Ledové království (2013)

Takový úžasný roztomilý naivní a po dlouhé době skutečně dětský animák.

Samotáři (2000)

Asi to chce ještě jedno pořádný shlédnutí, protože mi to tak kultovní nepřišlo. Nicméně Macháček je prostě hvězda naší kinematografie.

Králové ro(c)ku (2006)

Wtf??? Ale jo, koukat se na to dalo. Některý riffy zpříjemnili koukání. Nemá smysl film vidět za jiným, než hudebním účelem.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Přiblížení Hobita dospělému divákovi pokračuje v Jacksonových rukou vskutku famózně. Dvojka oproti jedničce ztratila humor, na druhou stranu, můj pocit ze dvojky je lepší. To, že se snaží zkomplexnit Hobita na úroveň LoTRa, to mu přece nemůže mít nikdo za zlý.

Válka světů (2005)

Nesympatické postavy, logické nesmyslnosti, které jdou ruku v ruce střhe s obrovskou časovou prodlevou, kde se pro zbytek světa asi zastavil čas, nuda k posrání, film netuší, kde je jeho žánrové zařazení, ty změny jsou do očí bijící a konec alá Deus Ex Machina? Jedno z největších sci-fi zklamání.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jacob je asi nejotravnější postava z celé kinematografie, takovou chuť si vrazit nůž do krku jsem ještě u filmu neměl.

Dredd (2012)

Z tohohle "světa" se dá vyždímat mnohem víc, skutečně škoda, že není pokračování. Působí to tak nějak uvěřitelně, má to parádně vybudovanou atmosféru, čemuž určitě napomáhý barevné zpracování a dokonalá hudba. Brutální řezačka s krásnou blondýnou a ultradrsným hlavním hrdinou, co si přát víc.

Stážisti (2013)

Co se týče filmu, řekl bych, že až podprůměr. Že bych se při filmu válel smíchy po podlaze, to fakt ne. Dokonce tu byla i scéna, která mě nekustečně bila do očí, co se týče hereckého minivýkonu, a to na konci u rodičů Yo-Yo. Tak proč tak vysoké hodnocení? Zaprvé, hudba mi dost sedla. Zadruhé, protože jsem velký "fanda" Googlu, a pohled na svělé pracovní prostředí, mladé lidi, kteří mění svět pod nohama, to je prostě srdcovka. Nedokážu si bez Googlu představit svět.

Argo (2012)

Docela strhující podívaná s našláplou atmosférou. A to tomu ani nemusí pomáhat "Podle skutečné události", kde v poslední části to tak dramatické určitě nebylo. Ale to vůbec nevadí.