Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 88x45 min)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano

Jako rádoby zapřísáhlý odpůrce téměř čehokoli od Marvelu jsem čekal katastrofu, k mému překvapení se mi však na disk dostal jeden z nejsvižnějších seriálů poslední doby. To sice neříká ani zbla o jeho celkových kvalitách, avšak na tvorbu Josse Whedona, třebaže zde převážně pouze produkční, znovu nezbývá, než pět chválu. Agenti jsou totiž splněným televizním snem každého fanouška dnešních blockbusterů - jsou akční, vtipné, hrají si na to, jak jsou chytré, a prostě mají šmrnc. Snad jen ty postavy to chtělo lepší, kromě dvou mladých Britů a jedné dámy v květovaných šatech totiž není vůbec o co stát, a to ani v případě samotného oživeného hlavního hrdiny, jehož kamenná hláškující tvář sice bavila ve vedlejší roli, ale na hlavního tahouna děje i vtipu prostě nemá. Samozřejmě, co se toho samotného děje týče, ideální stav na sledování je čerstvě po lobotomii a jeho drtivá většina je dle nálady buď k pláči nebo k smíchu, jenže jak už jsem zmínil, to nezávazné a (většinou) nezávažné popcornové pojetí mu dává šťávu, která mnoha slibným sériím chybí. Dojmy z druhé série by nicméně nemohly být rozporuplnější. Nové přírůstky do SHIELDu jsou ještě horší než všichni jeho původní členové, dokonce i mí oblíbení Britové a Reina prošli tak drastickou změnou, že jsem je nepoznával. A pak je tu ten posun od poměrně civilního pojetí k tupým X-menovským mutantům! Přestože se mi prakticky každý jednotlivý nový aspekt Agentů příčí, výsledek díky neskutečnému dramaturgickému zlepšení a ději nabírajícímu na obrátkách funguje a hlavně baví. A to i přestože se spolu s tím ztratila ta nezávazná svižnost, která mě oslovila v první sérii.(25.8.2014)

Pilot je Whedonovsky vyvážený. Dobrá akce, stylová režie, jemný vtip. Ale hlavně jsou to charaktery postav, na to si Whedon potrpí. Och jak já bych chtěl zase Firefly. I druhý díl se mi líbil, takže uvidíme dále. Po šestém díle tuhle jednoduchou zábavu hodnotím plnym počtem fazolí. Seriál graduje s dalšími Marveláckými filmy a nyní je to plnohodnotná zápletka zakomponovaná tak, že nakonec filmy a seriál nebudou moci být jeden bez druhého. Dobře vymyšleno ...no seriál je to moc dobrej.(26.9.2013)

Naschvál jsem si do komentu dával poznámky o průběhu. Na začátku to vypadalo na další sice solidní, ale nijak nevyčnívající seriál. Zlom ale nastal někdy po 10. díle, kdy se veselé postavy začali měnit a tvarovat. Někdy okolo 15tého dílu se začalo dít, to co mám rád. Seriál se zlomil a od prkotin přešel k důležitějším prvkům a neustále stupňoval grády až k velkému finále. Cca 17 - 22 díl byla jedna velká jízda, kdy jste mysleli, že víte, ale zároveň tušili, že asi nevíte. Takže jste vlastně věděli, že nevíte i když se seriál stále snažil o navození pocitu, že víte. AoS má jedno obrovské plus oproti ostatním filmů od marveláků. Umí sakra přitvrdit a umí být temný. Po první sérii nemůžu jinak a dávám 90 procent, 5 hvězd a k tomu přesun do mé seriálové topky.(23.9.2014)

Do s01e03: Po vtipnom pilote nadsenie opadlo a serial pripomina skor Nikitu a pod, ale furt pozerám. // Pilot: Niiice. Už ani nepamätám, kedy som nejakému pilotu mohla dať plný počet a tu dávam s úsmevom na tvári. Agent Coulson má potenciál dostať sa na krátky zoznam mojich obľúbených seriálových hrdinov.(25.9.2013)

Hodnocení prvního dílu: Whedon dospělé postavy prostě neumí. Pubertální humor, neschopnost poradit si s jakýmkoli vztahem, obzvlášť nerd Fitz je patrně Whedonovou další sebeprojekcí, jakou byl Xander v Buffy. Tím by tak výtky končily, protože jako většina toho, co Whedon stvořil, je první díl "Agents" výborně odvyprávěný, totálně sebeironický a s Whedonovými klasickými podrazy na diváka. Mate nás nejen stran dějových zvratů, ale i co se týče postav, s nimiž se má divák identifikovat. Pokud se bude pokračovat ve stejném duchu a trochu se eliminuje ta zastydlá puberta (kterou Whedon propašoval jak do Avengers, kde vystupují supervojáci, tajní agenti a "bohové", tak do Firefly, příběhu party ostřílených kriminálníků, takže tomu moc nevěřím), čeká nás výborný seriál.(27.9.2013)

• - Označení letadla, ve kterém tým léta, je S.H.I.E.L.D. 616, čímž odkazuje na největší vesmír komiksů společnosti Marvel "Universe 616", kam patří Avengers, Fantastická čtyřka a další. (Creonik)

• - Pilotní díl seriálu se natáčel 15 dní, jednou z lokací bylo největší vlakové nádraží na západě Spojených států Union Station. Během těchto patnácti dnů se menší část štábu přesunula do Paříže natáčet úvodní scény postavy agenta Warda. Tato část štábu měla jeden den na přípravu, jeden den na natáčení a jeden den na návrat. (Hal_Moore)

• - Ve filmu Avengers (2012) bylo Tonym Starkem (Robert Downey Jr.) a Pepper Pottsovou (Gwyneth Paltrow) řečeno, že Coulson (Clark Gregg) byl ve vztahu s čelistkou z Portlandu. V seriálu se později Coulsonova přítelkyně čelistka Audrey Nathan (Amy Acker) objevila v 19. díle první řady "The Only Light In The Darkness". Amy Acker již předtím spolupracovala s režisérem Jossem Whedonem na seriálech Angel (od r. 1999), Dům loutek (od r. 2009) a filmech Chata v horách (2012) a Mnoho povyku pro nic (2012). (Shadowspark)