• Fantasy

V hlavě 2 (2024)

Sice pozdě, ale přece. Dosahuje se zde téměř podobných kvalit jako v prvním díle, jen s tím rozdílem, že je zde víc emocí a další část života Riley. Když pominu ukřičené děti z kino sálu, (které to neskutečnou radostí prožívají) tak mě to relativně bavilo. Vizuálně je to nádherný a Pixar zase dokázal, že animace může být fakt skvělá. Hudba je fajn a dabing (bohužel) taky není nejhorší. Dějově, stejně jako v jedničce, mi furt nesedí Joy (Radost) a celá její postava je mi neskutečně nesympatická a otravná. Na druhou stranu nové emoce jsou fajn a zpracování Anxiety (Úzkost) se mi líbilo. Nicméně furt jsou tady momenty, které mi nesednou pravděpodobně nikdy, protože už nejsem malé dítě. Jako například vyřešení problému zavoláním na Pouchy (Ledvinka) ve stylu Mickeyho klubíku a zázračně máme řešení. V téhle části filmu nejsem cílovka. První díl to za mě nepřekonalo, ale je to fajn přírůstek do příběhu. 7,5/10

Terminator Zero (2024) (seriál)

Žádnou velkou slávu jsem neočekával. Značka Terminátor mi není zase tak blízká a nějak moc mě nezajímá, ale tento seriál mi padl do oka už při oznámení. Prvních pár epizod je trošku zmatených a říkal jsem si, o co tam vlastně teda jde, ale finále a postupné odhalování bylo relativně uspokojivé. Animace je fajn, hudba přesná a atmosféru si to dokáže udržet. Jediné co mi trochu nesedlo, je cestování časem a vlastně celá podstata toho co se děje. Zároveň k tomu absolutně nechápu, proč skoro v každém díle jsou výpadky titulků (díky Netflixu) a tak mnoho důležitých konverzací je bez několika vět. 5/10

Jackpot! (2024)

Nejde o nic moc dobrého, párkrát jsem se i pobavil. Awkwafina stejná jako všude, otravná a rozhodně ne vtipná, naopak John Cena a Simu Liu jsou fajn. Loterie a myšlenka za tímhle moderním battle royal příběhem je zajímavá, ale zpracování je jak předvídatelné, tak hloupé. Fajn blbost je to jen v případě, že člověk kompletně vypne hlavu a nevnímá jaká je to kravina. 3,5/10

Já, padouch 4 (2024)

"Nebylo to uplně nejhorší, ale už nejsem cílovka." Přesně to jsem si řekl, když jsem tohle dokoukal. Vypadá to furt stejně jako všechny předchozí díly, ale rozhodně je to každým dalším dílem jen slabší. Vtipkuje se tady a dětský humor a přímočarost z toho uplně čiší. Záporák je zde v podstatě na prvních 5 minut a na posledních 5 minut a v porovnání s Vectorem z prvího dílu je tenhle uplně směšný. Občas se tu doplní "vtipná" scénka s mimoni, jakožto Avengers tým a to je tak všechno. 3,5/10

Rod Draka - Série 2 (2024) (série)

V porovnání s první řadou, která docela zabavila a rychle utekla, pro mě byla tahle série čiré utrpení. Mimo vyjímky, byla pro mě většina postav nudných a nebo se vůbec nikam neposouvali (viz. Daemon, který je od začátku až dokonce na stejném místě). Vizuálně to občas vypadá pěkně a vidět draky ať už v klidu či rovnou v akci vždycky potěší. Nicméně kde je ten budget? Valná většina epizod je čistě dialogová (snad mimo jednu bitvu uprostřed série) a akce, potažmo draci (na kterých by to mělo přece stát ne?) tam prostě není. Celá série tak působí čistě jako výplň, ve které se pouze připravuje na další sérii. Žádné "velké" (vlastně ani malé) zakončení tady není a epizoda končí tak jako by za týden měla být další. Abych jen nekritizoval, tak například trio Rhaenyra, Alicent a Aemond to táhnou a je alespoň vidět, že do toho dávají maximum. A celková zápletka, která zde jede již od první série je stále o něco slabší než to, co jsme viděli v prvních sérií GoT. 5/10

Deadpool & Wolverine (2024)

