Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2018, 79 h 46 min (Minutáž: 88x45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Dove Cameron, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace
  • Thomick

Po pilotu: Už první "výtah" do hořícího domu byl strašně vtipnej; trikovost celkově relativně směšná, holt Whedon bez stamilionů už není tak uplně Whedon. Pouhý tlachání o Avengerech, a s tim související humorná složka, nicméně i přes častý tlačení na pilu ZATIM (překvapivě) funguje. A Cobie Smulders je ve svý roli aspoň o něco míň úsměvná než při svým prvnim pokusu. --- Hodně nenáročná podívaná - bude se hodit, až se budu jó nudit.(11.10.2013)

Po AVengerech jsem čekal bombu. První díl mě možná oslovil, ale pak seriálu chybí směr. Připomíná mi akční kousky ze začátku 90. let jako Knight Rider, A-Team apod – dramatická zápletka, po které vždy předpokládám happyend, případně mírný posun děje dopředu, protože na to, aby mě napínali nemají během jednohu dílu čas. Seriál špatný není, dívám se na něj dál, ale nemám žádná očekávání, jen jsem zvědav, kdy se objeví nějaká známá marvelovská postava a jak se to vyvrbí se Skye.(6.12.2013)

• DH3Factor

1. Zatím průměr. Uvidíme. 2. Tempo to celkem drží. Občas to začíná být trochu infantilní, ale připadá mi to ucelenější než pilot. 3.Tak tenhle díl se mi vyloženě nelíbil. Tým hlavních postav se stává velmi křečovitým a nesympatickým. Záporák nudný. Vůbec se nedivím, že tomu klesá sledovanost. 4 - nekonečno. V dalších dílech už je to taková slaďárna, že to snad ani není třeba dále komentovat.(26.9.2013)

• dO_od

Blbost. Ale neskutečná. Postavy ujeté, příběh teda alespoň po dvou dílech vycucanej z prstu a ty dramatické promluvy? To jako vážně? Trapas, nic jsem od toho nečekal ale tohle je už i na Marvel trochu moc, ne? Věřím, že poslední díly a propojení se třetím Kapitánem může být zajimavé, ale já se bez toho milerád obejdu. Nedík.(31.5.2014)

Pilot: První letošní seriál, který mě vysloveně nezklamal. Kombinace Whedonovi hravosti a Marvelovské zábavnosti znovu funguje. S postavami jsme se zatím moc neseznámili, ale i tak to SHIELD zvládá lépe než většina dnešní uspěchané seriálové konkurence. Teď jen aby to vydrželo. Děj není zase tak překvapivý ani originální (i když už jsem to tipoval na Luka Cage), ale jako představení stačí. Konec s Lolou potěšil a doufám aspoň v malé camea Capa nebo Furyho. První série: No poteš. Takhle nevyvážený seriál už tu dlouho nebyl. Prostřední část převážně vata složená ze slabých misí, které fandy zklamaly a tvůrce nakopli k vyšší snaze a nájmu lepších scénáristů. Zlom přichází s druhým Capem, který totálně překopal všechno na co jsme byli zvyklí a ze show udělal tak o 50% lepší podívanou (dohromady tedy dnešních 67%) a serivíroval parádní seriálově béčkovou akci s šíleně cheesy hláškami a častým přehráváním, které dostahuje extrému v závěrečném díle. Je vidět snaha hnout s konceptem a odklepnutí druhé série je hodně fajn. Protože to začalo být hodně silné. Při poslední scéně mrazí v zádech, tak snad bude prorokem dílů příštích.Druhá série: si nebere servítky a nabízí tu nejlepší nenáročnou zábavu na televizním poli. Hydra i Inhumans nenudí a závěr překvapuje zajímavým vyústěním téměř všech linií. I Ward je zajímavě využitý. Finálová scéna nabízí parádní vějičku, takže jen tak dál. Těším se co bude dál. Secret Avengers?(25.9.2013)

• - Spoiler: Devatenáctá epizoda 2. série "The Dirty Half Dozen" předchází snímku Avengers: Age of Ultron (2015). V tomto díle Coulsonův (Clark Gregg) tým pronikl do jedné ze základen HYDRY, kde získal informace o Struckerově základně v Sokovii, kde prováděl experimenty s Lokiho žezlem a mimo jiné také našel doktora Lista, kolegu Wolfganga von Struckera (Thomas Kretschmann), kterého jsme již viděli v mezititulkové scéně snímku Captain America: Návrat prvního Avengera (2014), kde Strucker (Thomas Kretschmann) a List (Henry Goodman) prováděli pokusy na Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Quicksilverovi (Aaron Taylor-Johnson) v jedné ze skrýší HYDRY. Coulson pak informace ze základny HYDRY poslal Marii Hillové (Cobie Smulders), která tyto informace předala týmu Avengers, aby zatkli Struckera a skoncovali s HYDROU. (Shadowspark)

• - Látka Extremis z pilotní epizody se objevila rovněž ve snímku Iron Man 3 (2013). (ManOfPhoenix)

• - Pilotní díl seriálu se natáčel 15 dní, jednou z lokací bylo největší vlakové nádraží na západě Spojených států Union Station. Během těchto patnácti dnů se menší část štábu přesunula do Paříže natáčet úvodní scény postavy agenta Warda. Tato část štábu měla jeden den na přípravu, jeden den na natáčení a jeden den na návrat. (Hal_Moore)