Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013–2020, 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor, David Landry, Michele Tobin, Gloria Ormandlaky, Remington Hoffman, Axle Whitehead, Dusty Sorg, E.R. Ruiz, Barry Shabaka Henley, Lucas Bryant, Winston James Francis, Matt O'Leary, Brooke Williams, Glenn Keogh, Levi Meaden, Xavier Jimenez, Bryan Rasmussen, Brie Mattson, David Douglas, Patrick John Hurley, Paul Telfer, Sola Bamis, Shalin Agarwal, Keelin Woodell, Clark Middleton, Christopher James Baker, Douglas Bennett, Galen Howard, Maurissa Tancharoen, Sherri Saum, Anthony Michael Hall, Karolina Wydra, Jan Uddin, Jim Hanna, Shainu Bala, Ido Mor, Cantrell Harris, Shakira Barrera, Crystal Santos
  • Botič

Pilot: Trochu soudnosti! Evidentně ne všechno, na co sáhne Joss Whedon a co má ve znaku logo MARVELu si zaslouží být bezmezně uctíváno a milováno. Agents of S.H.I.E.L.D. mají velké rezervy! Rezervy v obsazení, příběhu, tricích a popravdě to nezachraňuje ani agent Coulson. A ten zmiňovaný filmový look? Zřejmě mám zatraceně nekvalitní monitor, protože jsem měl při sledování pocit, že jsem se vrátil do dob Supermana s Deanem Cainem a Teri Hatcher (a i tak mám černé svědomí z toho, že Supermanovi trochu křivdím). Po skončení pilotu navíc nemám ani (nutkavou) potřebu vidět další díly, což považuji za největší selhání tohohle projektu.(25.9.2013)

MCU se rozjíždí a rozrůstá do nevídaných rozměrů, letos bude představen již 12. film a celé je to provázané úžasným seriálem Agentů. Je pravda, že prvních 15 dílů první řady nestojí za nic, seriál pomálu nikam nesměřuje a na filmy jsou jen nepatrné odkazy. Herci se moc neprojevují a jsou všední a ničím zajímaví, seriál trochu působí jako z teen dílny CW, ale to se vše změní nástupem filmu o druhém Kapitánovi a seriál dostane neskutečné tempo a změní se o 180 stupňů. Druhá řada je lepší a lepší už od prvního dílu, seriál vás připravuje pomalu ale jistě na budoucí filmy, převážně hlavní téma a téměř celá zápletka spěje k filmům Inhumans a Captain America:Civil war a samozřejmě nesmí chybět připravení a navnadění diváka na Avengers: Age of Ultron. Ve druhé řadě je také jedna zásadní a velmi příjemná změna, všechny postavy se konečně vybarví a ti, které jste nemuseli před tím, si zamilujete. Pokud bude mít třetí řada stejné tempo, nebudu se vůbec zlobit, protože jako provázání filmů je to skvělá záležitost a pokud sledujete filmy i Agenty, některé věci vám konečně začnou dávat i smysl.(1.5.2015)

Čekal jsem naprostou pecku a taky, že jsem ji dostal! Joss Whedon je borec. Kvalita dílů je kolísavá, ale 2. série je super. Postavy jsou sympatické a nechybí ani občasné fóry. Ocení to ale hlavně fanoušci světa Marvelu. Seriál se zabývá převážně 6-ti člennou skupinou agentů S.H.I.E.L.D.u. Ti mají vlastní letadlo, ve kterém lítají na mise. Časem se složení týmu mění. Vede je Phill Coulson, který záhadně obživl po své smrti při obraně New Yorku. Naráží na různé problémy a nové záporáky. Je to hodně provázané s filmy od Marvelu. Například jedna epizoda navazuje na Thora 2. Ale hlavně po událostech pokračování Kapitána Ameriky se děj hodně převrátí. Spoiler: S.H.I.E.L.D. v podstatě zanikne a z agentů se stanou vyhnanci. Musí napnout poslední síly a odolat jednotkám Hydry. Končí to trochu otevřeně. 2. série přináší spoustu nových postav a odhalení. Hlavě se tu vypořádávají s následky Hydry. Taky se začíná pátrat v minulosti Skye a objevují se i její rodiče. Na scéně se objevuje nová rasa Inhumans. Z té se nakonec vyklube hrozba, kterou musí S.H.I.E.L.D. eliminovat. Skye se ale rozhodla správně a teď je povede jiným směrem. 3. série je tu a s ní nové hrozby ze strany Hydry a Inhumanů. Nastupuje nový záporák jménem Hive v podobě Warda a ten jim dělá pořádné problémy. Finále je trochu otevřené. Některé postavy nás opustí. 4. série je dost temná a S.H.I.E.L.D. má nové vedení. Navazuje to trochu na Civil War. Objevují se noví záporáci a s nimi i Ghost Rider. Nakonec se dočkáme virtuální reality podobné Matrixu. Po všech těch robotech následuje skvělé otevřené finále. 5. série pokračuje ve vesmíru. Cestuje se tu časem a zničení Země je na spadnutí. Naši hrdinové mají před sebou nelehkou zkoušku. V seriálu se objevují i další postavy jako jsou Nick Fury, agentka Maria Hill a lady Sif. :) "Nesahejte na Lolu!" :D(27.9.2013)

• NinadeL

Marvel Cinematic Universe mě baví jen v té linii, která se věnuje 40. letům. Takže je tu první Capův film a vše, co se týká agenty Peg. Z tohoto hlediska mi S.H.I.E.L.D. nabídl pouze dvě epizody v 2. sérii s nějakými zajímavějšími flashbacky. Což není mnoho. Hostovačka Lucy Lawless byla bohužel naprosto o ničem a kariéře Adrianne Palicki se musím jen smát. Ta si prošla u DC Smallvillem a dvěmi faily na téma Aquaman a Wonder Woman a nakonec překvapivě zakořenila u konkurence. Takže, pokud budou řešit v budoucnu i nadále nějaké pěkné nacistické zločiny, budu se k seriálu vracet, jinak ne.(27.2.2015)

Po AVengerech jsem čekal bombu. První díl mě možná oslovil, ale pak seriálu chybí směr. Připomíná mi akční kousky ze začátku 90. let jako Knight Rider, A-Team apod – dramatická zápletka, po které vždy předpokládám happyend, případně mírný posun děje dopředu, protože na to, aby mě napínali nemají během jednohu dílu čas. Seriál špatný není, dívám se na něj dál, ale nemám žádná očekávání, jen jsem zvědav, kdy se objeví nějaká známá marvelovská postava a jak se to vyvrbí se Skye.(6.12.2013)

• - Přestože se děj osmého dílu první série odehrává ve Španělsku, v jednom ze záběru je možné zahlédnout střechu katedrály sv. Víta na Pražském hradě. (Mtwongo)

• - Šestnáctá epizoda s názvem "End of the Beginning" dějově  tesně předchází filmu Captain America: Návrat prvního Avengera (2014) a všechny zbývající díly seriálu jsou událostmi filmu silně přímo ovlivněny. Divák se z nich dokonce dozví všechny zásadní spoilery snímku. (M.u.t.t.t.y)

• - Legendární komiksový stvořitel Stan Lee se objevil stejně jako ve filmech i v tomto seriálu, a to konkrétně ve 13. epizodě první série. (ManOfPhoenix)