Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2019, 88 h 29 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor
  • dO_od

Blbost. Ale neskutečná. Postavy ujeté, příběh teda alespoň po dvou dílech vycucanej z prstu a ty dramatické promluvy? To jako vážně? Trapas, nic jsem od toho nečekal ale tohle je už i na Marvel trochu moc, ne? Věřím, že poslední díly a propojení se třetím Kapitánem může být zajimavé, ale já se bez toho milerád obejdu. Nedík.(31.5.2014)

Season One - 60%: "Sólovka" agenta Coulsona, které nečekaně vévodí neznámý Brett Dalton a jsou to právě až díly odehrávající se po Captain America: Winter Soldier, které za to opravdu stojí. Je to opět hravé, místy zábavné a ke konci i příběhově intenzivní. Problémem toho všeho nakonec není nikdo jiný, než (já proti nim vážně nic nemám) úzkoprsý Marvel, který se snaží zavděčit jak preadolescentnímu děcku, tak jeho senilnímu dědovi. Pokud člověk není fanboy nebo si netouží doplnit znalosti z pozadí druhého příběhu Stevena Rogerse, tak zde není moc o co stát. Uvidíme se za pár měsíců.(5.8.2014)

Po druhém díle sympatická cháska konečně trochu zaleze pod kůži, což se jí v pilotu moc nedařilo. Pořád se sice nemůžu smířit s faktem, že i retardovaná vědátorka vypadá, jak kdyby právě přikvačila z focení na obálku módního časáku, ale to už je dneska smutný nejen televizní standard. Už méně standardní je hodně znatelné odlehčení i vůči marvelovským filmům. SHIELD je tady spíš sebrankou podivínů než elitní organizací, což je sice fajn, protože má hlášující Sky a božího Coulsona, ale já čekal trochu vyhrocenější tempo, zápletky a vůbec vážnější vyznění. Ta občasná grotesknost se k tomu prostě nehodí.(2.10.2013)

Po pilotu: Ano má to spoustu chyb a ze všeho nejvíc to bazíruje na klišé a kalsických neduzích seriálové tvorby, ovšem také to nabízí na seriálové poměrny solidní produkci, výbornou hudbu a poměrně slušné obsazení. Pokud to bude podobně uhozeně a v takovémto tempu pokračovat, nemám s tím nejmenší problém a přidávám do svých pravidelně sledovaných seriálů.(27.9.2013)

U mě spokojenost. Někoho může odradit trošku pomalejší začátek, ale mě jako fanouška Josse to vůbec nepřekvapuje a věřim, že ví co dělá. Jen od toho nečekejte další Avengers to by byla chyba. Casting se povedl na výbornou a jsem zvědav jak se budou postavy vyvíjet dál, potenciál mají obrovský. Rozsáhlejší komentář napíšu až po konci první řady. Mé hodnocení jednotlivých dílů najdete v deníčku.(14.10.2013)

• - Ve třetí epizodě první řady se objevuje prvek Gravitonium. Tento prvek má atomové číslo 123 a atomovou hmotnost 308. Obě tato čísla jsou vyšší než u kteréhokoliv prvku z Periodické soustavy prvků. (Hal_Moore)

• - Látka Extremis z pilotní epizody se objevila rovněž ve snímku Iron Man 3 (2013). (ManOfPhoenix)

• - Ve 14. díle 3. série "Watchdogs" použijí teroristé jako zbraň vynález Howarda Starka. Jedná se o nitramin, který způsobuje implozi a byl k vidění i v 1. sérii seriálu Agent Carter (od r. 2015). (joker.george)