Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 71 h 33 min (Minutáž: 88x45 min)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements

Po druhém díle sympatická cháska konečně trochu zaleze pod kůži, což se jí v pilotu moc nedařilo. Pořád se sice nemůžu smířit s faktem, že i retardovaná vědátorka vypadá, jak kdyby právě přikvačila z focení na obálku módního časáku, ale to už je dneska smutný nejen televizní standard. Už méně standardní je hodně znatelné odlehčení i vůči marvelovským filmům. SHIELD je tady spíš sebrankou podivínů než elitní organizací, což je sice fajn, protože má hlášující Sky a božího Coulsona, ale já čekal trochu vyhrocenější tempo, zápletky a vůbec vážnější vyznění. Ta občasná grotesknost se k tomu prostě nehodí.(2.10.2013)

Po pilotu: Ano má to spoustu chyb a ze všeho nejvíc to bazíruje na klišé a kalsických neduzích seriálové tvorby, ovšem také to nabízí na seriálové poměrny solidní produkci, výbornou hudbu a poměrně slušné obsazení. Pokud to bude podobně uhozeně a v takovémto tempu pokračovat, nemám s tím nejmenší problém a přidávám do svých pravidelně sledovaných seriálů.(27.9.2013)

• DH3Factor

1. Zatím průměr. Uvidíme. 2. Tempo to celkem drží. Občas to začíná být trochu infantilní, ale připadá mi to ucelenější než pilot. 3.Tak tenhle díl se mi vyloženě nelíbil. Tým hlavních postav se stává velmi křečovitým a nesympatickým. Záporák nudný. Vůbec se nedivím, že tomu klesá sledovanost. 4 - nekonečno. V dalších dílech už je to taková slaďárna, že to snad ani není třeba dále komentovat.(26.9.2013)

• Segrestor

Vydržet se to dalo do třetího dílu. Jelikož jsem se málem touto juvenilní zábavou uzíval k smrti a zároveň poměrně často rozčiloval nad tím, jak ta nehezká děcka vždycky všechno vyřešila s grácií ostříleného hackera ze CIA, jak krásné sexy velitelky gerilových jednotek přičmoudlých nýmandů z nějaké zaplivané prdele v Kolumbii přeblafnou, pardon, oblafnou jedinýho zkušenýho geronta v jednotce, legendárního agenta Coulsona... ne, to se prostě nedá! Ale jako seriál na odpoledne s "kvalitním" dabingem na Nově pro nenáročné studentíky našich SOU to bude určitě pecka, která překoná i hlubokomyslné Gilmórovy štětky a Hvězdnou blánu.(22.6.2014)

Hodnocení pilotu: Whedonův seriál navazuje na komiksový velkofilm Avengers, ale v podstatě je jeho protikladem. Tentokrát stojí v popředí obyčejní lidé bez superschopností, kteří se snaží udržet superhrdiny pod kontrolou. Dá se říct, že jde o takové superhrdinské procedurální drama (nebo spíše dramedii). Méně akce, více dialogů (mluví se tu prakticky neustále). Sarkastický smysl pro humor a sebeironický tón Avengers zůstal. Bohužel je ho tu až příliš. Narážky pro fanoušky, soustavné bonmoty hrdinů a neustálé škádlení mezi nimi jsou tu v tak přehnané míře, že místy působí vyumělkovaně. Je jasné, že seriál se ve svém pilotu snaží co nejvíc zalíbit (jak marvelovským fanouškům, tak nezasvěceným divákům) a že časem ta jeho zahleděnost do sebe a snaha být za každou cenu cool opadne. Pak to bude fajn.(25.9.2013)

• - Důvodem, proč je ve 4. sérii změna hlavního představitele Ghost Ridera je ten, že společnost Marvel nechce opakovat vznik a původ (reboot) hrdinů, kterým již věnovali vlastní film o jejich původu. Namísto Johnnyho Blaze, kterého ve filmu od Marvelu Ghost Rider (2007) představil Nicolas Cage, tak vznikla nová postava Roberta Reyese (Gabriel Luna), který nezískal své schopnosti od Mephysta, nýbrž od satana z Los Angeles. (homer91)

• - Ve druhé epizodě druhé řady agent Phil Coulson (Clark Gregg) na svém holografickém počítači prohlíží složky, přičemž narazí na jednu, kde je jasně vidět tvář agentky Peggy Carter (Hayley Atwell), které je věnován seriál Agent Carter (od r. 2015). (Tribe)

• - V seriálu lze najít přinejmenším dvě české stopy. Tou první je velké množství plastické trhaviny Semtex použité v epizodě "T.A.H.I.T.I.", druhou úryvek Dvořákovy symfonie "Z nového světa", kterou v úvodu epizody "The Only Light in the Darkness" z autorádia poslouchá jeden z protivníků S.H.I.E.L.D.u. (D.Moore)