Goyovy přízraky (2006)

Ocekaval jsem ultimatni nudu, ale vyklubal se z toho docela povedeny historicky kousek. Skvela analyza demence cirkve a krestantstvi. Vizualne pekne sceny. Vyborny Bardem v roli mnicha a zabavna Portman jako mentalne narusena a fyzicky deformovana girl. Zminena nuda se ale precijen nakonec dostavi a celkove to mohlo byt o dost lepsi. Je to presne mezi 3 a 4 hvezdickama. 6/10

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Svym nametem by se ocividne mohlo jednat o velmi zajimavou zalezitost, nicmene to je cele neskutecne spatne zpracovane a absolutne nevyuzite. Uz pilot dava tusit, ze potencial zde bude trestuhodne pohrben. Nezacina to spatne, nicmene uz druha pulka pilotu zacne otravovat a nudit. Problem je podle me zarazeni "smrtek" do bezneho zivota, v tu chvili to ztratilo naboj. Hlavni hrdinka je znacne protivna a otravna, jeji gesta a vyjadrovani zacnou postupem casu citelne prudit. Ostatni herci, resp. charaktery jsou pomerne nevyznamne a o nicem. Videl jsem pouze pilot a nekolik prvnich dilu, ale s hlavni dejovou linii to take nevypada nejak zvlast dobre a i pres svuj jasny potencial se Dead Like Me jevi jako jednoznacny neuspech. 3/10

Stůj při mně (1986)

Velice nenapadny filmecek podle S.Kinga, ktery se sice v zadnem pripade neda povazovat za nejlepsi King-pocin, nicmene neni to vubec spatne. Hezke prostredi, klidne tempo, ktere ale nenudi, schopne vykony mladych hercu. Sice se tam toho moc nestane, nicmene i tak se da Stand By Me brat jako dobry snimek vzhledem ke sve vnitrni krase a pratelskemu feelingu. 7/10

Zrůdy (1932)

Super oldschool kousek tezici z autentickych priserek zahranych realne zmutovanymi herci bez jakychkoliv specialnich efektu. Velice vyhovyjici je jeho kratka delka, ktera se stara o vyuziti cele casove plochy naplno a absenci prazdnych momentu. Hlavni tema filmu analyzuje zrudnost tela vs. zrudnost mysli a dela to s obrovskym prehledem a citem. Je to minimalne stejne kvalitni jako Browninguv o rok mladsi Dracula. 8/10

Smím prosit? (2004)

Od filmu jako je Shall We Dance, tedy romanticka komedie s Richardem Gerem a J-Lo zamerena na tanec bych nikdy nic moc necekal, nicmene je to lepsi nez prumerne. Neni to prehnane gay se sladouckymi momenty a pusobi to necekane nekonfliktne a pozitivne. Uzasne veledilo od toho pravdepodobne stejne nikdo neceka a pro to, cim SWD film je, se to da povazovat za uspech. 6/10

Resident Evil: Zánik (2007)

Tak tohle se i pres svuj apokalypticky potencial opravdu moc nepovedlo. Pritom RE2 nebyl vubec spatny a relativni zlepseni od prvniho dilu. Extinction ale tuhle serii srazi opet do sfer podprumeru. Chybela tomu stava, akce, napeti, cele to bylo tak nejak vycucnute. Zombici se tentokrat take moc nepredvedli, prestoze jich bylo pozehnane. Finalni boss byl tak nejak o nicem. Milla to sice s savlickami umi, ale precijen to uz je tak trosku opakovana zalezitost. Pozitivum bych videl v hudbe Charlieho Clousera, zdevastovane desert zemi a sceny s undead havrany. 4/10

Americký gangster (2007)

Gangsterky jsou z pro me neznameho duvodu pravdepodobne nejprecenovanejsi zanr. Kdykoliv vyjde sebevic prumerna az podprumerna slatanina je hned vychvalovana a srovnavana s Godfatherem. American Gangster je naprosto idealni pripad. Film se sice tvari jako epicka zalezitost rezirovana Ridley Scottem s A-Team hvezdami, nicmene vysledek je zbytecne dlouha, sterilni, prazdna a neosobita nuda. Ridley se sice nezapre a natocene to neni spatne, Washington taky nehraje zle a neda se to shodit az do podprumernych hodnoceni, ale na vic nez na prumer to nebude. Je to lepsi nez podprumerni Scorseseho Goodfellas, zhruba na stejne urovni jako Leoneho prumerne Once Upon A Time In America, ale na povedeneho (nikoliv vsak uzasne skveleho) Godfathera to nema. 5/10

Králové ro(c)ku (2006)

Kvalitni rockova komedie v cele s Jackem Blackem a jeho Tenacious D. Krome povedene a vtipne rock music bych vyzdvihl finalniho rocking satana v podani Davea Grohla. Zacatek a konec jsou skvele, stred je ale ponekud vlazny, utahany a postradajici vtipnost. 6/10

Magnolia (1999)

Andersona sice nejak extra nemusim, nicmene Magnolia je vskutku povedeny kus. Vyborny scenar, zajimave charaktery, skvely Tom Cruise. Obcas se deji zvlastni veci. Finalni frog rain byla zajimava haluz. "Respect The Cock and Tame The Cunt !!!! " 8/10

Scanners II (1991)

Na Cronenberguv original to nema, nicmene na to ze se jedna o vylozene bckove pokracovani to vubec neni spatne. Povedene telepaticke souboje, uvedeni novych schopnosti jako kontrola lidi skrze jejich vlastni pohled, 80's soundtrack, skvela lokace v podobe vyzkumneho strediska/korporatni budovy. Z hercu mi extremne nesedl Raoul Trujillo, ktery byl neskutecne otravny. 5/10