První člověk (2018)

To, o co se ten film snazi dela dobre, ma to prijemny soundtrack a k tomu, jak je to natocene nemam pripominky, ale vite presne co od toho cekat, vite presne o co jde, nulovy element prekvapeni a ve finale je to vlastne pomerne solidni nuda. 6/10

Roma (2018)

Je to krasne natocene a plne peknych cernobilych kompozic? Ano. Je to realna story ze zivota a velmi osobni kousek pro samotneho Cuarona? Ano. Bavilo me to? Moc ne. 6/10

Machři a šprti (1999) (seriál)

Naprosta dokonalost. Kazdy dil je super. Famozni herci, obzvlast parta geeku. Nejlepsi skolni serial vsech dob. 10/10

Suspiria (2018)

Ja jsem totalne v soku a porad to rozdejchavam. Puvodni Suspiria Daria Argenta je jeden z nejlepsich hororu vsech dob s legendarnim soundtrackem od Goblin a uz jen zminka o chystanem remaku me dost iritovala, takze pokud o tomhle prohlasim nejen, ze je to dustojny remake, ale mozna ho i prekonava, tak to mluvi za vse. Me to uplne odzbrojilo, prostredi, herci, choreografie baletu a hlavne bozsky soundtrack Thoma Yorka jsou uplne v jine dimenzi. Ma to strasne silnou atmosferu. Jedno z nejvetsich prekvapeni co jsem ve filmu kdy zazil. Neni to snad vubec poprve co nekdo remakeoval legendarni klasiku a nejen, ze to totalne neposral, ale prekonal to? 10/10

Triple 9 (2016)

Tema o zkorumpovanych poldech jsme sice uz videli milionkrat, ale technicky je to zvladnute vyborne, skvela hudba a bavilo me to. 6/10

TY (2018) (seriál)

Bylo to ok, ale i na muj vkus prilis americky priblble. Scenar je totiz strasne pritazenej za vlasy a nektery sceny jsou silene over the top, cimz tomu schazi jakakoliv duveryhodnost. Nicmene jinak fajn a jedna serka se dala, dalsi uz ne. 6/10

V pasti (2018)

Netflixi obdoba Ticheho mista, jen misto zvuku se tady nesmi divat a misto tehotne Emily Blunt, je zde tehotna Sandra Bullock, takze originalita zadna pecka, kvalitou je to na podobne urovni, ale tomuhle budu lehce nadrzovat kvuli hudbe, i kdyz zacinam mit pocit, ze se Trent Reznor a Atticus Ross prilis drzi ve sve comfort zone a delaji furt to same. 7/10

V zajetí démonů 2 (2016)

V primem porovnani s The Haunting of Hill House, ktery jsem sjel tesne pred tim je tohle mnohem standardnejsi horror, v dobrem i ve zlem. Kdyz Wan zatlaci na pilu, tak jsou z toho pomerne solidni hororove facky a lekacky, ale na ukor toho, ze to muze hranicit s lehkym prepalenim. To ale zase vyrovnava autenticka dobova Britanie a pribeh podle skutecne udalosti. Vymitaci druha pulka mi lehce pripomela Exorcismus Emily Rose, coz je pecka zanru, takze jedine dobre a ta jeptiska to solidne diktuje. 7/10

The Haunting (2018) (seriál)

Jedna z nejlepsich ducharin vubec. Ten serialovy format, kde mate 10 hodin prostoru na rozbor vsech charakteru v kazdem dile je proste luxus, ktery si filmy dovolit nemuzou. Uplne finale sice neni takova pecka, kterou bych cekal, ale jinak je to naprosto konzistentni ducharska kvalita, ktera je dostatecne intenzivni i realna zaroven. Nenapada me lepsi hororovy serial. 9/10