Mafiánovi (2013)

Besson má sice za sebou lepší koousky, ale této oddychové parodii není až tolik co vytknout. Víc mi zde ale sedla komediální stránka, oproti slabší koncové akční čtvrthodince. Škoda jí.

Pot a krev (2013)

Zvláštní film. Zvláštně na mě hlavně působil Dwayne Johnson. Nic proti jeho výkonu, ale takhle nehorázně tupá postava mi k němu prostě nějak nesedí. Druhá polovina filmu je znatelně lepší. Film se tak trochu strefuje do těch testosteronových hlav, který mají místo mozku "bobule". Tak doufejme, že si toho kulturisti-diváci nevšimnou.

Velká oříšková loupež (2014)

Průměr. Smutný bylo, že dějová linka lidských zlodějů mi občas přišla zajímavější. Celkově hodně nevyvážený animák.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Čekal jsem něco víc. Pár vtipných momentů tam sice bylo, ale inteligentnějšímu humoru z Asterix v Británii to nesahá ani po paty.

Asterix v Británii (1986)

Nejlepší díl ze všech, prostě tečka. A už několikanásobné shlédnutí tomu jenom napomáhá.

2 zbraně (2013)

To mě hodně bavilo. Povedenej příběh, hezkej soundtrack a bombastická ústřední dvojice. Těm to tak sedlo, že doufám, že natočí spolu ještě něco. Normálně za 4*, ale tohle si červenou barvičku zaslouží.

Štvanec (2013)

Ó bože, to bylo ale postavený na hlavu... A k tomu navíc nuda bez nápadu. Alespoň ta hudba tam hezky seděla.

Vlk z Wall Street (2013)

Lehce inspirativní film, který ani na chvíli nenudí, což je u tříhodinové stopáže docela slušný. A to navzdory tomu, že se tam toho "až tak moc neděje". Perfektní hudbě a perfektním střihům vldádne perfektní DiCaprio, který hrál postavu mimo jeho obvyklý sortiment a byl tak přesvědčivý, že si zasloužil můj obdiv. A závěrečná scéna je přesně ten bonmot, na který jsem u takového filmu čekal.

LEGO® příběh (2014)

Nečekal bych, že se malé ratolesti v kině budou tak chytat na všemožný parodie. A že jich tam bylo, během té doby si udělat prdel ze Star Wars, Pána Prstenů, Futuramy, Harryho Pottera, i skrytých fórů tam bylo hodně, toho si cením. A přesto se jim povedlo zachovat i takovou tu nostalgickou atmosféru největší LEGO éry. Dabing se povedl, ale myslím si, že dabovat Batmana prsotě není ono. Tam se originál nahradit nedá. Na druhou stranu český cover "Everything is awesome" zněl česky mnohem líp, než originál.

jOBS (2013)

Hodně inspirativní.