Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 88x45 min)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow

Po pilotním dílu opatrný nadprůměr. Zatím mě scénaristé ani nenechali vydechnout a hned nás vrhli do víru událostí po New Yorku. Spousta nových postav, od správňáka Wardta až po dvojici vědeckých magorů, a samozřejmě agentka Mayová aka Ming-Na, kterou jsem si zamiloval již od Stargate Universe. Zatím největší sympaták je jasně agent Coulson, který se zázračně reinkarnoval. Pilot, který režíroval Joss Whedon se uvedl v tom nejlepším světle, uvidíme, jak to bude pokračovat. 75%(4.5.2015)

• Thomick

Po pilotu: Už první "výtah" do hořícího domu byl strašně vtipnej; trikovost celkově relativně směšná, holt Whedon bez stamilionů už není tak uplně Whedon. Pouhý tlachání o Avengerech, a s tim související humorná složka, nicméně i přes častý tlačení na pilu ZATIM (překvapivě) funguje. A Cobie Smulders je ve svý roli aspoň o něco míň úsměvná než při svým prvnim pokusu. --- Hodně nenáročná podívaná - bude se hodit, až se budu jó nudit.(11.10.2013)

Nic moc a to říkám jako fanynka, co dává většině marvelovek (až na nějakou tu hulkovinu) plný počet. Jak nesnesitelné to tudíž musí být pro člověka, co do tohodle universa není připojený za pupeční šňůru si ani nedokážu představit. Přitom těch pár dílů, co se vydařilo, stojí opravdu za to. Problém je, že je dokážu spočítat na prstech jedné ruky. Dokoukávala jsem víceméně z povinnosti a uznávám, že závěrečné dva díly konečně ukázaly, co ze seriálu mohlo být, kdyby ho někdo nepsal většinu času v polospánku. V předposlední epizodě se objevila snaha o trochu psychologie, která jakž takž zachránila ehm wtf twist, když se po událostech v Kapitánu Amerikovi začalo překombinovávat ještě překotněji než dříve. Finále pak bylo úplně parádní, ačkoliv akce tu asi nikdy nebude stát za moc, ale především konečně fungovaly do té doby otravné vtipy a s podobnou dávkou nadsázky by se výrazně zvedal každý díl. Nejde jenom o to, že Jackson přišel na scénu a zahláškoval, po prozívané sérii jsem se opravdu upřímně zasmála. To ovšem nic nemění na tom, že cca pět povedených dílů z dvaadvaceti mě na další sérii nenaláká. P.S. Kdyby měli alespoň koule na to zabít jednu jedinou otravnou postavu...fňuk.(15.5.2014)

Nakonec mi to nedalo, a přestože jsem dvakrát show z watchlistu dropnul, nakonec jsem dojel zbylých 15 episod v jednom velkolepém víkendovém maratonu. A narozdíl od Arrow to nepovažuju za úplně ztracený čas... Prvotní důvod, proč jsem se přestal kdysi dívat, ovšem až do konce nepominul - provázanost s Avengers je pramalá, alespoň pokud jde o fyzickou přítomnost Avengers, Asgaarďanů nebo čehokoliv filmového obecně. Nicméně seriál postupně získává jakousi vlastní tvář, asi bych to přirovnal k trošku dražší staré Star Gate. Zázraky na počkání, nemožné do další episody. Občas náznak zajímavé zápletky, nebo vtipné hlášky, některé postavy jsem si i celkem oblíbil. Je ale nutné smířit se s všudypřítomným patosem a jistou sterilitou v zobrazované akci, což ovšem je pravděpodobně záměr. Nejvíc jsem trpěl u závěrečných episod, když se objeví Hydra, stát se to tak o pět episod dřív, nedokoukal bych potřetí. A to by bylo chyba, protože v poslední episodě je kromě Samuel L. Jacksona k vidění i jeden z nejvtipnějších konců hlavního záporáka ever, a jen kvůli tomu to za těch poctivých 7/10 stojí...(27.7.2014)

Čekal jsem naprostou pecku a taky, že jsem ji dostal! Joss Whedon je borec. Kvalita dílů je kolísavá, ale 2. série je super. Postavy jsou sympatické a nechybí ani občasné fóry. Ocení to ale hlavně fanoušci světa Marvelu. Seriál se zabývá převážně 6-ti člennou skupinou agentů S.H.I.E.L.D.u. Ti mají vlastní letadlo, ve kterém lítají na mise. Časem se složení týmu mění. Vede je Phill Coulson, který záhadně obživl po své smrti při obraně New Yorku. Naráží na různé problémy a nové záporáky. Je to hodně provázané s filmy od Marvelu. Například jedna epizoda navazuje na Thora 2. Ale hlavně po událostech pokračování Kapitána Ameriky se děj hodně převrátí. Spoiler: S.H.I.E.L.D. v podstatě zanikne a z agentů se stanou vyhnanci. Musí napnout poslední síly a odolat jednotkám Hydry. Končí to trochu otevřeně. 2. série přináší spoustu nových postav a odhalení. Hlavě se tu vypořádávají s následky Hydry. Taky se začíná pátrat v minulosti Skye a objevují se i její rodiče. Na scéně se objevuje nová rasa Inhumans. Z té se nakonec vyklube hrozba, kterou musí S.H.I.E.L.D. eliminovat. Skye se ale rozhodla správně a teď je povede jiným směrem. 3. série je tu a s ní nové hrozby ze strany Hydry a Inhumanů. Nastupuje nový záporák jménem Hive v podobě Warda a ten jim dělá pořádné problémy. Finále je trochu otevřené. Některé postavy nás opustí. 4. série je dost temná a S.H.I.E.L.D. má nové vedení. Navazuje to trochu na Civil War. Objevují se noví záporáci a s nimi i Ghost Rider. Nakonec se dočkáme virtuální reality podobné Matrixu. Po všech těch robotech následuje skvělé otevřené finále. My jen můžeme čekat, co bude dál... V seriálu se objevují i další postavy jako jsou Nick Fury, agentka Maria Hill a lady Sif. :) "Nesahejte na Lolu!" :D(27.9.2013)

• - V 19. epizodě 2. série "Dirty half dozen" si Chloe Bennet (Daisy 'Skye' Johnson) při své bojové scéně zlomila ruku. Celý zbytek druhé série tedy natáčela se zlomenou rukou. (prochy95)

• - Ve třetí epizodě první řady se objevuje prvek Gravitonium. Tento prvek má atomové číslo 123 a atomovou hmotnost 308. Obě tato čísla jsou vyšší než u kteréhokoliv prvku z Periodické soustavy prvků. (Hal_Moore)

• - Spoiler: Devatenáctá epizoda 2. série "The Dirty Half Dozen" předchází snímku Avengers: Age of Ultron (2015). V tomto díle Coulsonův (Clark Gregg) tým pronikl do jedné ze základen HYDRY, kde získal informace o Struckerově základně v Sokovii, kde prováděl experimenty s Lokiho žezlem a mimo jiné také našel doktora Lista, kolegu Wolfganga von Struckera (Thomas Kretschmann), kterého jsme již viděli v mezititulkové scéně snímku Captain America: Návrat prvního Avengera (2014), kde Strucker (Thomas Kretschmann) a List (Henry Goodman) prováděli pokusy na Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Quicksilverovi (Aaron Taylor-Johnson) v jedné ze skrýší HYDRY. Coulson pak informace ze základny HYDRY poslal Marii Hillové (Cobie Smulders), která tyto informace předala týmu Avengers, aby zatkli Struckera a skoncovali s HYDROU. (Shadowspark)