., ale v porovnání s agentama znatelně pokulhávající verze plná nedostatků. Ve výsledku jde teda o šíleně podprůměrnou slátaninu, kterou rozhodně nedoporučuju.

Nazo no kanodžo X (2012) (seriál)

Je to sladký, je to cringe, je to sladký, je to cringe... Chvílema dokonce i creepy. ALE. Celkově je to vlastně super. Výměna emočního prožitku pomocí  vlastních slin "tak trochu jinak", protože to postavy jinak nedokážou? Oukej, je to hodně original. Japonci nikdy nepřestanou překvapovat a ač to zní fakt divně, tak je to ve výsledku pěkně postavený. Jediná věc, která mi do toho moc neseděla, je prostě schopnost Urabe čachrovat s nůžkama, ale tak je to koneckonců mysterious girl, takže asi všechno nemusí dávat tak úplně smysl. Ve finále je to povedený romantický anime, který dokáže nádherně ilustrovat nevinnou první lásku, za mě hodně dobrý ♥.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

WHO KILLED THE WORLD?!? Always co to vidim mě mrazí. No jinak, Mad Max: Fury road je u mě number one akčňák, top peak, kterej jsem kdy viděl. Proč? a) Tom Hardy je strop herec a v tomhle filmu zahrál na double svojí kapacity minimálně.  b) Pojem "Akční film" tenhle film vystihuje stejně jako adrenalin do žíly. c) Miluju postapo a momentálně je to asi nejvíc profilovanej žánr současnosti/dekády, ve který žijem a snad všichni si po koroně, válce na Ukrajině a všem co se děje musej říkat "IT WAS HARD TO KNOW WHO WAS MORE CRAZY... ME OR EVERYONE ELSE" - v kontextu se sledováním toho, jak si poslední mrchožrouti planety snažej urvat cokoli pro sebe a Max je survivor, kterej se drží na hraně psychiky... peak. d) Děj se prakticky nezastaví a finálová "fury road" dokáže udržet napětí naprosto celou dobu. e) Vizuálně je to tak suprově zpracovaný, že nejde nic vytknout. Namátkou: prostředí, zpracování postav (nejen jak vypadaj, ale i jakej mají přístup k životu - WITNESS MEEE!...), vozidla, zbraně nebo i třeba ukázka toho, kdy chodí "poslední přeživší" green place po bažině.  Závist tomu, kdo to ještě neviděl, ale i po stý je to dobrý ;)

65 (2023)

Jakože bylo to ok, sice tam o moc nešlo, doteď moc netuším, pro jakou věkovou/lidskou skupinu byl film natočenej, a už vůbec proč byl natočenej, ale stejně mi to přišlo ok. Adam Driver hraje dost solid i když ve filmu o dvou postavách nemá moc kde soutěžit. Jinak je to takovej pseudo postapo horror/thriller ve světě podobnym Kongu, ale bez Kinga a nějakýho většího vzrušení či očekávání. Když to po sobě čtu, tak strhávám hvězdu, ten film je dobrej, ale nemá žádný pořádný jádro, natož děj, o kterej by se mohl opřít. Rozhodně by to šlo natočit i ve stylu Love Death Robots a nenatahovat to na 90 min.

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Tak tahle sranda je přehypovaná 100% právem :). Má to hromady vtipnejch scén, který tam nejsou nějak extra potřeba, ale tak trochen to vyvažuje ten Dark Souls vibe, kterej z toho sálá šíleným způsobem. Gojo? Peak. Nanami? Peak. Itadori? Ani nemluvit. Je tady klasika ve stylu "nemějte oblíbenou postavu", protože to tady umírá dost fest. Mangu jsem zase nečet, ale přečtu, protože tohle je fakt bomba na entou, věřte hromadnejm recenzím, jelikož tady je to až přehnaně zasloužený, mlácení raid bossů pomocí prokletý magie jentak něco nesundá. Update po season 2: Vtipný scény již neexistují, je tu jen bída a utrpení spojený se schováváním pod polštář... a bude hůř.

