Ajťáci (2006) (seriál)

Dal jsem seirálu druhou šanci a prospělo to. IT Crowd zraje společně s číslem řady a proto je škoda, že ta čtvrtá byla poslední. Třetí řada mi přišla asi nejlepší, a protipól druhá jako nejhorší. Čtvrtá řada měla trochu.. odlišnější typ humoru a styl sitcomu, leč vůbec to nebylo na škodu. Nicméně je to slušná porce zábavy na nějakých 8 hodin čistýho času. // No, tenhle serial se mi vubec nelibil. Big Bang Theory je podle me o dost lepsi. Shlidl sem prvni dve rady a stezi sem se zasmal. Musim nakonec prehodnotit sve hodnoceni, protoze sem videl pulku 3 rady a u kazdyho dilu sem se dost nasmal! :) Zkusim to nekdy shlidnout znova cely. //

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Ja jakozto velky fanda sci-fi by ybl hrich nezkouknout aspon par dilu. A tak se take stalo. Jenze to co sem za par dilu shildnul sem necekal ani v nejmensim. Serial mne natolik uchvatil snad vsim. Hereckymi vykony, vizualnimi jakozto i zvukovymi efekty, pribehem jedineho dilu i celkove. Cekal sem ze se nektere dily budou aspon trosku pribehove opakovat ale to sem se seredne zmylil. Co dil to original. A dokonce mne i mile prekvapila navaznost dilu na dily z drivejsich sezon. Např: dva dily s cernou dirou. Dokonce i atmosfera je skvela. Chvilemi sem ani nedychal. Skoda jen ze tenhle serial ma i sve odpurce. Sci-fi zanr je trosku osemetny no. Strucne a jasne pro fanousky sci-fi nesmi chybet ve sbirce. Skoda jen ze odpadl Jack ktery to tam da se rict drzel tim jeho humorem a celkem sympaticka doktorka Frazeyerova. A trochu mne zklamalo zakonceni 10. cili posledni serie dilem "Bez konce". Prislo mi to jako takovy nedodelany pribeh, kterej 10 sezon tak peclive pilovali. Snad to vynahradi ty filmy.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

U mne zalezi u filmu hlavne na pribehu. Sice byl chvilkami odhadnutelny, lec zvladnutelny za 1. Libilo se mi chvilkami hodne akcni sceny, herecke obsazeni a docela vyvedeny soundtrack. Napadama se film hemzil (nabidka 100mil., pristani na moste atd). Na dilmu mi vadi, ze neni akcni celou dobu ze sem se bavil a sedel uchvacen na zidli jen pri tech opravdu akcnich scen.. Ale je fakt, ze prvni polovina (zacatek az vycvikova akce v letadlu) je sviznejsi a zabavnejsi a ta druha proste na tepmu ztraci. Ale to mne neodradi dat mu 5*!

Krok za krokem (1991) (seriál)

Já mám nejradši Kouďáka. Tohle je snad jedinej seriál, kterej sem nedokoukal. Bez Koudyho to prostě nebylo ono. Ty jeho hlášky, naivní chování, oddanost... Čeče šak on je borec! Jinak sem měl ještě hodně rád J.T.ho - trochu se v něm vidím (né rozumem :D), Al - tu sem měl rád hned ze začátku, prsotě fajn holka + pozdější dabing Lucky Vondráčkový, a co si budem povídat, později byla i nejhezčí ze všech, a Franka - Férovýho a vtipnýho otce. Daininy hlášky byly dobrý o tom žádná, ale nepřirostla mi tak k srdci. Karen - pěkná, namyšlená a přesto jí "cvakne" a jde tancovat s looserem... Carol - obyč plánující a starostlivá trochu histerická matka. Mark - v některých dílech to s ním bylo zajímavý jinak nuda. Brandon - nedivím se že v poslední epizode údajně zmizel, když tam nehrál absolutně žádnou roli - prachy navíc (Docela přibral chlapec). Těch 5 hvězd dávám jen za legendární hlášky a humor, kterej nepřebijou ani ty otřepaný výchovný rady nakonci, ani idilka končící happyendem, k čertu s tím, ani nelogičnost postav.. (proměnlivost chování Karen no WTF??), jediný co to může ohrozit lehce je odchod Kouďáka, ale to se rozhodnu až se prokoukám k posledním dvoum řadám, na který sem neměl sílu. - Tak sem dokoukal zbylý série bez Koudyho. U posledních pár dílů sem se fakt hodně nasmál (Al jakotžo záskok v divadle) a návrat Kouďáka... Těch 5* nechám. Jen mě trochu zaráží ten konec, jakožto poslední díl, ve kterým není sebemenší náznak, že se jedná o konec seriálu. Vím, není to nějaký strhující příběh navazující na sebe, ale postavy se prostě vyvíjely.. Trochu mě to zaskočilo.

Saw: Hra o přežití (2004)

Dřív jsem se bál koukat na horory, ale řekl jsem si dost. První horor byl Záhada Blair Witch 2 ale ten mne nějak nenadchl. Diky bohu, že nemůžu to samé říct o tom druhém, Saw: Hra o přežití. Příběh mne uchvátil hned od začátku, protože mam rád "skládačky". Co mne ovšem mile překvapilo, bylo, že film časem neztratil na tempu. Ba dokonce naopak! Několik zápornějších věcí by tu bylo určite, ale ja žadnou nenašel. Ale co je na filmu nejlepší? Konec! Takové nádherné zakončení, že sem po skončení filmu čumel do monitoru dalších 5 minut naprazdno s otevřenou hubou. Sice dost podobný jako u filmu Sedm, ale vůbec to neva!

Já, legenda (2007)

Postapo sci-fi s hlavní rolí s Willem Smithem? Nemůžu jinak než 5*

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tady prostě není o čem diskutovat. Stejně dobrá jako předešlé dva díly a to samé si myslim už teď o 4. dílu Vtipný, supr nepřekonatelnej instrumentální soundtrack (!!!), bezvadnej Johny Depp, krásnej scénář... Prostě nevidím jedinej kvalitativní rozdíl od předešlích dvou dílů. Vtipný scénky neupadaj, ba naopak. A ten scénář... Skvělej prostě! Nestydím se za své hodnocení ani trochu. Tenhle film by prostě měl bejt mezi červenými čísly a naopak je ostuda, že není.

Matrix (1999)

"Matrix je nejlepší film mého života".....................Protože celá trilogie je film mého života! Jsem zvědav, jestli někdy uvidím lepší film, ale dost o tom pochybuju. Film je originální až to bolí, klobouk dolů před scénáristy. Další přednosti filmu jsou zvukové a grafické efekty, u kterých sem někdy až nedýchal, herecké výkony, parádní soundtrack a několik nezapomenutelných scén, hlavě ta se sloupy! Co bych ovšem asi jako jediné vytknul je par nelogických scén např: když Neo spolkne v Matrixu červenou kapsli, jak může v reálném světe vysílat impulzy (nebo jsem jenom nepochopil, jak funguje Matrix). A některé mi přijdou úplně zbytečné i když to rozvíjí filosofii filmu a Matrixu jako takovém. Ale tohle by nikoho nemělo odradit od shlédnutí filmu. "The Matrix has you."

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Scénář perfektní, Steve Talley perfektní, ostatní herci jako Eugene Levy a zbytek hlavních postav perfektní, soundtrack perfektní a dokonce i českej dabing nebyl tak zlej (!!!), Nemam k tomuhle filmu co vytknout. Pecka