Madam Web (2024)

"We're in this TOGETHER!!!" "One second, CAT..."..Tri nastrocne, hraju 22,25 a 26 rocne kocky a iba na jednej si to nevsimnete :). Mozno. "Vrchol chaosu" sa dosiahne pri zaverecnom "ohnostroji" v "nestabilnej" budove. Co ma na filme potesilo, bol az zaverecny song od Cranberries, Dreams. S.J. Clarkson rezirovala velmi slusny britsky serial s nazvom Collateral, a ten bol fajn. Zenske hrdinky su vo filmoch tiez fajn. Zial, toto spracovanie je naozaj velmi hlupunke. Ako rodinna rozpravka na nedelne popoludnie fajn. Nepochopim vsak, ako si TOTO mohlo najst cestu az na platna kin. Zrejme staci obsadit Dakotu Johnson. Neodporucam, ak nie ste nastrocne dievca, ci len fanusik niektorej z hereciek, ci zarasteneho "pavuka". 30%

Gentlemani (2024) (seriál)

Prostoducha naivna "zabavka" v krasnom, prachatom pozlatku. Zial, komedialne naznaky funguju zriedka, a tak dej len obcas zachranuje pekna tvaricka, ci ina hlupunka linia. Osobne som sa najviac bavil na nevinnej dusi pestovatela travy a zvieracich najomnikoch Vinnieho Jonesa. Skoda, ze tu hra rolu mierumilovneho spravcu. Sklamanie, pretoze som ocakavat nieco v style odlahceneho Gangs of London. Som vsak v mensine. Zrejme pride dalsia seria. Hoci je Guy Ritchie majster svojho remesla, tento jeho pocin vnimam ako vyrazne slabsi. 45%

Gentlemani - Evangelium podle Bobbyho Glasse (2024) (epizoda)

Skoda otvoreneho prislubu dalsej serie, pretoze sme sa nedockali vyraznejsieho zaveru v, hned vo viacerych liniach. Po srdiecku pohladi akurat dcerenkine potvrdene podozrenie na skutocneho tatina. Atraktivna dvojka ostava spolu a rivali si pripijaju v obleckoch vo vazeni. Blbost v pozlatku, a preto, kvoli absencii najmensiej uveritelnosti, som sa s tym, ako divak, ani len nemohol stotoznit. Prostoducha zabava.

Gentlemani - Připraven na vše (2024) (epizoda)

Prvy diel, ktory je zabavny, temny, ma atmosferu, scenar dava zmysel a u postav vidno aj uveritelnejsie primalne reakcie. Prva epizoda, ktora za nieco stoji a prinasa nieco osobite naviac. 80% Spokojnost. Naviac, novy "zralok" manipulujuci zapasy konecne neposobi smiesne a stereotypne.

Gentlemani - Nesoucitný gentleman (2024) (epizoda)

Pobavila linia z blondavym nackom a nerativu okolo Hiltera. I beznadejne zamilovany a vecne zhuleny "zahradnik" a jeho spanila jazda s kraskou, Gaia Weiss. Inak vsak len lahunky priemer.

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Napriek viacerym priemernym epizodam velmi vydareny vojnovy serial. Vztahy a zivotne osudy clenov bombardovacej letky su priblizene uveritelne a i velkolepe vzdusne suboje a utoky su paradne. Potesilo, ze nam tvorcovia ukazali i dalsie aspekty, a to i z francuzskeho odboja, utekov a skryvania, humanitarnych akcii, ci vyhladzovacich taborov. Hlavne vsak skutocne, hrdinske pribehy prezivsich v zaverecnych titulkov. Odporucam. Ako celok, to po poslednej epizode budete zrejme hodnotit pozitivnejsie, ako vyjde hodnotenie z aritmetickeho priemeru. :) Odporucam. 70%

Vládcové nebes - Část devátá (2024) (epizoda)

Kvitujem, ze tvorcovia priblizili i jednanie so zajtatcami a i "taktiky" a svinstva, co robilo gestapo vo vyhladzovacich taborov. Nemenej to, ze spomenuli a vyobrazili i misie, ktore sluzili ako humanitarne v zmysle potravinovej pomoci. Zaver uz tradicne silny, s prebehmi skutocnych ucastnikov a ich odkazu. Paradny zaver, hodny serie.

Stopař - Springland (2024) (epizoda)

Moja posledna cast. Dovod je jednoduchy. Napriek tomu, ze Hartley je sympatak a sexy chlap, rovnako, ako kazda jeho nova serialova zenska znamost doteraz, scenar je tak naivny, skratkovity az hlupy, ze pri sledovani citim uplny cringe. :) Nehovoriac a neuveritelnych zmenach postoja nepriatelsky naladenych postav - v tejto epizode napriklad vlasaty typek. Naopak, hodnotenia citatelov Deaverovej kniznej predlohy su velkou vacsinou velmi pozitivne. Je teda jasne, ze jej sfilmovanie opat patri k radu dalsich serialovych nepodarkov. A to je skoda. Ako romantarna, co "pohladi srdiecko", to ale mnohym divackam postaci. :D 30%

Stopař - Missoula (2024) (epizoda)

Este naivnejsia epizoda - sledovat auta s niecim tak "nenapadnym" je drzost. :) Nehovoriac o tom rychlom vysporiadani sa s profi-podvodnikmi? wtf?! Tiez nemozno pominut ten psychologicky prerod obete. Neskutocne naivne.

Stopař - Klamath Falls (2024) (epizoda)

Mimoriadne naivny a stereotypny snimok a spravnakovi, ktory ma prirodzenu autoritu pri prvom stretnuti i v statnych zlozkach. :) Opat ma po ruke, ako v kazdom C-cku, vtipkujuceho "hackera", ktory ziskava vcas vsetky invormacie, co by sme azda inak mohli spochybnit. :) Na strane druhej, je to jednoduche, priamociare a obcas i zabavne. Zial, napriklad k takemu Reacherovi sa to ani nepriblizilo. To i tam "naklonnost" policajtky neprepukla takmer okamzite. :D A aj to pochopenie po "laskovani" sa nejaky cas u partnerky buduje. Zrejme pojde o kratke samostatne epizodky bez vyraznejsiej hlavnej linie (ak neberieme do uvahy rodinne sms-ky :)) 40%  Btw. zrejme ste si to vsimli viaceri, ale "bivakovanie" v privese a i zaver s jeho presunom je jednoznacna "inspiracka" Affleckovou postavou uctovnika v The Accountant. Ten urcite odporucam.

Časové pásmo bylo změněno