Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2019, 88 h 29 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor

Po pilotu: Ano má to spoustu chyb a ze všeho nejvíc to bazíruje na klišé a kalsických neduzích seriálové tvorby, ovšem také to nabízí na seriálové poměrny solidní produkci, výbornou hudbu a poměrně slušné obsazení. Pokud to bude podobně uhozeně a v takovémto tempu pokračovat, nemám s tím nejmenší problém a přidávám do svých pravidelně sledovaných seriálů.(27.9.2013)

Ze začátku jsem se na to díval vážně jenom proto, že jsem neměl do čeho píchnout a kvůli Jemmě. Sám sobě jsem se divil, co jsem schopný vydržet, ale zhruba od 10 dílu to nabralo na obrátkách a já se na to konečně s chutí díval tak jak se na seriály rád dívám (díl za dílem a za dva dny je po sérii). 1-10 díl za jednu hvězdičku, 10-22 čtyři hvězdičky. Docela se těším i na druhou sérii.(4.8.2014)

• Botič

Pilot: Trochu soudnosti! Evidentně ne všechno, na co sáhne Joss Whedon a co má ve znaku logo MARVELu si zaslouží být bezmezně uctíváno a milováno. Agents of S.H.I.E.L.D. mají velké rezervy! Rezervy v obsazení, příběhu, tricích a popravdě to nezachraňuje ani agent Coulson. A ten zmiňovaný filmový look? Zřejmě mám zatraceně nekvalitní monitor, protože jsem měl při sledování pocit, že jsem se vrátil do dob Supermana s Deanem Cainem a Teri Hatcher (a i tak mám černé svědomí z toho, že Supermanovi trochu křivdím). Po skončení pilotu navíc nemám ani (nutkavou) potřebu vidět další díly, což považuji za největší selhání tohohle projektu.(25.9.2013)

Po jedenácti dílech jsem pořád na rozpacích. Proč? Protože co tu máme... klon Aliciy Keys, dva poloklony Romanové z nichž jeden je z druhé půlky klon Ondřeje Brzobohatého, siamská dvojčata - klony Keiry Knightley a Toma Hollandera, a celou tu partu, jak to tak vypadá, vede asiklon agenta Coulsona:) SHIELD prostě stále zůstává za očekáváními - že je to "jen popcornová zábava" je vzhledem k potenciálu docela málo. Dobré momenty tu jsou, ale takovýhle seriál by snad neměly táhnout emoce jeho postav (a srandovnost jejich britské/skotské angličtiny už vůbec ne), ale hlavně svižná nestereotypní akce. Svižné to dejme tomu je, ale pořád čekám na nějaký opravdový tahák - zatím nejblíž tomu byly epizody 5 a 6, ale zase jen kvůli postavě ženy v květovaných šatech a kvůli Simmonsové. A "Alicia Keys" (že se mi nedaří si zapamatovat jméno herečky ani její postavy není dobré znamení) mi zatím víc než co jiného přijde otravná. Jenom díky řemeslné kvalitě a těm několika "lepším" kusům dávám zatím 70%. Anebo ne, TADY PŘECE MÁ WHEDON A JEHO BANDA K DISPOZICI S.H.I.E.L.D.!!! Zatím 60% s tím, že doufám, že Coulsonova backstory bude mít větší dosah než to, co se ukázalo v 11. díle. Update po konci první série - musím přiznat, že jsem to rozhodně nečekal, ale šestnáctou epizodou chytne seriál takové točky, že to vypadá, jako kdyby to celé točil úplně jiný tým - a taky že to tak v podstatě je, protože zasáhlo výsostné Whedonovo vedení a protnutí dějových linek s filmy, konkrétně druhým Kapitánem Amerikou. Faktem nicméně je, že kdyby se v podobném tempu a za podobných podmínek odehrávalo všechno, bylo by to nevázaně zábavných pět hvězd - takhle je tu sice až šokující kvalititativní posun nahoru (včetně vývoje postav), a náznaky vývoje do druhé série vypadají taky dost slibně, ale ta první má nárok na 70% a nějaké drobné navrch. Ale aspoň mě přesvědčili, abych se zajímal i o druhou sezónu:)(31.1.2014)

• DaViD´82

Co Whedon slíbil, to také doručil. Tedy epizodickou popcornovku (mozek v offline módu nezbytně nutný) ze světa, kde se „tam někde za rohem“ prohánějí Avengers. A to s tradičními whedonovskými dialogy i tradiční whedonovskou nedějovostí. Co ovšem nemile zarazí; a co seriál potápí dříve než se rozjede; je prostá skutečnost, že jsou veškeré postavy v lepším případě nezajímavé a v tom horším rovnou na zabití. Jeden aby pohledal druhou tak vzácnou symbiózu ochotnického neherectví a otravně napsaných postav. A to je u seriálu, jehož celý koncept stojí čistě a pouze na tom, že chce být sympatickou oddechovkou pro celou (americkou) rodinu, problém zcela zásadní. Celé to stojí jen a pouze na Coulsonovi, jenže tam kde je ve filmech sotva na pět minut a ta jeho jednorozměrná übercool nahláškovaná póza tedy funguje, tak v seriálu, kde je hlavně on, se ta samá póza přejí rychleji než by bylo záhodno a po pár dílech již leze na nervy jako máloco jiného.(26.9.2013)

• - Přestože se děj osmého dílu první série odehrává ve Španělsku, v jednom ze záběru je možné zahlédnout střechu katedrály sv. Víta na Pražském hradě. (Mtwongo)

• - Jak uvedl Joss Whedon, roli J. Augusta Richardse měl původně hrát Nicholas Brendon. Oba herci předtím hráli ve vzájemně se prostupujících Whedonových seriálech Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997) a Angel (od r. 1999). (ManOfPhoenix)

• - V 15. díle se objeví Lady Sif z Asgaardu (Jamie Alexander) z filmů Thor (2011) a Thor: Temný svět (2013), kterou Odin (Anthony Hopkins) vyslal na Zemi chytit uprchlou čarodějnici Lorelei. (Creonik)