Argylle: Tajný agent (2024)

Aka-taka zabava sa kona az prichodom 20tej minuty, ked sa vo vlaku ukaze postava Sam-a Rockwell-a. Aj to len po urcitu dobu, pretoze sa to vzapati stava otravnym viac, ako len bohapustym bezduchym kopirovanim trapnych "komedialnych" postupov. Uz v dvoch tretinach som check-ol, kedy to uz skonci. Bieda. Neodporucam, strata casu... a povzdych, akoto, ze tolko hereckych mien na toto Vaughn-ovi kyvlo. Zrejme po jeho predoslej tvorbe neverili, ze by prisiel s niecim tak povrchnym a nedotiahnutym. Holt, aj taki filmari obcas "sliapnu do lajna".

Duna: Část druhá (2024)

Tak sme sa dockali. Druhy diel je, zvlast v druhej polovici mimoriadne akcny. Prva sa nesie v duchu "spoznavania" a "splyvania" s Fremenmi. Obcas som sa nad tymi stereotypmi az uskrnal (vid. Avatar). Uvodna pustno-romanticka ma preto az tak nebrala, ale akonahle sa zacalo so zasievanim povier a Rebecca zacal "vyvadzat", nabralo to spad. Je tu tiez dost velkolepych momentov a zapamatatelnych scen. Zvlast pri pouziti "hlasu" a sem-tam daval usmevne hlasky aj Javier Bardem ako Paulov "ucitel a sprievodca" medzi Fremenmi. Vtedy to v hladisku zasumelo. Rozhodne vydarene pokracovanie, kedy som si ani neuvedomoval dlhu minutaz. Trosku nadhodnotene 5-hviezdie. 80% Uzasny zvuk i obraz.

Echo - Chafa (2024) (epizoda)

Prepojenie dejov, resp. hrdinov z nedavnych marweloviek dava zmysel. Herecka ujde a je dobre, ze i sluchovo, ci inak postihnuti herci dostavaju coraz viac priestoru, ak su kvalitni. Dej ma moc nebral, jedna sa o klasicke B-cko na zabitie casu. Avsak, na komix ujde. Mozno to i dopozeram.

Echo - Lowak (2024) (epizoda)

Pomerne zaujimave, hoci nie moc inovativne prepojenie s indianskymi predkami. Poslabsi diel. Mrzi ma, ze v mnohych filmoch a serialoch i pri vaznych, ci depresivnejsich scenach, je pre niektorych tvorcov nutne mat obsadeny nejaky vtipny az babracky charakter, ktory ma veci "odlahcit". Na mna to posobi ako "past na oko" a znatelne to rusi. Slabsi priemer.

Fallout (2024) (seriál)

Nadpriemerne sci-fi, ktoreho epizody su vsak z velkej casti dost ploche, ak pominiete obcas trefny post-apokalypticky moment, brutalitku, ci srandovny odkaz. Lucyina linia, ako naivnej pekne tvaricky putujucej drsnym svetom ma casto iritovala. Zato najviac ma bavila ta, ghoulova. :) Walton Goggins bol ozaj vyborny a jedine vdaka nemu mali mnohe pridanu hodnotu. Najlepsia je jednoznacne ta zaverecna, ktora konecne vrhne svetlo na mnohe "haluze" napriec predoslymi castami. Nadpriemer, ale kvoli vysokemu hodnoteniu som ocakaval rozhodne, rozhodne viac. Tym, ktori rovnako ako ja neboli ohureni, odporucam vynikajuci sci-fi serial Silo. 65% Neuverte tomu "hajpu" nekriticky.

Fallout - Cíl (2024) (epizoda)

Michael Emerson je dalsia herecka hviezda. Stacil len on a jeho psi spolocnik, aby sa Lucy-ina linia stala pozeratelnou. Previazanie linii deju pomohlo. Nadpriemer.

Fallout - Hlava (2024) (epizoda)

Uverili ste niekto tomu obrazu ako utlocitna a naivna Lucy prenasa hlavu pustou? :) Paradne na kameru a velky zaber ale v taske alebo batohu by to bolo primerane jej charakteru. Rusilo to. Pobavila ziskuchtiva opravarka / pajk-erka. :) "Show me the picture....yeh, THAT,'s definitely HIM." Vsetci asi ocakavame ako skoncia naivni a hlupucky vault-aci.

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

"So, what's your SPERM-count?" Pobavilo "utretie do zaclony". Az v 25tej minute to zacne mat najaky spat. Linia s mladou naivkou Lucy ma nebavila vobec, posobila skor ako otravne pozlatko. Linia s panosom Maximom a bratstvom oceli je znama hracom hry a je urcitym zaujimavym mysteriom. Ale najlepsim chytakom zatial, bol pre mna jednoznacne 200-rocny ghoul cowboy z uvodu, vynikajuci Walton Goggins. Uvidime, co sa z toho vykluje. Zatial opatrny nadpriemer.

Fallout - Minulost (2024) (epizoda)

Mnoho odbociek, ale i nelogickosti popierajucich vlastny serialovy svet. Par vtipnych poznamok - ako je to s plochozemcami v tychto dnoch. Lucyina linia je zatial najviac cringe, hoci z nej tvorcova o chvilku urobia top-S.W.A.T. bojovnicku. Napriek tomu, ze jej bracho zjavne vie pouzivat mozog a to budi zaujem, medzi tolkymi "babkami" od druhej epizody cakame, co bude ....a ono stale nic.

Fallout - Past (2024) (epizoda)

Tato epizoda mi v uvode konecne sadla. Hlavne vdaka ocakavaniu vysvetlenia, co sa "vtedy stalo". Zaver to vsak zial pokazil. Vaulty- vyvolavaju obcas odkaz na vynikajuce Silo.