Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2019, 88 h 29 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev, Ivo Nandi, Bjorn Johnson, Dennis Keiffer, Darren Dupree Washington, Gabriel Koura, Mark Berry, Asif Ali, Caleb Burgess, Michael Cory Davis, Brian Patrick Wade, Jesse D. Goins, Diego Serrano, Tara Macken, Josh Cowdery, Mario Perez, Rich Paul, Felisha Terrell, Jade Harlow, Kyle Clements, David Lim, Devan Long, Lou Ferrigno Jr., Brandon Ford Green, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Bob Stephenson, Nathin Butler, Josh Clark, Catherine Dent, Lola Glaudini, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Rheagan Wallace, Rolando Molina, Paul Elia, Joe Marinelli, Tyler Ritter, Andrew Constantini, Hector Hugo, Kevin Sifuentes, Joel Stoffer, Benjamin J. Cain Jr., Dove Cameron, Joel David Moore, Patrick Warburton, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Peter Mensah, Dominic Burgess, Rocky McMurray, Lynn A. Henderson, Brent Bailey, Cherie Gierhart, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Joel Courtney, Parisa Fakhri, Maz Siam, Danny Lopes, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Austin Lyon, Lexy Kolker, Mike C. Nelson, Jeremy Marinas, Jeris Poindexter, Graham Sibley, Kodjo Akolor

Po první sérii spokojenost. Akce, sci-fi, humor i místy dost ukecané. Připomínání a odkazy na Avengery a návštěvy z jiných galaxií, které přinesly mnoho sci-fi udělátek, o které je nutné vést boje, aby nepadly do špatných rukou. Budu se dívat na další díly. edit: Druhá série, kterou si pouštím s dvouměsíční prodlevou po té druhé, mne už tolik neuchvacuje...(19.5.2015)

Tak první polovina první série se dost povedla. Na efektech je dost vidět, že je do seriálu pumpován velkorysý rozpočet, velmi potěší camea a vůbec propojení s Marvel Universe a Clark Gregg je prostě stále agent pár excelánc. Z ostatních postav zaujmou nejvíce Fitz a Simmonsová, k těm dalším si člověk vytváří vztah poměrně déle. Jednotlivé epizody mají kolísavou úroveň, od těch špičkových až po lehce nadprůměrné. Pozadí některých postav je zajímavé, především pak linka s Melindou May a samozřejmě agentem Coulsonem. Od seriálu jsem tedy dostal zhruba to, co jsem očekával. Rozhodně nehýřím kdovíjakým nadšením, ale rozhodně mě Agents of SHIELD baví dost na to, abych sledoval své oblíbené postavy dále. 4*... Druhá polovina první série přidává na tempu, umě rozvíjí zápletky a navazuje na filmové univerzum. Potěší několik fajnových cameo rolí, k postavám si divák vypracovává stále příznivější vztah a i přes značně množstí wtf momentů a logických chyb v celém seriálu je to hodně slušné popcornová zábava na odlehčenou. 4* První polovina druhé řady je naprosto špičková! Jednotlivé postavy jsou již skvěle zakotveny do děje a výborně uchopeny, propracování seriálového vesmíru je čím dál zajímavější, tempo strhující a finále první půlky doslova dechberoucí! Jen tak dál. 5*(22.12.2013)

První díl byla pěkná rychlá jízda, ale poté se 6-7 dílů tak trochu epizodicky táhlo a po každém dalším dílu diváka nic nenutilo vyloženě se těšit na další. Poté přijde zlom, kdy každý díl na předešlý navazuje a stává se z toho parádní spojený celek, kdy se po konci jednoho dílu těšíte na druhý. Já si díky vlažnému začátku počkal na celou sérii a nelitoval jsem, protože jsem mohl v klidu koukat i na několik dílů za sebou. Takže neodsuzovat podle prvních pár dílů a myslím že se budete bavit. Celý seriál začíná po filmu Avengers. V něm se stane událost, která zamotá celkem solidně i seriál. Vedoucím jedné divize je totiž agent Coulson, který v Avengers umírá. Jak byl vývoj první série protáhlý, tak se zde objevují souvislosti k MARVELáckým filmům po Avengers až do Captain America: Winter Soldier, takže je zde i sousta zvratů a zajímavých momentů. Určitě se povedl i výběr hlavních protagonistů. Od potrhlých vědců, po samotného Coulsona si člověk najde své oblíbence. Občas se zde také objeví postavy z velkých filmů, jako například agentka Hillová, Nick Fury, asgarďanka Sif atd..... V seriálu je dost akce, pěkných efektů a i humoru, takže je to takový svěží mix všeho možného............. 1. série je tedy za mnou a až na ten vlažný začátek jsem určitě spokojenej. dávám 90% :) 2. série ukončí děj týkající se neznámých znaků a rozjede další, našlapanější ohledně Inhumans. Zvlášť od druhé půlky série se to rozjede do šíleného tempa plného pěkné akce a skvělých zvratů. Série končí chvíli po událostech Avengers AoU. 100% :)(20.6.2014)

