Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 88x45 min)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez

Začátek teda žádná sláva. První díly vyloženě průměrné, nic co by nějak extra zaujalo. Jenže postupem času, jak se těma pár dílama prokoušeme, děj začne nabírat na obrátkách a všechno je najednou podstatně zajímavější. Hostovačky Samuela L. Jacksona jako Nicka Furyho a celkové propojení s Avengery jistě potěší všechny diváky Marvelovek a jako doplněk k filmům je to více než dostačující.(9.11.2014)

Naschvál jsem si do komentu dával poznámky o průběhu. Na začátku to vypadalo na další sice solidní, ale nijak nevyčnívající seriál. Zlom ale nastal někdy po 10. díle, kdy se veselé postavy začali měnit a tvarovat. Někdy okolo 15tého dílu se začalo dít, to co mám rád. Seriál se zlomil a od prkotin přešel k důležitějším prvkům a neustále stupňoval grády až k velkému finále. Cca 17 - 22 díl byla jedna velká jízda, kdy jste mysleli, že víte, ale zároveň tušili, že asi nevíte. Takže jste vlastně věděli, že nevíte i když se seriál stále snažil o navození pocitu, že víte. AoS má jedno obrovské plus oproti ostatním filmů od marveláků. Umí sakra přitvrdit a umí být temný. Po první sérii nemůžu jinak a dávám 90 procent, 5 hvězd a k tomu přesun do mé seriálové topky.(23.9.2014)

Season One - 60%: "Sólovka" agenta Coulsona, které nečekaně vévodí neznámý Brett Dalton a jsou to právě až díly odehrávající se po Captain America: Winter Soldier, které za to opravdu stojí. Je to opět hravé, místy zábavné a ke konci i příběhově intenzivní. Problémem toho všeho nakonec není nikdo jiný, než (já proti nim vážně nic nemám) úzkoprsý Marvel, který se snaží zavděčit jak preadolescentnímu děcku, tak jeho senilnímu dědovi. Pokud člověk není fanboy nebo si netouží doplnit znalosti z pozadí druhého příběhu Stevena Rogerse, tak zde není moc o co stát. Uvidíme se za pár měsíců.(5.8.2014)

1. série - 100% - Pro člověka, který je v komiksech jako doma, provázanost jednotlivých marvelovek zkoumá obden před spaním a Whedonovce uctívá jako guru, byl pilotní díl jízdenkou do ráje. V kůži nováčka Skye jsem pohlédl za avengerovskou oponu do zákulisí samotného Shieldu a neviděl tam nic menšího než výtečnou směs napětí, dobrodružství, skvělých charakterů, překvapivých hostů a pocitu, že jsem vážně součástí všeho dění. Z Agentů se už na startu vyklubala nedoceněná událost, která s příchodem zvratů v souvislosti s druhým Captainem Americou jen získává na nezapomenutelnosti. 2. série - 90% - Úvodní várka překvapení a twistů, která se na nás valila v peripetiích a intrikách uvnitř Shieldu a hrozící Hydry, se podobným přístupem dala překonat jen velmi těžko. Proto byl směr, kterým se Jed Whedon a spol. hned v úvodu dali, tedy zvláštní schopnosti, nová rasa, původ Skye a vše kolem toho, spásným nápadem. Takhle se totiž Agenti mohou bez problémů zabydlet na seriálové scéně napevno a oba světy propojovat a variovat. I za pomoci nových postav, ke kterým směřuje jediná moje výtka. Ne snad že by Mack, Hunter nebo Bobbi nesplnili potenciál do nich vložený, ale na scénu vtrhli snad až příliš dravě. Do té doby totiž dění v Autobusu působilo sevřeně až rodinně a na širší pojetí (byť vzhledem ke Coulsonově nové funkci zcela pochopitelné) jsem si musel chvíli zvykat. Jako u málokteré show jsem tak vděčný za každého diváka. Tady totiž vidím potenciál na dlouhé sezóny dopředu a dokud vedlejší postavy budou hrát takoví tvrďáci jako Kyle MacLachlan, jehož Calvin si krade celou sérii pro sebe, nemám o studnici inspirace sebemenší obavy. 3. série - 90% - Zemětřesení. Ať už komiksové, kdy na sebe hru měnící události nenechávají čekat ani chvíli, tak charakterové, protože právě Quake/Daisy/Skye nebo jakkoli jí chceme říkat, je lídrem chybujícím, váhajícím, ale zároveň zatraceně obdivuhodným. Letos se toho Jed Whedon s Tancharoenovic rodinkou rozhodli očividně napsat rekordně moc a dávají nám tak čistokrevná dobrodružství (všechno související s neznámou planetou), špiónské drama (epizoda Parting Shot) nebo nečekaně temnou anabázi s nepřítelem, který osvětluje původ snažení samotné Hydry. A protože se nezapomíná ani na vývoj vedlejších charakterů, je rozhodnuto. AoS jsou stálicí, kterou na tuto pozici posunuly opakovaně nečekaná prodloužení. Zoufale si přeju, aby stanice ABC nebyla letos takto štědrá naposledy. 4. série - 90% - Pekelné knihy, nehmotné bytosti, Ghost Rider, androidi, snové světy a ve výsledku tak velká spousta zábavy, že nestíhám valit oči. Agenti nasazují tak vražedné tempo, že u jednotlivých epizod nestíhám pořádně popadnout dech a jen žasnu nad tím, jak si pro další linku důkladně připravují půdu dlouho před jejím opravdovým začátkem. Víc než kdy předtím platí, že většina zúčastněných jsou skutečně úžasní herci a třeba podceňovaný Iain De Caestecker se s každou další vrstvou svého charakteru vypořádává s bravurou, která by si u nějakého kritiky oceňovanějšího seriálu dávno vysloužila nominaci klidně i na Emmy. O co víc jsou Agenti přehlíženi kritiky a nepochopitelně i diváky neúměrně s kvalitou, o to větší místo v srdci pro ně mám.(26.2.2015)

Po pilotním dílu opatrný nadprůměr. Zatím mě scénaristé ani nenechali vydechnout a hned nás vrhli do víru událostí po New Yorku. Spousta nových postav, od správňáka Wardta až po dvojici vědeckých magorů, a samozřejmě agentka Mayová aka Ming-Na, kterou jsem si zamiloval již od Stargate Universe. Zatím největší sympaták je jasně agent Coulson, který se zázračně reinkarnoval. Pilot, který režíroval Joss Whedon se uvedl v tom nejlepším světle, uvidíme, jak to bude pokračovat. 75%(4.5.2015)

• - Legendární komiksový stvořitel Stan Lee se objevil stejně jako ve filmech i v tomto seriálu, a to konkrétně ve 13. epizodě první série. (ManOfPhoenix)

• - Důvodem, proč je ve 4. sérii změna hlavního představitele Ghost Ridera je ten, že společnost Marvel nechce opakovat vznik a původ (reboot) hrdinů, kterým již věnovali vlastní film o jejich původu. Namísto Johnnyho Blaze, kterého ve filmu od Marvelu Ghost Rider (2007) představil Nicolas Cage, tak vznikla nová postava Roberta Reyese (Gabriel Luna), který nezískal své schopnosti od Mephysta, nýbrž od satana z Los Angeles. (homer91)

• - Ve 3. serii používají Watchdogs vylepšenou verzi nitraminu, který se ukázal v první sérii seriálu Agent Carter (od r. 2015), když Leviathan tuto technologii ukradl Howardu Starkovi. (řánys250)