• Pohádka

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Slibně rozjetou první část, totálně zabila část druhá. Slabé 3*

Hon (2012)

Důkaz toho, jak jsou lidi lehce ovlivnitelní a jak člověk, který je jednou (i když neprávem) očerněn, nemá už šanci na normální život. 4,5*

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Něco pěkného končí, něco krásného začíná. Každý sníme...někdo více, někdo méně. Je to takové malé nahlédnutí do každého z nás.

Gravitace (2013)

Bohužel asi jako jeden z mála nevidím tu krásu a nádheru a to WOW, které všichni prožívají po shlédnutí. Ano vizualizace projektu a věrohodnost prostředí špička, ale to je z mého pohledu všechno. Herecké výkony není na čem ukázat, nepřesnosti (stav kyslíku, který se z 8% na 1% dostane během deseti minut a pak je snad bezedný). Zkrátka pro mne žádné velké překvapení.

jOBS (2013)

I přestože nemám Ashtona Kutchera rád a vždy jsem ho bral jen jako "přeslaženého" neherce, musím uznat, že svou roli zvládnul bravurně. Po Butterfly Effect konečně další role, kde ukázal, že když chce, tak hrát umí. Nejsem zarytý "applista" ani "androidista", ale nutno říct že ve světe PC a mobilních technologií nelze Jobsovi upřít velký kus práce. "Vykreslení" Jobse ve filmu, mu ale více uškodilo než pomohlo. Zasloužil by si lepší film, zaměřený na to, čím opravdu "změnil svět" a ne jen mezihry, na které se film zaměřuje. 3,5*

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Moderně pojaté, hodně krve. Toť vše. Dějově naprosto ploché, herecké výkony nijak oslnivé (nutno podotknout, že je není kde ukázat) a celkově podprůměrný výkon. Film má zbytečně mnoho scén, které přecházejí až do parodie a zápletka je více než nudná. Dvě hvězdy jen kvůli J. Rennerovi. 2*

Patrola (2012)

Nečekal jsem mnoho, ale čekal jsem víc. Gyllenhaala jako herce mám rád, na Peñu si teprve zvykám, ale oba podali dobré výkony. Zápletka klasická, gradace až v druhé půlce, závěr předvídatelný. Mohlo to být více komplikované. Na 4* jsou lepší filmy 3,5* zde dát nelze.

Skyfall (2012)

Měla to být "bondovka". Prvky, na kterých si Fleming zakládal tam chybí - 007 je blonďák pijící Heineken, až příliš předvídatelný děj (ale to je všeobecně slabina bondovek), James Bond ve stylu alá Jason Bourne a mohl bych toho napsat daleko více....ale abych nebyl jen u kritiky. Film má dobrý spád, dobrou kameru a neokoukané prostředí. Rád bych ještě vyzdvihl úvodní song Skyfall a skvělou práci s uvodními titulky....naprosto dokonalé (podobnou práci jsem naposled viděl u remake "Muži, kteří nenávidí ženy"). Za mě zcela zasloužené 4*.

96 hodin: Odplata (2012)

To v čem jednička Taken vynikala, dvojka naprosto propadá. To v čem jednička byla inovativní, je dvojka okoukaná a přehrávaná. 2*

A-Team: Poslední mise (2010)

Zklámání, nuda, okoukanost. Bez vtipu, bez nápadu. Kam se hrabe na RED. 2*