Čistá zábava. Je to furt ten starý dobrý Deadpool. Hláškuje se jak o život a reference na všechno možné jsou super (pokud o nich však víte), nicméně pokud člověk nesleduje co se děje v životě herců a Holywoodských studií, většina věcí zůstane nepochopena. Hugh je stále ve formě a rozhodně nevyšel ze cviku za těch 24 let od prvního X-men filmu. Je tady jedno cameo za druhým a já si jen užíval každou další postavu co se na plátně ukázala. Přestože Cassandra nemá nějak moc prostoru, tak mi nevadila a její brutalita a zlost sedla do Rkové stylu. Nějaké větší napojení na MCU se nakonec nekoná, ale i přesto to nějaký dopad má. Scénář je jednoduchý, nejde o nic převratného, ale to si tvůrci uvědomují, a proto není podstatný. Jde primárně o ten fanservis. Akce je tu dostatečně a vypadá většinou fakt dobře. Obzvlášť prvních 10 minut s titulky je naprosto famózních. I s nekonečně mluvícím Ryanem je prostor na emoce a vážnost. Není to perfektní dílo, o tom nikoho přesvědčovat nebudu, nicméně jsem si to neskutečně užil a usmíval jsem se radostí po celou dobu stopáže. 9,5/10

Twisters (2024)

Twisters mělo přinést velký a děsivý tornáda, já nicméně pocítil jen příjemný letní vánek. Svým způsobem je to trochu hloupé a štěstí je všudypřítomné, jinak by mohl být konec příběhu po prvních 10 minutách filmu. Na GlenaDaisy se dobře kouká a jejich společné scény baví. Naopak Anthony Ramos mě nějak dokázal nudit už od samého začátku. Audiovizuál je fajn, sice občas není nic vidět, ale co bychom taky chtěli vidět uprostřed tornáda, hm? Zápletka a to kam příběh směřuje je dost jasný a jde vyčíst z obrazu dřív, než se daná věc stane. Celkově jde o zajímavou meteorologickou přeháňku, na kterou pravděpodobně při prvním slunečném dni zapomenu, ale při sledování mě to prostě bavilo. 7,5/10

The 8 Show (2024) (seriál)

Doufal jsem, že nepůjde jen o levnější verzi Squid Game (potažmo její Challenge), ale že se dočkáme trošku jiného pohledu na brutální hry o peníze. Je to jiné ve spoustě směrech, ať už žádné zásahy zvenčí nebo větší důraz na sociální stránku "hráčů". Bohužel většina věcí šla ale poměrně rychle odhalit a postupně se vytrácelo to tajemno. Finále pak neklaplo jak jsem doufal a čekal jsem nějaké promyšlenější zakončení. Celkově jde ale o zajímavý projekt, který mě zabavil. 6,5/10

Šógun (2024) (seriál)

První vlna hypu při vydání mě trochu minula a pak jsem dlouho odolával začít. To byla chyba. Naprosto jsem si užil těch téměř 11 hodin první série. Pomalé procítěné rozhovory a skvělé zpracování kulturního šoku, kterým si Anjin prochází. Vizuálně pochmurné a při zemi držící se prostředí. Neustálá nutnost překladatele a kopec informací ztracených jen kvůli jazykové bariéře. Klidné finále bez (dnes již typických) velkých digitálních bitev, jen završuje první příběhovou archu manipulace a politiky. Jednoduše, tak jak se začlo se i skončí. Herecky bez chybičky, jen sem tam jsou některé pohnutky a rozhodování postav diskutabilní, ale i tak se těším na další sérii. 9/10

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Film je rozdělen na 5 kapitol, což krásně prezentuje jednotlivé témata a časové období z života hlavní postavy. Anya Taylor-Joy naplno ukazuje, že umí hrát a i přes to, že za celý film téměř nemluví, vždy naprosto jasně a přesně víme jak se cítí a co se jí zrovna honí hlavou. Naopak Chris Hemsworth mluví až moc. Role ukecaného Dementa mu sedí skvěle a je vidět, že si to přímo užívá. Naopak přesný balanc mezi těmito dvěma postavami je Tom Burke, kterého jsem si oblíbil hned od jeho první scény. Vizuálně to trošičku pokulhává a často je vidět lehká digitálnost a umělost. Naopak zase první vetší akční scéna (napadení konvoje) je nádherná a dost nápaditá a dle mého názoru překonává i předchozí Mad Max: Fury Road. Ve finále jde o svižné a velmi akční pokračování a já jsem nad očekávání spokojen. 9/10