Big Lebowski (1998)

Klasika, asi nejlepsi kousek od Coenu, kteremu rozhodne nechybi vtipnost, napaditost a svym zpusobem take spetka kultovnosti. Vetsina hercu v cele Bridgesem a Goodmanem si sve role opravdu uzivaji. Dude, Nihilisti, Shabbos, Jesus etc. etc. "See what happens, when you fuck a stranger in the ass". 9/10

Než si pro nás přijde (2007)

Tenhle poklidny rodinny filmecek sice nikoho nicim a v zadnem pripade neprekvapi, jelikoz zobrazi 1:1 presne to co by se od nej dalo ocekavat, nicmene je to i pres to hezke, misty zabavne a na konci velmi dojemne. Freeman i Nicholson si odehrali sve absolutne typicke role se seniorskym prehledem. 7/10

Smrtonosná past 2 (1990)

Samozrejme je to viditelne horsi nez jednicka, ale stale je to pomerne solidni oldskool rezba. Problem je, ze vesmes vsechny atributy prvniho dilu jsou zde zhruba o 1 level snizeny. Bruce zde ovsem dokazuje, ze John McClane je jeho zivotni role, ktera mu sedne lepe nez jakakoliv jina. Prekvapko byla take mini role padoucha Roberta Patricka, ktery to schytal asi po minute sveho pusobeni. 7/10

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

I pres pekne graficke filtry a radoby velkolepost a inteligenci je Traffic v podstate velmi prostym, suchym a nezazivnym pohledem na problematiku obchodu z drogami. Natocene je to hezky, herci v ramci moznosti taky nejsou nijak vyznamne spatni, nicmene Traffic proste nema moc co nabidnout. Presto davam vzhledem ke snaze a vizualni krase vstricne hodnocneni. 5/10

Město bohů (2002)

Jakozto realisticky pohled do nitra jihoamerickeho ghetta to funguje velmi dobre. Za excelentni film se vsak Cidade De Deus povazovat opravdu neda. Element zabavnosti je takrka nulovy a cele to pusobi znacne nesympaticky. Kdo si ovsem libuje ve sledovani spolecnosti spinaveho jizanskeho predmesti plneho gangster type mladistvych cernousku, prijde si rozhodne na sve. Rasisti rovnez nebudou zklamani, jelikoz negru zde zarve vsktuku pozehnane. 4/10

Na rybách (1997)

Dobra magorina v relativne pozitivnim smyslu. Kdo ma rad zabavny element serie Lethal Weapon, nebude zklaman, prestoze Gibson zde chybi. Z dvojice Glover - Pesci mi vic sedne Glover. Pesci pusobi jako vzdy otravne, ale vzato v zanru komedie se to da, horsi je to kdyz se snazi o serioznejsi role ala tragicti Goodfellas. Ano, je to bcko vesmes o nicem, ale pomerne zabavne. 5/10

Zlomené květiny (2005)

Extremne pohodovy kousek, ktery stoji a pada na typicky relaxacne nihilistickem vykonu vyborneho Billa Murraye. Jeho role a podani nemalo evokuji Lost In Translation, coz neni vubec na skodu. Billova flegmaticnost je naprosto k sezrani. Prestoze tema se muze na prvni pohled jevit jako znacna nuda, neni tomu tak. Postupne navstevy Donovych ex-milenek jsou velmi zabavne a jedna lepsi nez druha. Z rezijni sfery Jarmusche me nadchly road trip sekvence a velmi povedene, mnohdy az umelecke zabery pohledu z auta behem cestovani. Co me prilis nesedlo byl znacne otevreny konec, kdy Jarmusch jednoduse nevedel jak to finishnout, tak to odseknul. Jeffrey Wright v prvni fazi filmu rovnez pusobil jako znacna PITA. 7/10

Kletba bratří Grimmů (2005)

Masterpiece fantasy zanru to opravdu nebyl, stejne tak se nejedna o vrchol tvorby Terryho Gilliama, ale to od toho snad nikdo nemohl ocekavat. Jakozto silena pohadka to ale funguje docela dobre. Prostredi kouzelneho lesa se mi narozdil od mnohym libilo. Matt Damon a Heath Ledger jsou oba tak neskutecni zoufalci, ze o hereckych vykonech je mozne mit jasno jiz predem. To bych videl jako jedno z hlavnich minus, nastesti to castecne zachranovali stary hardcorar Stormare a beautiful Lena Headey. 5/10

Trosečníci (2002)

Ouch, toto bylo i pres pomerne vdecne trosecnicke tema hodne spatne. Madonna a herectvi neni uplne optimalni kombinace. Jeji hudba a zpev se muzou pohodlne schovat za praci jejich producentu na kterych zrovna parazituje, ale s herectvim ji opravdu neni pomoci. Hezke ostrovni prostredi, ale cele to pusobilo znacne amatersky. Zajimave ze tvurcem je jindy relativne schopny Guy Rithie. 2/10

Svěrací kazajka (2005)

Velmi slibne tema, ktere ale bylo pojato prilis minimalisticky a ne uplne nejlepsim zpusobem. Prostredi blazince, time travel, Adrien Brody, vsechno to zni skvele, nicmene to celkove nejak nevyslo, prestoze to neni spatne. 6/10