Upgrade (2018)

Pekný film, ktorý príjemne ubieha a má v sebe potenciál zabaviť viac, ako jeden krát. Drsné akčné chvíle, ktoré zažíjeme spolu s hl. hrdinom ktorý tak, ako my, nehýbe svojimi hnátami a je viac- menej iba divák na vlastnom javisku sú zaujímavo povyberané a zostrihané.

Jednoduchý plán (1998)

Veľmi pomalí film v ktorom sa toho vlastne veľa nestane i keď to málo čo sa udeje mení všetkých a všetko pričom dopadá na hrdinov príbehu tak drtivo, že tu neprekonateľnú túžbu po štastnom a bohatom živote pochovajú na dobro. No koho by to napadlo, že peniaze sa nedajú získať nejakým jednoduchým plánom....

Tiché místo (2018)

Zaujímavý nápad, film hodný uznania aj vďaka svojej zaujímavej atmosfére stáleho ticha, kde sa rozpráva ticho, večeria ticho, aj spoločenské hry sa hrajú ticho. Potichu sa tu háda i hnevá a v tichosti sa rozplieta psychologická dráma o rodine, láske a sebaobetovaní. Celý film je výborne poskladaný rozumej zrežírovaný a ako bonbónik je tu vzťah ženy a muža, ktorý je skutočný a teda autentický.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tak to bolo super! Je pravda, že je to veľmi prekombinované, ale v konečnom dôsledku je to milá rozprávka z krásnymi efektami, strhujúcim príbehom, výbornými nápadmi a neohranými tvárami v hlavných úlohách.

Avengers: Infinity War (2018)

Ánoo, sú tam všetci. Od hláškujúcich Strážcov galaxie cez upjatého doctora Strange po poloboha Thora, vážného Iron Mana až po naivného mladého Spidermana.Celé sa to odohráva vo svete záporáka Thanosa, a zároveň i v iných svetoch a samozrejme to vyústi v epický súboj na Zemi v skrytej krajine super hrdinu Black Panthera. Tvorcovia to vymysleli tak, aby nikto neostal v pozadí, čo sa mi páči, tak isto, ako zaujímavá kombinácia drámy, akcie, humoru i lásky. Toto všetko nájdete v najväčšej a najdrahšej filmovej tvorbe štúdia Marvel, ktorá nám ponúka všetkých jej hrdinov na jednom mieste a je len na nás či sa nám tento súlad pozdáva a či nie... ja hovorím áno, pozdáva a teším sa, ako sa popasujú z druhou časťou tejto filmarčiny....

Rampage Ničitelé (2018)

King Kong vs Godzilla a medzi nimi tancuje Kráčajúca skala Dwayne Johnson. Digitálne predstavenie fantázie, ktorá končí bombastickým a ničivým ničím. Posledne minúty sa postava ľudského hrdinu ocitá v zajatí dvoch obrovských monštier a padajúcich mrakodrapov, ale čuduj sa svete, prežije to len z pár škrabancami a jednou strelnou ranou do brucha, ktorú však vôbec necíti. Ale, ako odľahčená odychovka pri ktorej vypnete a zrelaxujete, je to fakt výborná voľba.

Cizinec ve vlaku (2018)

Liam Neeson to sám vo filme niekoľkokrát spomenie, že jeho vek je nad 60 rokov, čím sa chcel asi ospravedlniť za veľmi chabý akčný výkon. To ale nevyčítam, pretože v tomto filme išlo hlavne o hru na mačku a myš. Nebolo to vôbec zle premyslené a určité zvraty boli skutočne nečakané, ale i tak sa neubránim pocitu, že tento film mohol mať viac nálepku mysteriózny, ako súčasnú "akčný triler". Lebo keby ostal v rovine mystiky a záhady, bol by určite viac potešil nejedného súčasného diváka.

Uneseni (2010)

Ako plagát pri popise ukazuje, budú to dosť horúce chvíle. Ale bohužiaľ aj strašne hysterické a uvrešťané. A aj keď sa mi film páčil, toto ma nesmierne iritovalo. Ten koniec bol pre mňa milým prekvapením.

Disturbia (2007)

Tu som sa prvý krát zoznámil zo Shiom, ktorý hral študenta strednej školy, ktorý za nevyberaný fyzický útok na svojho učiteľa musí tráviť letné prázdniny v domácom väzení. Nuda strieda nudu a tak sa mladý a zvedavý začne zabávať pozorovaním susedov. Raz večer však uvidí niečo čo mu letné chvíle zaručene okorení strachom. Dobrý teen triler zo všetkým, čo knemu patrí a kde práve mladý LaBeouf preukáže svoj herecký talent v nervy drásajúcom príbehu plnom napätia, vtipu i fungujúcich ľakačiek.