Kage no džicurjokuša ni naritakute! (2022) (seriál)

Jakože jenom tady stačí ty recenze číst a člověk fakt nemůže uvěřit, jak moc je ČR haters národ. Fakt, prostě všechno špatně co? Mangu jsem nečetl a vzhledem k tomu, že je venku teprve 8. díl 2. sérky, tak asi i lepší, člověk se zrovna tady má na co těšit. Teď už k anime, je to peak. Mr "IM ATOMIC" co ze sebe dokáže udělat bombu neskutečných měřítek se zástupem "z prokletí osvobozených holek", který si v honbě za zničením kultu vytvořili kult vlastní. Nvm koncept je super, postava co se snaží po introvertsku schovávat ve stínech, ale moc se jí to nedaří. Jednoznačně nejsilnější charakter, kterej se snaží vypadat jako charakter nejslabší... Tahle myšlenka je fakt super. Navíc se tam natahujou vztahy mezi postavama, takže je divák neustále napjatej "jestli už se to stane, co se stane, jestli se stane, proč se to stane".  Jako bonus je to dost často funny a část  s reinkarnací do malýho mimina s uchováním vědomí je absolutně bombastic. Tohle anime podporuju 10/10.

Moonfall (2022)

Nooo jakože začnu plusama: Vesmír, Halle Berry, John Bradley Patrick Wilson a to je z plusů všechno, pokud nebudu počítat i fakt, že tenhle film už v životě znova neuvidim. Jinak je to celý "wtf". Magořina, ve který absolutně nic nedává smysl což s každou další minutou jen víc nabírá na absurdnosti. Radši doporučim filmy typu Ad Astra, 2012, Marťana, Don´t look up nebo Gravitaci, ale tohle? Uff. V tomhle filmu není umělá jen inteligence, ale i většina emocí herců. Že celá ta slátanina okolo přírodních katastrof a nárazu měsíce do země ještě nakonec skončí dobře, protože týpek věří svojí ex a neodpálí atomovku doslova za 5 dvanáct je už jen takovej úsměvnej hřebíček. Fakt prosím, hear me out, dont watch this and go to another sci-fi, uděláte líp.

Peacemaker (2022) (seriál)

Nejsem fanda Johna Ceny a už vůbec DC univerza, ale tenhle seroš geez. Nejdřív mě napadlo hodit 4 hvězdy, jelikož semtam je to prostě moc přehnaný nebo blbý. Peacemaker ale s každym dílem stupňuje na kvalitě, postavy všechny top charaktery a ty vtipný scény postupem času hodně předeženou scény, co už jsou prostě moc. Jasně, pořád je to tady takový klik klik hotovo, typka bez fight skillu vystřílí x týpků raz dva, ale to je asi prostě to DC.  Humor je tady teda dost kvalitní a nejlepší na tom je, že sem dokázali vsunout i mezilidský vztahy, nebo spíš mezilidský/mezivesmírný. Udělat koncept s vesmírnejma motýlama, který jsou krmený "žlutou tekutinou" (haha) z obrovský larvy a vlastně nechtěj zemi ovládnout, jen na ní vytvořit mír? Koho to napadne :D. Postava Vigilanteho, Bílýho draka a domácího peta orla EAGLYHO lajk wtf, seroš jsem si dost užil a doporučuju. Hlavně pokud někdo (jako já) hledá novej Marvel, kterej po novým "složení pros" prostě skončil, tak tohle je cesta ;).

Black Bullet (2014) (seriál)

Black Bullet je jedním z anime, o kterých si říkám "proč jsem to sakra ještě neviděl". Máme tady variaci na covid, kdy to není o kašláníčku, ale rovnou o přeměně na gigantický monstra, jakože, love it. Klasický anime, kde hlavní postavu samozřejmě všechny holky instantně milujou. Je tu akce, je tu takový to roztomilý sexuální napětí, co víc. Není tady žádnej push na big boobs ani přehnanou nahotu, postavy vykreslený úplně super. Ve všech dílech se něco děje, je to hodně protkaný emocema a divák se podle mě s postavama dost sžije. Bohužel klasicky jak už to bejvá, ty dobrý anime maj bohužel jednu sérku co jde shlídnout za večer... Anyway za mě 10/10, anime tohodle typu jsou strop a rozhodně doporučuju na kukandu ;).

Logan: Wolverine (2017)

Upřímně oproti dalším x-menovkám, speciálně na wolverina má hodně co do sebe. Díl navazuje na reálnou rakovinu Hugha Jackmana a je to fakt libec. Wolverine už je starej, má všeho plný zuby a jediny o co mu jde, je se starat o svýho učitele ze školy pro nadpřirozený a u toho náhodou vypít litry chlastu, protože ví, že to už dlouho nedá. Co když se mu do toho všeho objeví dcera ze zkumavky? Jak je to prožitý v kombinaci s libovym soundtrackem? Sorry ale dám si, je to fakt dobrý ;)