Mission: Impossible II (2000)

Akcnejsi, vizualne pusobivejsi, rezisersky sviznejsi, hudebne naslaplejsi.. ale take podstatne jednodussi a primocarejsi pokracovani. Me osobne to sedlo, MI nikdy nebyla zadna slava a John Woo si na nic nehraje, natocil nadprumerny akcni film, ve kterem je Ethan Hunt nejstylovejsi z cele serie a take zde za odmenu dostal ze vsech dilu nejvic sexy protejsek Thandie Newton. Kvalitou jsou vsechny dily serie cca na stejne urovni, ale pokud bych si mel vybrat osobniho favorita, bude to prave Woouv kousek, ve kterem tradicne nechybi ani vydatna porce brutalne akcniho baletu a poetickych holubic. Finalni hlaska filmu "Let's get lost." ani netusila jak dokonale predzvestila treti dil (viz. komentar k trojce). 6/10

Mission: Impossible (1996)

Tom Cruise jeste se svou mladistvou vizazi se prohani zamlzenymi prazskymi ulickami a je sledovan tajnym agentem Markem Vasutem. Uvodni prazska cast je super, dalsi infiltracni akce je typicka MI, solidni prumer, ale ta priserna hollywoodska akcni hysterie ve finale, kdy Jean Reno v klidu lita s vrtulnikem ve vlakovych tunelech, kdyz vrtuli zavadi o strop tak je to uplne v pohode a Tom Cruise vyuziva exploze jako zdroj transportu, to je uz prilis citelna parodie. Slysim studiove hlavouny hucici DePalmovi do ucha: chce to vic akce, vic explozi... no, a tak vznikl druhy dil. 6/10

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Treti X-meni jsou obecne jednoznacne nejhur hodnocenym dilem, cimz jsou alespon (narozdil od predchozich dilu) mnohem blize realite. Svou kvalitou jsou na tom v porovnani se svymi predchudci nejen srovnatelne, oni jsou ve finale i o kousek lepsi, nez oba Singerovy pokusy. Akcnejsi, emocionalnejsi, lepsi hudba... V objektivnim hodnoceni to ale nakonec skonci tam, kde vsechny dily teto serie - dobry prumer. 6/10

X-Men 2 (2003)

Je to vypravnejsi a propracovanejsi, nez jednicka, ale take roztahlejsi a nudnejsi, takze ve finale jako u vsech kousku X-serie prumer. Plati to same co u prvniho dilu - precenovany Singer, precenovany komix. 6/10

X-Men (2000)

Povrchni komixovy prumer, ktery je znacne precenovan jako vetsina filmu Singera i vetsina filmovych komixu. Plusove body zde zachranuje naslaply cast zmutovanych charakteru. Zajimave na teto X-serii je fakt, ze vsechny dily vzdycky skonci presne v prumeru. 6/10

Čas probuzení (1990)

Presne tyhle prvoplanove dojemne lidske pribehy ze zivota u kterych se tvurci zameri na nejakou tragedii, postizeni atd. jsou verejnosti obecne zboznovany viz. zdejsi totalne prepiskle hodnoceni, naopak me to jde velmi silne proti srsti a co hlavne - silene me to nudi. Nejaky potencial v tom tematu urcite je, ale aby byl vyuzit, musel by to tocit nekdo jiny, nez tahle ocividne naprosto neschopna zena. Jedna hvezda za De Nira a druha za Robina Williamse. 4/10

Jerry Maguire (1996)

Sport a penize, neboli 2 sfery silne na pobliti a k tomu jeste Renée Zellweger. Tenhle film u me nemel sanci uz predem, ale ze to bude az takova nuda a otrava jsem necekal. 2/10

Pár správných chlapů (1992)

Vyborne soudni drama z vojenskeho prostredi, ze ktereho je scenar Aaron Sorkina citit na 100 mil a kde Jack Nicholson svou kratkou vedlejsi roli spolehlive prebije vsechny ostatni herce, kteri se tam snazili celou dobu. "You can´t handle the truth!" 7/10

Případ Kim Bok-Nam (2010)

Krasne natoceny film o fyzickem nasili a mentalni terorizaci. Prvni hlavni hrdinka z mesta se nese v lehce nihilistickem stylu a druhe hlavni hrdince z vidlakova preskoci, vezme kosu a zacne sklizet. Ve finale z toho vychazi univerzalni moudro - burani a zeny to v hlave nemaji v poradku. 7/10

Krvavý příliv (1995)

Ponorkove drama o psychologickem souboji dvou kapitanu (tentokrat ale v jedne ponorce!). Tony Scott v te dobe jeste nenatacel videoklipy s celovecerni stopazi, ale normalni filmy, takze rezie jede pekne v klidku, nicmene cele to brousi spis do prumeru a vsemi vychvalovana hudba Hanse Zimmera je pro me jen dalsi dukaz o tom jak strasne moc se opakuje (asi v te dobe soutezil s Jamesem Hornerem o to, kdo umi lepe vykradat sam sebe). Herci jsou pro me u filmu casto spise podradny element, kteremu neprikladam nijak zasadni dulezitost, ale Crimson Tide je na hereckych vykonech postaven. 6/10