Po AVengerech jsem čekal bombu. První díl mě možná oslovil, ale pak seriálu chybí směr. Připomíná mi akční kousky ze začátku 90. let jako Knight Rider, A-Team apod – dramatická zápletka, po které vždy předpokládám happyend, případně mírný posun děje dopředu, protože na to, aby mě napínali nemají během jednohu dílu čas. Seriál špatný není, dívám se na něj dál, ale nemám žádná očekávání, jen jsem zvědav, kdy se objeví nějaká známá marvelovská postava a jak se to vyvrbí se Skye.(6.12.2013)

(Hodnotenie po 22. diely). Musím povedať, že som celkom prekvapený zo začiatku. Prvotný film síce nenavnadil až tak ako som očakával, ale aspoň vysvetlili pár scén s Avengers a podobne. A tích prepojení z MCU je viacej, čo som veľmi rád. Marvel si pekne skladá svoj svet dohromady. Druhý diel o trošku lepší ale tretí diel a diel č. 4 zatiaľ najlepšie. Whedon splňuje svoje kvality, že ďalší diel je lepší a lepší. Nechýba akcia, humor a celkom dobré postavy. Ale toto je predsa S..H.I.E.L.D. A na tak veľkú organizáciu to malo slabší úvod. Sem tam efekty trošku slabšie a postrádam tu aj intro. Čo u seriálu nikdy nesmie chýbať. Ešte je stále čo vylepšovať a seriál sa ešte len rozbieha. Ale to je už náš Whedon. Postupne buduje to, čo ho napadá v tej jeho hlave a čo dáva na papier. A ten, kto to nedocení teraz, to docení až potom, keď to náhodou zrušia. Ale potom kričať už bude neskoro. ( podobne ako u FireFly ). Ja si to užívam ako sa len dá. A po piatom diely si to drží nastavenú laťku. Teraz môžem dodať, že 6. a 7. diel sú trošku pokles k horšiemu ale dúfam, že sa to zase zlepší na úroveň 4. a 5. dielu. Po 10. diely ostalo najviac neznámych a tie 11. diel ozrejmil s najlepšou akciou a konečne sme sa dozvedeli, čo sa stalo na "Tahiti". Teda nie úplne. . 1. diel - 70%. 2. diel - 75%. 3. diel - 80%. 4. diel - 90%. 5.diel - 80%, 6.diel - 70%, 7. diel - 65% 8. diel - 68%, 9.diel - 80%, 10. diel - 85%, 11. diel - 90%, 12. diel - 80, 13. diel - 85%, 14. diel - 90%, 15. diel - 92%, 16. diel 85%, 17.diel - 90%, 18.diel - 80%, 19. diel - 80%, 20.diel - 85%, 21. diel - 80%, 22. diel - 100%. Priemerne 80,9 - 4* PS: 14., 15., a 16. diel diel zatiaľ najlepšie diely z celej série. Najviac akcie a najviac sme sa dozvedeli, čo sa stalo Coulsonovi na Tahiti. A 17. diel nadväzuje na Capa 2 a pekne vykresľuje pád SHIELDu. 19. a 20. diel nám dokresľujú rozpad SHIELDU, dianie po Capovi 2 a blížime sa k záveru prvej série. 20. diel splnil moje prianie. Ja som videl, ako sa bije Maria Hill. Paráda. A aj nám konečne odhalil, kto stál za projektom TAHITI. Posledný diel prvej série najlepší ( ako býva zvykom u záveru série ). Ale seriál ide od druhej polovice k lepšiemu a lepšiemu. A že sa stretnú hlášky, akcia a Fury s Coulsonom. Paráda.(19.10.2013)

• - V seriálu lze najít přinejmenším dvě české stopy. Tou první je velké množství plastické trhaviny Semtex použité v epizodě "T.A.H.I.T.I.", druhou úryvek Dvořákovy symfonie "Z nového světa", kterou v úvodu epizody "The Only Light in the Darkness" z autorádia poslouchá jeden z protivníků S.H.I.E.L.D.u. (D.Moore)

• - Ve 14. díle 3. série "Watchdogs" použijí teroristé jako zbraň vynález Howarda Starka. Jedná se o nitramin, který způsobuje implozi a byl k vidění i v 1. sérii seriálu Agent Carter (od r. 2015). (joker.george)

• - Ve 14. díle 3. řady "Watchdogs" si můžeme všimnout že, kdyý Watchdogs předávají svoji zprávu, tak proběhne titulek: „V Hell's Kitchen zuří válka gangů." To je odkaz na 2. sérii seriálu Daredevil (od r. 2015). (řánys250)