Mlčení (2016)

Navzdory Scorseseho 50ti lete kariere je tohle jeden z jeho nejlepsich filmu. Prostredi feudalniho Japonska (v realu se natacelo na Taiwanu) je naprosto dechberouci, hory a lesicky pokryte mlhou, more, plaze a v tom mimoto skvely film o snaze sirit viru do Japonska, kde si to mistni samurajove rozhodne nenechaji libit. Kdybych rypal, mel bych nejake ty vytky k nekterym hercum, nebo k nedostatecnemu soundtracku, ale jinak jsem byl ve filmovem nebi. 8/10

Nádech pro lásku (2017)

Ze zacatku vyborne, vyprava do Afriky, zajimavy progress, ale pak se to zvrtne v jakesi predvidatelne, oscarovo-zdimaci drama. Sice podle skutecnosti, ale stejne to pak ve finalnim hodnoceni brouzda nekde v lehce lepsim prumeru. 6/10

Aquaman (2018)

Wow, nejen nejlepsi DC, ale lepsi, nez jakykoliv Marvel a vlastne jedna z nejvetsich popcornovych pecicek poslednich let. Nejvic me prekvapuje jak to navzdory te so-called teenage stupidite funguje vyborne i na emocionalni urovni. Super herci (Nicole Kidman me solidne zdimala), skvely soundtrack (Sigur Ros, Depeche Mode, Africa.. ted navic posloucham Gregsonuv OST a je to jeste lepsi, nez ve filmu). Nejvetsi trumf je ale to veskere podmorske vizualni epikusu, protoze tady si James Wan skutecne vyhral a jsem rad, ze konecne nekdo ty sileny rozpocty pouzil na tvorbu filmu a to nejen v ramci postprodukce, mame tu i cestovani po svete, plejadu excelentnich vedlejsich hercu... Shrnuto - pokud je vam tak 6-15, tak tohle bude nejlepsi film vsech dob :) 9/10

Podle skutečné události (2017)

Polanskimu to mozna trosku zaokrouhluju nahoru, ale jsem rad, ze jeste zije a toci a dokonce se i vraci ke svym paranoidnim a stisnenym korenum, takze pro me nejlepsi Pcko od The Ghost Writer, coz uz bude skoro 10 let. 7/10

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Excelentni sbirka povidek. Co dil, to zajimavy namet. Nejsem moc fanousek britske tvorby, ale tohle je jedna z tech povedenych vyjimek. 8/10

Most (2011) (seriál)

Danskej polda co vypada jako David Fincher a excelentni svedska autistka Saga Norenova na stope vraha v tradicni severske kriminalce. Neni to nic objevneho, ale bavilo me to a technicky je to v poradku vesmes ve vsech ohledech, nicmene mam pocit, ze mi jedna serie uplne stacila. 8/10

Sedm statečných (2016)

Mno, na original se to nehrabe, jakoze vubec, coz je ale u remaku standard, tenhle je alespon stylove a herecky dostatecne odlisny aby si to uhajilo existenci a dalo se na to v pohode koukat. Posledni soundtrack Jamese Hornera. 5/10

Rozpolcený (2016)

Ale jo, vypada to, ze Shy se konecne vraci pomalu zpatky do formy, jeste to neni uplne ono, ale Glass pristi rok to snad rosekne. 6/10

Mr. Robot (2015) (seriál)

Super IT tema, dobre natocene, obcas prijemna hudba (The Cure v jednom dile potesili), ale nechytlave, usinal jsem skoro u kazdeho dilu a extremne, jakoze fakt EXTREMNE nesympaticky hlavni hrdina. Do druhe serky uz nejdu. 4/10

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Tematem cybyerpunkova pecka a na papire v poradku, ale neco je na tom strasne spatne. Ani nevim presne co, ale zoufale me to nebavilo a do dokoukani prvni serie jsem se musel vylozene nutit, trvalo mi to asi pul roku, coz mluvi za vse. 3/10