Terminator Genisys (2015)

Asi kopu za druhý tým, neboť s některýma argumentama prostě nemůžu souhlasit. Jestli mě herecky někdo rozsekal víc, než Arnold, který ze svýho šarmu neztratil ani ťuk, tak je to Emilia Clarke. CGI sice nezakryje kvalitu filmu, ale rozhodně dělá film příjemnějším, než efekty z dob, kdy vznikl tetris a končila studená válka. U těch já trpím. Umělá inteligence je a bude vděčný téma poslední dobou, takže žádné překvapení, jak s tím tvůrci naložili. Jen se trochu bojím o pokračování.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Šílený film, který naprosto přesně dostává svému jménu. Původní díly jsen neviděl, nicméně film svůj účel i pro nezasvěceného diváka splní. A to i přes prvotní šok. Atmosféra FFka velmi přispěla, jinak by to byly bezpečný 4*.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Konečně tvůrci pochopili, že všechny postavy mají co nabídnout a dali všem stejný prostor. Když k tomu přidám skvělý gagy a monstrózní CIG, odvážím se říct, že druhej díl je o větší krok lepší, než první. Marvel jako jeden z mála umí udržet kvalitu v sequelech a za to si ho hodně cením. Jenom si mohli odpustit tu srdceryvnou scénu na konci. Na druhou stranu jsem komiksy nečetl, tak těžko soudit.

Potomci lidí (2006)

Podle mě ničím vyjímečný film, kromě tématiky, která se stává čím dál víc aktuální. Postrádám nějakou skutečnou provázanost mezi dvěma problémy, které snímek prezentuje (imigrace, neplodnost) a nějaké širší pozadí. Hercům se toho nedá moc vytknout, Clve Owen mě přesvědčil více než dost. Ovšem omluvit některé nelogické scény prostě nemohu, a to ani na úkor těch dechberoucích.

Babovřesky 2 (2014)

Čekal jsem sračku na úrovni "Růžovky" a to jsem v podstatě dostal. Nicméně i toto dílo má své světlé stránky. Lucie Vondráčková, Langmajer, a i ta baba hraje svojí roli dokonale. Druhý díl je kvalitativně stejný, možná o fous lepší než první díl. A to se už se nedá říct o jen tak ledajakém sequelu. No ono když je kvalita u dna hned ze začátku... Pokud bych to nebral s nadhledem a recesí, zbáznil bych se. Takhle to docela příjemně uteklo.

Don Jon (2013)

Námět a podání bylo zajímavé, ale to je tak všechno. Chápu jeho záměr ukázat problém vztahu, ale působilo to prostě moc křečovitě. A taky to bylo místny nudný.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nuda na třetí. Humor dost strádá oproti předešlým dílům. A co mě vyloženě sralo, jsou cenzurovaný souboje. Jak si tam tak máchají ve vzudchu mečem a nepřítel záhy záhadně padne, nedalo se na to koukat. A to ten třetí díl v podstatě stojí na soubojích.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Určitě nadprůměr mezi českými teen komediemi, ale to se od Janáka dalo tak nějak čekat. Nad samotným scénářem se radši nebudu pozastavovat, neboť i přes snahu je to stále trochu pohádka. To ale nemění nic na tom, že jsem si užíval a nic nemusel řešit. Shootout pro Donutila, který se pro takové role narodil a já si čvachtal při každé jeho scéně. Úplně mi tam neseděla role Kristíny Svarinské, ale její slovenská národnost a mluva to částečně vynahradily.

300: Vzestup říše (2014)

Tohle pokračování je tak trochu náplast za třetí Expandables. Snímek si nijak nehraje na cool hlášky, co všichni ti chlapi před monitorem žerou. Snímek koná a testosteron srší. Komiksové efekty ztrácejí na Sin City, ale to vlastně ani nikoho nezajímá. Respektive by nemělo zajímat, když ve filmu je sexuální scéna lepší, než 90% porna na internetu. Když už jsem u těch efektů, já vím, že bullet time je už dneska kýč, ale zde byl parádně zakomponován a bez něj si to neumim ni představit. To vše podtrhuje strhující epická hudba. Já osobně se jenom lehce obávám, zda-li herecký výkon a ta brutální krása Leny Headley, při jejíž poslední scénce mi spadla brada až do klína, neovlivní můj pohled a názor na její postavu v Game Of Thrones. Mimochodem, jak sakra může kůň vyskočit z vody?

Šéfové na zabití 2 (2014)

Ještě ztřeštěnější a ulítlejší, než první díl. A možná i o ždibíček lepší, náramně jsem se totiž bavil. Celou dobu! Lehce mě mrzí, že Jason Sudeikis se tak trochu ztrácí v pozadí v porovnání se zbylou ústřední dvojicí. Naopak přítomnost Keegan-Michaela Keye mě velmi potěšila, jeho skvělé bláznivé grimasy sem vyloženě patří. Není nic, co bych vytknul.