Millerovi na tripu (2013)

Konečně zase povedená americká komedie, která pobavila, a která si lacině získala přízeň striptýzem Jennifer Aniston, která má na svůj věk neuvěřitelnou postavu. Scénáristické twisty nejsou ničím novým, naštěstí byl cíleně důraz kladen na herce a vyplatilo se to. Slza ukápla při posledním blooperu asi stejně jako Jennifer, a když k tomu přidám mé "Aww" při prvním záběru Molly Quinn, je mi jasný, že tenhle film patří do top komedií letošního roku.

Revival (2013)

Hlavní stár Bolek Polívka bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si možná zasloužil. Nicméně takový pestrý český film s hudebním motivem tu dlouho nebyl.

Příběh kmotra (2013)

Až na poslední třetinu, která byla lehce odfláknutá, jsem se dost bavil, na české poměry mi to teda temný přišlo až až.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Hezká animace není všechno. Co mi naprosto znechutilo sledování, byly dialogy. 1000x bráško, polovina jich byla motivačního charakteru, taková ta všední výplň "Tvůj otec by na tebe byl hrdý". Alespoň si to zanechalo roztomilost, což působí tak trochu ve stylu Despicable Me 2. Viděno v 3D, ale to radši hodnotit nebudu, jelikož jedinný efekt 3D pro mě byl výrazně tmavší obraz.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Asi by to chtělo zhlédnout nejdřív všechny prequely, nicméně kromě efektů tomu prostě něco málo chybělo.

V zajetí démonů (2013)

A přece to jde, vyždímat jeden z nejlepších hororů poslední doby ze stokrát už viděných hororových triků. Klíčem k tomuto úspěchu je neskutečně gradovaná atmosféra, víc než v Žena v Černém, Naposledy jsem se takhle bál u právě zmíněného filmu, nicméně tenhle, tenhle to překonal a stoupá v mém hororovém žebříčku do TOP3 po Saw, což je ostatně od stejného režiséra.

Transcendence (2014)

Na mě až moc logických nesmyslů, nezachrání to ani Depp, ani nabušený efekty. Konec se sice snaží psychicky zaujmout, nicméně se to nedaří, je tak trochu nemožné si vytvořit jakýkoliv vztah k postávám během filmu. A to je jeho největší slabinou, ačkoliv by to měl být opak.

Robocop (2014)

Film naprosto přesně ví, jak šlápnout americké (nejen) populaci na kuří oko. Vedlejší scény s S.L.Jacksonem jsou přesně to, co film dělí od nudného akčňáku. Bohužel, ani tak to nestačilo na maximální hodnocení.

Na hraně zítřka (2014)

Vtipné, akční, sci-fi plné efektů s nadupaným příběhem. Nic víc není třeba říci, tohle je asi nejlepší sci-fi za posledních pět let.

Elysium (2013)

Pozadí příběhu jako vystřižené z Deponie a to včetně názvu Elysia, samotné Elysium je zase inspirováno Citadelou z Mass Effektu. Otázka je, zda-li je to na škodu, či nikoliv. Co se týče filmové stránky, je hodně spekulativní, jestli je lepší Elysium či District 9. Za mě je to Elysium, počínaje lepším zpracováním nebo hollywoodskýma hvězdama.