Castle Rock (2018) (seriál)

Presne tohle je moje oblibene mysteriozni serialove zradlo, ktere jsem ze zacatku hltal na 100%, ale s blizicim se koncem serie to bohuzel ztraci tempo a kvalitu. Mno, a pokud si to kvalitu neni schopne udrzet ani po jednu serii, nema smysl ocekavat serii druhou. JJ Ambrams na produkcni zidli se nezapre, stejne jako Lost to dokaze zaujmout nastartovanim zahad, ktere ale nedorazi do dustojneho konce. 7/10

Všechny prachy světa (2017)

Solidni 70's retro a krasne italske prostredi, se kterym uz ma Ridley zkusenosti (Good Year, Hannibal...), natocene je to opet nadherne a diky realnym podkladum to i dava nejaky ten smysl. Nevidel jsem jak hral Kevin Spacey, nez ho vyhodili, ale uz podle fotek, jsem rad, ze to nakonec dal Plummer, kterej se na tuhle roli zbohatleho dedka hodi dokonale. 7/10

Vetřelec: Covenant (2017)

Cekal jsem horsi Prometheus a vlastne me to tak mohlo mile prekvapit a libilo se mi to vic. Vypada to nadherne, ta lokace je uplne bozi, asi vubec nejpusobivejsi z cele Alien francizy. Naopak posadka je jeste blbejsi, nez kdy predtim. Herecky to tady musi cele tahnout Fassbender a taky alien, ktery sice nedostal tolik prostoru, ale ten ktery dostal vyuzil na 100%, ve vsech formach naprosto cool. Hudba konecne poradne alieni, prestoze hodne cerpa z predchozich soundtracku. Ma to svoje mouchy, ale me se to prekvapive dost libilo. 7/10

Divoši (2012)

Aha, takze Oliver Stone je dalsi z tech reziseru, kteri se misto duchodu rozhodli vratit ke korenum a natacet fakt dobre filmy, got it. Nekteri herci si to davali uplne mega (Del Toro, Travolta..) Vizual a hudba jako od Tonyho Scotta. Massive Attack potesili. 7/10

Snowden (2016)

Naprosto famozni vesmes ve vsech ohledech. Relevantni Oliver Stone jako za mlada a i na stara kolena jeden z jeho nejlepsich filmu. 9/10

Upgrade (2018)

Zni to jako HAL, ale neni to HAL, co je to? STEM! Vypada to jako Tom Hardy, ale neni to Tom Hardy, kdo je to? Logan Marshall-Green! Prijemne cyberpunkove prekvapko z cisteho nebe. Sice je to trosku standard na tema AI went wrong, ale byla to kvalitka (vizualne, scenaristicky, hudebne) a bavilo me to. 8/10

Deadpool 2 (2018)

Donde Esta La Biblioteca? Mozna o neco lepsi, nez jednicka, ale stale na muj vkus prilis velka chujovina. 4/10

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Dost podobne predchozimu Rogue Nation, ale silene nevyrazne, bez nejakych vetsich akci, legendarnich mission impossibles, nebo zapamatovatelnych momentu. Jedine co mi zustava v hlave je Kasmirska priroda a intenzivni souboj na zachode. Musel bych si sjet znova celou serii abych si to potvrdil, ale mam takovy pocit, ze tohle je zatim nejslabsi dil. Vubec nechapu ty nadsene ohlasy, co se na tom lidem tak strasne libilo? 5/10

Vienna Calling (2018)

Balancuje to nekde na pomezi umelecke pozy a haluzni kraviny. Dost me tam otravovala ta nemcina vesmes v cele druhe pulce a spatnej mix hudby zesilenej nekvalitnima reprakama v zahradach Anezskeho klastera, kde jsem na tom byl, ale je to prijatelne kratky, takze jako doplnek bizarniho vecera idealni kousek. Nasledny pokec s tvurci byl sice zabavnejsi nez cely film, ale tak uz to holt v zivote chodi. 6/10

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Prvni Mamma Mia! byla necekane super, plna ABBA hitu a pamatuju si jak jsem si ji presne pred 10ti lety uzival v lete v kine. Mamma Mia! Here We Go Again je uplne stejne prekvapive naprosto dustojne pokracovani. Bavilo me to, bylo zajimave sledovat restrospektivni story, prijemne prostredi, herci, feel-good atmosfera. Jediny problem je v hudbe, nejvetsi ABBA hity si uz vystrileli v jednicce, nektere se vrati, ale to uz jsme videli/slyseli a nove songy uz proste nejsou ani zdaleka takove pecicky. Jako film je to ale mozna i o neco lepsi, o cemz svedci o 10% vyssi hodnoceni jak na csfd, tak imdb. 7/10