Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2019, 89 h 28 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney

1. Séria - 65% Prvých pár dielov Agenti vôbec nedokázalo zaujať ako filmy a len pár dielov bolo zaujímavých. Predovšetkým tu chýbal lepší príbeh, ktorý sa dostavil až spolu s filmom Captain America: Winter Soldier. Pred tým to vyzeralo len ako zaujímavý high-tech seriál. Marvel ma s jednotlivých filmov dosť prachov a tak treba pochváliť aj vizuál, ktorý tiež nie je najhorší. Rovnako tak potešia aj niektoré vedľajšie postavy s celovečerákov - Nick Fury, Maria Hill, Sif. Najväčšie mínus nie je herecké obsadenie, ale nevýrazne napísané a ploché postavy, ktoré sa poriadne rozbehnú, rovnako ako aj ich vzťahy až v polke seriálu. Kto má rád svet Avengerov, tak ten seriál ho určite poteší, narážok na filmy s Phase Two je tu dosť a Clark Gregg je dobrý líder týmu. Obľúbený soundtrack: Main Theme. 2. Séria - 70% O chlp lepšie ako predošlá séria. Hlavne preto, že už postavy niesu také nevýrazné a ničím nezaujímavé. Vzťahy sú viac vypäté, akčná stránka a efekty dokonalejšie, nové postavy (Hunter, Mack, Bobbi) zaujímavejšie, no príbeh bol miestami dosť rozťahaný. Rovnako ako minule aj tu potešilo (drobné) prepojenie s filmom Avengers: Age of Ultron. Pekne mrknutie filmovému bratovi, ale keď prišiel v prvej serie Winter Soldier, odrazilo sa to aj seriáli. Finále síce pekne výživné a miestami aj nečakané zvraty prídu, ale ako som hovoril je to len o chlp lepšie, ako predošlá séria. Viac ma bavila seriálová kolegyňa Peggy Carter, ktorá mi prišla o dosť lepšia. A nie je to preto, že by ma zaujala svojou krásou. 3. Séria - 80% Ešte o chlp lepšie a akčnejšie ako predošlá séria. Príbeh je prekvapivo zaujímavý po celý čas a tretia séria agentov je miestami nastrihaná skoro až v thrillerovskom podaní. Navyše postavy, ktoré boli v predošlej sérii nové, sú tu právoplatnými členmi SHIELDu a rovnako ako príbeh aj oni majú čo ponúknuť. To je predovšetkým najväčšie plus tejto serie. Záverečný diel za plný počet. Obľúbený soundtrack: Reunited, A Spy's Goodbye. 4. Séria - 75% Pre mňa o niečo slabšie ako predošlá séria. Úvod je síce zaujímavý, pretože prichádza na scénu Ghost Rider, no napriek tomu v prvej polke nie každý diel dokáže zaujať a zbytočne je to rozťahané. Od polky série, keď sa seriál zmení na Agents of H.Y.D.R.A. je to skutočne zaujímavé a zábavne sledovať čo bude ďalej.(19.5.2014)

