Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2019, 88 h 29 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor

Nakonec mi to nedalo, a přestože jsem dvakrát show z watchlistu dropnul, nakonec jsem dojel zbylých 15 episod v jednom velkolepém víkendovém maratonu. A narozdíl od Arrow to nepovažuju za úplně ztracený čas... Prvotní důvod, proč jsem se přestal kdysi dívat, ovšem až do konce nepominul - provázanost s Avengers je pramalá, alespoň pokud jde o fyzickou přítomnost Avengers, Asgaarďanů nebo čehokoliv filmového obecně. Nicméně seriál postupně získává jakousi vlastní tvář, asi bych to přirovnal k trošku dražší staré Star Gate. Zázraky na počkání, nemožné do další episody. Občas náznak zajímavé zápletky, nebo vtipné hlášky, některé postavy jsem si i celkem oblíbil. Je ale nutné smířit se s všudypřítomným patosem a jistou sterilitou v zobrazované akci, což ovšem je pravděpodobně záměr. Nejvíc jsem trpěl u závěrečných episod, když se objeví Hydra, stát se to tak o pět episod dřív, nedokoukal bych potřetí. A to by bylo chyba, protože v poslední episodě je kromě Samuel L. Jacksona k vidění i jeden z nejvtipnějších konců hlavního záporáka ever, a jen kvůli tomu to za těch poctivých 7/10 stojí...(27.7.2014)

• NinadeL

Marvel Cinematic Universe mě baví jen v té linii, která se věnuje 40. letům. Takže je tu první Capův film a vše, co se týká agenty Peg. Z tohoto hlediska mi S.H.I.E.L.D. nabídl pouze dvě epizody v 2. sérii s nějakými zajímavějšími flashbacky. Což není mnoho. Hostovačka Lucy Lawless byla bohužel naprosto o ničem a kariéře Adrianne Palicki se musím jen smát. Ta si prošla u DC Smallvillem a dvěmi faily na téma Aquaman a Wonder Woman a nakonec překvapivě zakořenila u konkurence. Takže, pokud budou řešit v budoucnu i nadále nějaké pěkné nacistické zločiny, budu se k seriálu vracet, jinak ne.(27.2.2015)

Můžu říct že je to lepší než jsem čekal. Efekty na solidní úrovni v rámci televizní tvorby. Nádherný odkazy na Marvel Cinematic Universe. Poměrně zajímavej příběh a samozřejmě trochu lepší poznání organizace S.H.I.E.L.D. Jenom škoda že na vývoj postav se moc nekouká. Především ze začátku seriálu. A některý samostatný epizody jsou trochu slabší. Ve druhé části, a především od epizody, která je přímo provázaná s Capem 2 dostává seriál pořádný grády. Provázání je mnohem větší než ze začátku. Rozhodně doporučuju nezatracovat tenhle seriál po pár dílech ale vytrvat. Jenom nečekejte že se setkáte s některým s Avengerů. Naopak můžu slíbit že se objeví i postavy / herci z filmů. Po 2. sérii věřim ve velkej potenciál a těšim se na premiéru 3. řady.(27.9.2013)

U mě spokojenost. Někoho může odradit trošku pomalejší začátek, ale mě jako fanouška Josse to vůbec nepřekvapuje a věřim, že ví co dělá. Jen od toho nečekejte další Avengers to by byla chyba. Casting se povedl na výbornou a jsem zvědav jak se budou postavy vyvíjet dál, potenciál mají obrovský. Rozsáhlejší komentář napíšu až po konci první řady. Mé hodnocení jednotlivých dílů najdete v deníčku.(14.10.2013)

Ze začátku jsem se na to díval vážně jenom proto, že jsem neměl do čeho píchnout a kvůli Jemmě. Sám sobě jsem se divil, co jsem schopný vydržet, ale zhruba od 10 dílu to nabralo na obrátkách a já se na to konečně s chutí díval tak jak se na seriály rád dívám (díl za dílem a za dva dny je po sérii). 1-10 díl za jednu hvězdičku, 10-22 čtyři hvězdičky. Docela se těším i na druhou sérii.(4.8.2014)

• - Ve druhé epizodě druhé řady agent Phil Coulson (Clark Gregg) na svém holografickém počítači prohlíží složky, přičemž narazí na jednu, kde je jasně vidět tvář agentky Peggy Carter (Hayley Atwell), které je věnován seriál Agent Carter (od r. 2015). (Tribe)

• - V 15. díle se objeví Lady Sif z Asgaardu (Jamie Alexander) z filmů Thor (2011) a Thor: Temný svět (2013), kterou Odin (Anthony Hopkins) vyslal na Zemi chytit uprchlou čarodějnici Lorelei. (Creonik)

• - V seriálu lze najít přinejmenším dvě české stopy. Tou první je velké množství plastické trhaviny Semtex použité v epizodě "T.A.H.I.T.I.", druhou úryvek Dvořákovy symfonie "Z nového světa", kterou v úvodu epizody "The Only Light in the Darkness" z autorádia poslouchá jeden z protivníků S.H.I.E.L.D.u. (D.Moore)