Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 88x45 min)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa, David Weiss, David O'Hara, Christopher Showerman, Andy Comeau, Emily Peck, Natalia Cordova-Buckley, Joris Jarsky, Adam Kulbersh, Rudy Dobrev

Na Agents of S.H.I.E.L.D. som sa tešil už od prvého oznámenia, a vyplatilo sa. Pilot vás vženie okamžite do efektnej a dynamickej akcie, ktorej spracovanie je v duchu tích najkvalitnejších amerických seriálov na prakticky filmovej úrovni. Následne sa v krátkosti zoznámime s jednou z vedúcich postáv, agentom Wardom, aby sa na scéne znenazdajky objavil Clark Gregg alias agent Coulson, v sprievode dvoch elegantných hlášok z kategórie "na nezaplatenie". Celý pilot sa drží jasného sci-fi nádychu, klasicky komiksovo ladeného príbehu, ktorý nadväzuje nielen na Avengers, ale aj tretieho Iron Mana, Wedonových hláškovacích postáv a... akcie, akcie a ešte raz akcie. Trochu mi tam chýbalo niečo aspoň o kúsok hlbšie, ale predsa len je to iba pilot, takže uvidíme neskôr. Zatiaľ zdravých 80% "Don´t touch Lola!" Záverečné zhodnotenie: Úvod seriálu bol skvelý, ale takmer po celú prvú polovicu sa kvalita menila epizódu od epizódy, čo mnohých odradilo. Zatiaľ čo tie horšie epizódy boli slabé a nanajvýš priemerné, niektoré boli naopak veľmi originálne, zaujímavé a silne atmosférické (ešte teraz si pamätám na istý hororový moment alebo hranie sa s časovými líniami v jednom diely). Príbeh sa viditeľne vyvíjal a odrážal aktuálny trend marveloviek - náväznosť na druhého Thora priniesla viac fantasy prvkov, druhý Cap naopak konšpiračné ladenie a príklon k špionážno-politickému thrilleru s vnútorným nepriateľom a globálnym rozvratom. Práve táto časť bola jednoznačne najpôsobivejšia a od polovice seriál konštantne kvalitatívne šplhá hore (a občas kráča míľovými krokmi). Záver je silný, perfektne vygradovaný a v poslednej časti finálovej epizódy srší skvelým humorom. Takže nakoniec, aj po mnohých pochybách, výborné. Stále je však čo zlepšovať a som zvedavý, čo si pre nás pripravia do druhej sezóny. 85%(21.5.2014)

Tak první série za mnou a nemůžu se dočkat další. Po trochu rozpačitém začátku seriál perfektně vygradoval k božskému finále. Naprosto skvělé postavy, perfektní příběh, kde nakonec všechno zapadne dohromady. A víte co, nebudu se tu rozepisovat dalšími, superlativy, protože všechno stačí shrnout do jediného slova: Geniální. Edit. Druhá série nejenže udržela laťku, kterou konec první série nastavil, ale ještě ji od dost překonala. Hydra, Inhumans, Mockingbird, Quake, Mr. Hyde. Jen tak dál. Edit Oproti takřka bezchybné druhé sérii je třetí řada malinký pád, ale stále se podle mě jedná o jeden z nejlepších komiksových seriálů. Tahle série určitě patřila Brettu Daltonovi, který byl skutečně výborný záporák, ať už hrál Warda nebo Hiva. Jen je mi líto, že jsme o něj přišli. Série 1 - 90% Série 2 - 100 % Série 3 - 92 %(26.9.2013)

• Popluh

Hodnocení pilotu: 50 %(27.9.2013)

Viděni dva díly a jelikož nejsem fanda komiksu,ale dokáže se na ně přesto podívat kvůli těm různým kapitánum,Hulkum,Iron manům.Jenže to vše zde zřejmě chybí a tak to pro mě postrádá něco čím by mě to zaujalo.Takže za mě 50% a tři hvězdy.(14.4.2015)

Pilot: První letošní seriál, který mě vysloveně nezklamal. Kombinace Whedonovi hravosti a Marvelovské zábavnosti znovu funguje. S postavami jsme se zatím moc neseznámili, ale i tak to SHIELD zvládá lépe než většina dnešní uspěchané seriálové konkurence. Teď jen aby to vydrželo. Děj není zase tak překvapivý ani originální (i když už jsem to tipoval na Luka Cage), ale jako představení stačí. Konec s Lolou potěšil a doufám aspoň v malé camea Capa nebo Furyho. První série: No poteš. Takhle nevyvážený seriál už tu dlouho nebyl. Prostřední část převážně vata složená ze slabých misí, které fandy zklamaly a tvůrce nakopli k vyšší snaze a nájmu lepších scénáristů. Zlom přichází s druhým Capem, který totálně překopal všechno na co jsme byli zvyklí a ze show udělal tak o 50% lepší podívanou (dohromady tedy dnešních 67%) a serivíroval parádní seriálově béčkovou akci s šíleně cheesy hláškami a častým přehráváním, které dostahuje extrému v závěrečném díle. Je vidět snaha hnout s konceptem a odklepnutí druhé série je hodně fajn. Protože to začalo být hodně silné. Při poslední scéně mrazí v zádech, tak snad bude prorokem dílů příštích.Druhá série: si nebere servítky a nabízí tu nejlepší nenáročnou zábavu na televizním poli. Hydra i Inhumans nenudí a závěr překvapuje zajímavým vyústěním téměř všech linií. I Ward je zajímavě využitý. Finálová scéna nabízí parádní vějičku, takže jen tak dál. Těším se co bude dál. Secret Avengers?(25.9.2013)

• - Označení letadla, ve kterém tým léta, je S.H.I.E.L.D. 616, čímž odkazuje na největší vesmír komiksů společnosti Marvel "Universe 616", kam patří Avengers, Fantastická čtyřka a další. (Creonik)

• - Ve 3. serii používají Watchdogs vylepšenou verzi nitraminu, který se ukázal v první sérii seriálu Agent Carter (od r. 2015), když Leviathan tuto technologii ukradl Howardu Starkovi. (řánys250)

• - Legendární komiksový stvořitel Stan Lee se objevil stejně jako ve filmech i v tomto seriálu, a to konkrétně ve 13. epizodě první série. (ManOfPhoenix)