po čtyřech dílech - 3* » aneb Kterak se ze zřejmě nejočekávanější seriálové události roku 2013 stalo největší seriálové zklamání poslední doby.. absolutně nezajímavé, prkenné postavy, nefungující týmová chemie, nudné dílčí zápletky a nečekaně slabý vizuál.. po čtyřech epizodách se seriálem končím, i když bych rád věřil, že to během následujících dílů začne postupně dostávat nějakou ucelenější podobu a hlavně tam o něco pořádně půjde, ale dalších 18 epizod na to opravdu čekat nehodlám (ABC před pár dny odkleplo plnou sérii s 22 epizodami).. ty nejslabší 3* ... P.S.: ten červík, že mi díky skoncování se seriálem uteče něco podstatného z marveláckého universa, trochu hlodá, ovšem ani to mě nepřiměje k tomu, abych ve sledování pokračoval... (19.10.2013) | 1. série - 4* » po provázání seriálu s novým Kapitánem a s tím spojených kladných ohlasech jsem se rozhodl, že dám partě okolo agenta Coulsona ještě jednu šanci, a vyplatilo se.. zhruba do poloviny série to sice bylo stále tak trochu na krev, ale někde okolo epizody 11 se postupně začne lámat chleba a celé se to rozjede, seriál se přiostří, získá trochu na "temnosti" a především postavy se začnou vybarvovat, takže není problém si pár z nich oblíbit (hlavně Coulsona, samozřejmě).. jakmile se pak děj prováže s děním v Capovi, čímž se definitivně podtrhne ucelená zápletka, je jasné, že se z tohohle marveláckého počinu, jenž zprvu působil tak bezpohlavně, nakonec vyklubala podívaná, která rozhodně není ztrátou času (minimálně pro fandy Marvelu).. závěr série sice nemá až takové grády, jak jsem čekal (možná za to ale mohl fakt, že jsem všechny díly od pětky sledoval rychle po sobě a až před posledními dvěma jsem si udělal trošku pauzu), ale reputaci ze zpackaného začátku si u mě seriál napravil znamenitě a do budoucna se v něm rozhodně skrývá velký potenciál, takže se, třebaže to vidím plus mínus na čistých 70%, přikláním nahoru ke čtyřem hvězdám.. (24.6.2014) | 2. série - 4* » proměna Agentů je neuvěřitelná! ze seriálu, který byl po prvních pár epizodách k smíchu, se totiž vyklubala jedna z nejzábavnějších televizních podívaných, jejímž obrovským plusem je skutečnost, že drtivou většinu trumfů si ještě očividně schovává v rukávu.. na Agentech je sympatické hlavně to, že se oproti šablonovitému začátku nyní vůbec nebojí vybočovat z vyjetých kolejí a servírují velké množství dosti nečekaných zvratů, díky kterým se seriálu daří diváka neustále překvapovat a hlavně nenudit.. na závěr bych ještě vyzdvihl postavy, které se přes počáteční nijakost neuvěřitelně vybarvily a stal se z nich základní kámen celého seriálu.. tleskám Marvelu za to, že se jim podařilo Agenty takto oživit a že nad nimi ani přes nižší sledovanost nelámou hůl.. a z dalšího směřování seriálu vůbec nemám strach.. (16.1.2016) | 3. série - 4* » třetí sezóna hned od první epizody skvěle navazuje na twist z konce té druhé a tvůrcům se následně v prvních deseti dílech daří rozehrát skvělou partii korunovanou epizodou 4,722 Hours a ústící v představení možná vůbec nejzajímavějšího záporáka filmové či televizní odnože Marvelu.. první půlka tedy jednoznačných a nadšených 5 hvězd.. ve druhé polovině série bohužel dojde k opadnutí tempa a potenciál Hivea zůstává po většinu času dost za očekáváním.. samotný finiš je pak vcelku fajn, ale ta namlsanost z prvních 10 epizod zkrátka chtěla ještě o něco víc.. takže nakonec "jen" spokojené čtyři.. (19.7.2016) | 4. série - 5* » parta Agentů ze S.H.I.E.L.D.u i nadále zraje jako víno a její čtvrtá sezóna je pro mě zatím tou vůbec nejvydařenější, přičemž zejména závěrečná sedmička epizod inspirovaná Matrixem má neskutečné grády.. z AoS se zkrátka vyklubala aktuálně jedna z největších stálic televizní obrazovky a já jsem skálopevně přesvědčen, že to tvůrci potvrdí i v nadcházející páté (poslední?) sérii.. (20.6.2017) ||| průměr = 4,25*(20.6.2017)

Na Agents of S.H.I.E.L.D. som sa tešil už od prvého oznámenia, a vyplatilo sa. Pilot vás vženie okamžite do efektnej a dynamickej akcie, ktorej spracovanie je v duchu tích najkvalitnejších amerických seriálov na prakticky filmovej úrovni. Následne sa v krátkosti zoznámime s jednou z vedúcich postáv, agentom Wardom, aby sa na scéne znenazdajky objavil Clark Gregg alias agent Coulson, v sprievode dvoch elegantných hlášok z kategórie "na nezaplatenie". Celý pilot sa drží jasného sci-fi nádychu, klasicky komiksovo ladeného príbehu, ktorý nadväzuje nielen na Avengers, ale aj tretieho Iron Mana, Wedonových hláškovacích postáv a... akcie, akcie a ešte raz akcie. Trochu mi tam chýbalo niečo aspoň o kúsok hlbšie, ale predsa len je to iba pilot, takže uvidíme neskôr. Zatiaľ zdravých 80% "Don´t touch Lola!" Záverečné zhodnotenie: Úvod seriálu bol skvelý, ale takmer po celú prvú polovicu sa kvalita menila epizódu od epizódy, čo mnohých odradilo. Zatiaľ čo tie horšie epizódy boli slabé a nanajvýš priemerné, niektoré boli naopak veľmi originálne, zaujímavé a silne atmosférické (ešte teraz si pamätám na istý hororový moment alebo hranie sa s časovými líniami v jednom diely). Príbeh sa viditeľne vyvíjal a odrážal aktuálny trend marveloviek - náväznosť na druhého Thora priniesla viac fantasy prvkov, druhý Cap naopak konšpiračné ladenie a príklon k špionážno-politickému thrilleru s vnútorným nepriateľom a globálnym rozvratom. Práve táto časť bola jednoznačne najpôsobivejšia a od polovice seriál konštantne kvalitatívne šplhá hore (a občas kráča míľovými krokmi). Záver je silný, perfektne vygradovaný a v poslednej časti finálovej epizódy srší skvelým humorom. Takže nakoniec, aj po mnohých pochybách, výborné. Stále je však čo zlepšovať a som zvedavý, čo si pre nás pripravia do druhej sezóny. 85%(21.5.2014)

