Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013–2020, 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Chandler Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor, David Landry, Michele Tobin, Gloria Ormandlaky, Remington Hoffman, Axle Whitehead, Dusty Sorg, E.R. Ruiz, Barry Shabaka Henley, Lucas Bryant, Winston James Francis, Matt O'Leary, Brooke Williams, Glenn Keogh, Levi Meaden, Xavier Jimenez, Bryan Rasmussen, Brie Mattson, David Douglas, Patrick John Hurley, Paul Telfer, Sola Bamis, Shalin Agarwal, Keelin Woodell, Clark Middleton, Christopher James Baker, Douglas Bennett, Galen Howard, Maurissa Tancharoen, Sherri Saum, Anthony Michael Hall, Karolina Wydra, Jan Uddin, Jim Hanna, Shainu Bala, Ido Mor, Cantrell Harris, Shakira Barrera, Crystal Santos, Raquel Pomplun, Terrell Tilford, Rick Gifford, Scott Kruse, Chris Brewster, Jack Fisher, Adam Faison, Michelle Jubilee Gonzalez, Alison White, Matthew Law, Taj Speights, Willem van der Vegt, Emily Maya Mills, Dayo Ade, Christian Ochoa, Anthony Bless, Tobias Jelinek, Greg Finley, Darren Barnet, Luke Baines, Enver Gjokaj

Po druhém díle sympatická cháska konečně trochu zaleze pod kůži, což se jí v pilotu moc nedařilo. Pořád se sice nemůžu smířit s faktem, že i retardovaná vědátorka vypadá, jak kdyby právě přikvačila z focení na obálku módního časáku, ale to už je dneska smutný nejen televizní standard. Už méně standardní je hodně znatelné odlehčení i vůči marvelovským filmům. SHIELD je tady spíš sebrankou podivínů než elitní organizací, což je sice fajn, protože má hlášující Sky a božího Coulsona, ale já čekal trochu vyhrocenější tempo, zápletky a vůbec vážnější vyznění. Ta občasná grotesknost se k tomu prostě nehodí.(2.10.2013)

První série začala sympaticky, následovalo několik lehce rozpačitých, nicméně stále zábavných dílů, a od nějaké sedmé části jsem mohl seriálu máloco vytknout. Mrzí mě jen finále (tj. poslední dva díly), které mi připadalo jaksi odbyté... Ne že bych v něm čekal více akčních scén, ale větší dávku emocí určitě. Agent Coulson je nicméně bourák, seriálu nechybí nadhled, Nick Fury ani Stan Lee, takže tři a půl.___P.S. Abych nespoileroval, musím tvůrce pochválit za poměrně radikální proměnu jedné z hlavních postav, která řadu diváků (včetně mě) opravdu překvapila. Doufám ale, že to není/nebyla jen nějaká scenáristická habaďůra. To ukáže až druhá řada.___Druhá řada senzační, její finále se povedlo na jedničku s hvězdičkou a obzvlášť Kyle MacLachlan předvedl senzační věci. Jak se bude vyvíjet třetí řada, se neodvažuji ani hádat.(15.5.2014)

Jednoznačně zklamání sezóny hodné možná tak Disney Channelu... Po 11. epizodě hodnotím 55% a doufám, že zbytek série bude alespoň o trochu akčnější... Update: Série 2 a 3 pokračovaly v relativním zklamání. Se čtvrtou sérií se však seriál posunul na jednoznačně nejpůsobivější akční seriál současnosti. Třemi slovy: HELL F*CKING YES!(12.1.2014)

Tak první série za mnou a nemůžu se dočkat další. Po trochu rozpačitém začátku seriál perfektně vygradoval k božskému finále. Naprosto skvělé postavy, perfektní příběh, kde nakonec všechno zapadne dohromady. A víte co, nebudu se tu rozepisovat dalšími, superlativy, protože všechno stačí shrnout do jediného slova: Geniální. Edit. Druhá série nejenže udržela laťku, kterou konec první série nastavil, ale ještě ji od dost překonala. Hydra, Inhumans, Mockingbird, Quake, Mr. Hyde. Jen tak dál. Edit Oproti takřka bezchybné druhé sérii je třetí řada malinký pád, ale stále se podle mě jedná o jeden z nejlepších komiksových seriálů. Tahle série určitě patřila Brettu Daltonovi, který byl skutečně výborný záporák, ať už hrál Warda nebo Hiva. Jen je mi líto, že jsme o něj přišli. Série 1 - 90% Série 2 - 100 % Série 3 - 92 %(26.9.2013)

Po pilotním dílu opatrný nadprůměr. Zatím mě scénaristé ani nenechali vydechnout a hned nás vrhli do víru událostí po New Yorku. Spousta nových postav, od správňáka Wardta až po dvojici vědeckých magorů, a samozřejmě agentka Mayová aka Ming-Na, kterou jsem si zamiloval již od Stargate Universe. Zatím největší sympaták je jasně agent Coulson, který se zázračně reinkarnoval. Pilot, který režíroval Joss Whedon se uvedl v tom nejlepším světle, uvidíme, jak to bude pokračovat. 75%(4.5.2015)

• - V 15. epizodě první série se objevuje postava Sifa v podání Jaime Alexander, která postavu ztvárnila též ve filmech Thor (2011) a Thor: Temný Svět (2013). (ManOfPhoenix)

• - Pilotní díl seriálu se natáčel 15 dní, jednou z lokací bylo největší vlakové nádraží na západě Spojených států Union Station. Během těchto patnácti dnů se menší část štábu přesunula do Paříže natáčet úvodní scény postavy agenta Warda. Tato část štábu měla jeden den na přípravu, jeden den na natáčení a jeden den na návrat. (Hal_Moore)

• - V 15. díle se objeví Lady Sif z Asgaardu (Jamie Alexander) z filmů Thor (2011) a Thor: Temný svět (2013), kterou Odin (Anthony Hopkins) vyslal na Zemi chytit uprchlou čarodějnici Lorelei. (Creonik)