Začátek teda žádná sláva. První díly vyloženě průměrné, nic co by nějak extra zaujalo. Jenže postupem času, jak se těma pár dílama prokoušeme, děj začne nabírat na obrátkách a všechno je najednou podstatně zajímavější. Hostovačky Samuela L. Jacksona jako Nicka Furyho a celkové propojení s Avengery jistě potěší všechny diváky Marvelovek a jako doplněk k filmům je to více než dostačující.(9.11.2014)

První díl byla pěkná rychlá jízda, ale poté se 6-7 dílů tak trochu epizodicky táhlo a po každém dalším dílu diváka nic nenutilo vyloženě se těšit na další. Poté přijde zlom, kdy každý díl na předešlý navazuje a stává se z toho parádní spojený celek, kdy se po konci jednoho dílu těšíte na druhý. Já si díky vlažnému začátku počkal na celou sérii a nelitoval jsem, protože jsem mohl v klidu koukat i na několik dílů za sebou. Takže neodsuzovat podle prvních pár dílů a myslím že se budete bavit. Celý seriál začíná po filmu Avengers. V něm se stane událost, která zamotá celkem solidně i seriál. Vedoucím jedné divize je totiž agent Coulson, který v Avengers umírá. Jak byl vývoj první série protáhlý, tak se zde objevují souvislosti k MARVELáckým filmům po Avengers až do Captain America: Winter Soldier, takže je zde i sousta zvratů a zajímavých momentů. Určitě se povedl i výběr hlavních protagonistů. Od potrhlých vědců, po samotného Coulsona si člověk najde své oblíbence. Občas se zde také objeví postavy z velkých filmů, jako například agentka Hillová, Nick Fury, asgarďanka Sif atd..... V seriálu je dost akce, pěkných efektů a i humoru, takže je to takový svěží mix všeho možného............. 1. série je tedy za mnou a až na ten vlažný začátek jsem určitě spokojenej. dávám 90% :) 2. série ukončí děj týkající se neznámých znaků a rozjede další, našlapanější ohledně Inhumans. Zvlášť od druhé půlky série se to rozjede do šíleného tempa plného pěkné akce a skvělých zvratů. Série končí chvíli po událostech Avengers AoU. 100% :)(20.6.2014)

• - Ve 20. díle 2. série "Emancipation" je odkaz na slavný western od Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý (1966), když generál Talbot (Adrian Pasdar) říká Philu Coulsonovi (Clark Gregg): "Ukázali jste mi hodnýho, zlýho a teď mi ukažte toho ošklivýho". (Miro_CZ)

• - V prvním pilotním díle seriálu v sedmé minutě vstupují agent Coulson (Clark Gregg), Hillová (Cobie Smulders) a Ward (Brett Dalton) do velína základny S.H.I.E.L.D.u. U dveří se agent Coulson nechá identifikovat skenerem a počítač ho požádá: "Řekněte 'sýr'", v originále "Say 'cheese'". V komiksu má Coulson přezdívku "Cheese". (Shadowspark)

• - V 19. epizodě 2. série "Dirty half dozen" si Chloe Bennet (Daisy 'Skye' Johnson) při své bojové scéně zlomila ruku. Celý zbytek druhé série tedy natáčela se zlomenou rukou. (prochy95)