Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Po dlooooouhé době první český film, který jsem dokoukala do konce a který mě dokonce i bavil. Abych se přiznala, šla jsem do něj jen kvůli obsazení mých dvou oblíbených herců (Chmela a Sokol), ale nelituji toho. Příběh sice není nijak extra originální ani strhující, ale na druhou stranu, film ani nic takového neslibuje. Naopak, dostala jsem mnohem víc, než co jsem čekala (ale řekněme si to popravdě, očekávala jsem absolutní blbost, takže to až zas tak těžké trumfnout nebylo, že). Jen bych ještě nakonec chtěla mimořádně pochválit herecké obsazení. Chýlková s Kotkem byli překvapivě sehraní, ta malá role, kterou měl na začátku Igor, taky potěšila, ale úplně nejvíc musím pochválit Ondru Sokola. O téměř všechny vtipné momenty se postaral on a navíc byl v té roli gaye (nemůžu to říct jinak, to nejde) sakra roztomilý. A na konci mě to díky němu dokonce i dojalo, což se mé cynické osobě u filmů stává zřídkakdy. Za mě tedy objektivně čtyři hvězdy, ale jelikož se jedná o domácí produkci, tak trošku snížím laťku a dám pět :) "Jeeežišmarja a kdo se dneska vysral do kabelky tobě, co?" :D

Sin City - město hříchu (2005)

Nebudu se tu rozplývat nad vizuálním zpracováním (i když bych mohla, jsem docela vizuální typ a tohle se mi opravdu líbilo), spíš bych chtěla vyzdvihnout fakt, že jsem se ani chviličku nenudila, i když mě obyčejně podobné komiksové vyvražďovačky moc neberou. Jen bych uvítala trochu víc scén s mým oblíbeným Joshem Hartnettem :) A taky se mi tu moc líbil Clive Owen.

Mikulášovy patálie (2009)

Můj oblíbený typ humoru a roztomilí dětští herci - hodně jsem se bavila.

Čtyři bratři (2005)

No jo, já ty nedostatky vidím, ale nemůžu si pomoct. Tenhle film u mě má prostě svoje místo a vždycky ho mít bude. Stačí mi jen slyšet úvodní "Somebody to love" a dostanu se do té atmosféry zasněženého, ledového Detroitu, no a pak už se vezu celou dobu :) Je to drsné, syrové a vůbec všechno možné, než jemné a idealistické, postavy jsou uvěřitelné - právě proto, že mají tolik chyb a nepěkných vlastností (navíc mám v ústředním kvartetu hned dva oblíbené herce - Marka Walhberga a Garretta Hedlunda) no a na konci to tomu parchantovi vždycky přeju, protože mi (tradičně, jako ve většině filmů/seriálů) odpravil nejoblíbenější postavu - Crackera Jacka. Nechci být moc sentimentální, takže tímto asi končím. Každopádně - Four Brothers je u mě kategorie sama za sebe.

Eragon (2006)

Tohle byl opravdu propadák. Knížky mám ráda už nějakých šest let, ale film měl s tou první společné opravdu jen pramálo. Arya zrzka bez špičatých uší, nádherná maličká Safira pokažená tím, jak následně v pěti vteřinách vyroste do velikosti dospělého draka, poněkud zženštilý Eragon, působící všemožně, jen ne sympaticky, drsně nebo moudře... brr. A ta scéna, kdy Eragon asi minutu připitoměle zírá na oblohu, zatímco mu pomalu slézá úsměv, a po nemožně dlouhé době prohlásí: "She's gone..." mě dokáže rozchechtat pokaždé, když si na ni vzpomenu. Ale přesto se tam našlo pár věcí, které to vytáhly na ty dvě hvězdy - Safiřin moc hezký hlas (v originále, samozřejmě), John Malkovich jako Galbatorix, Jeremy Irons jako Brom, skvělá hudba a hlavně, nad to všechno, neskutečně sympatický Garrett Hedlund v roli Murtagha. Jelikož je to i má nejoblíbenější knižní postava, tak tohle je u mně za jednu celou hvězdičku. Ale těch horších věcí je bohužel víc. Nakonec bohužel ještě musím zmínit další slabinu - neskutečnou stupiditu celého filmu. Polovina věcí nedává smysl a jsou ve filmu jenom proto, že se na ně dobře dívá a mají efekt. Nedávno jsem si to asi po pěti letech pustila znovu a skoro celou dobu jsem se tomu musela smát... Takže, abych to shrnula - tvůrcům děkuji za dokonalou podobu Murtagha, ale jinak je to jedno velké NE.

Tudorovci (2007) (seriál)

Historici si prý rvou vlasy (no nevím, kolem katedry historie chodím do školy a zatím jsem nikoho bezvlasého nepotkala), ale mě to docela baví. No, docela. Možná je to tím, že se nedokážu ubránit srovnávání s mnohem svižnější a (přiznejme si to) dějově zajímavější Game of Thrones, ale něco mi tam prostě chybí. Ale na ty čtyři hvězdy to ještě je :)

Batman a Robin (1997)

Pro mě o něco snesitelnější, než předchozí díl s otřesnou ústřední dvojící Kilmer-Kidman (a to mám jinak Nicole fakt ráda). Je pravda, že některé scény jsou tak tupoučké, až to skoro fyzicky bolí, a rozhodně to není jeden z filmů, které si dobrovolně a ráda pouštím ve volném čase, ale přece jen, Batman Forever bylo utrpení celou dobu. No a George Clooney nakonec v hlavní roli taky nebyl zas tak špatný, opět snad díky té laťce, která byla po Valu Kilmerovi (alespoň pro mě) až někde sto metrů pod zemí. Asi tak.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak úplně jsem nevěděla, co od Game of Thrones čekat, ale jsem příjemně překvapená. Tu drsnost a krvavost (která se ale od seriálu HBO dala čekat, že) vyvažují chytré dialogy, poutavý příběh a zajímavé postavy, mezi nimiž jsou některé úplně úžasné (nejvíc asi můžu lorda Sněha, už jenom to jméno... :), a taky Skřeta - to je prostě sympaťák) a některé úplně na zabití (Cat Starková - tu ženskou bych něčím přetáhla). Celkově je to velmi chytlavé, promyšlené a rozhodně stojí za to přestát ty krvavé scény, které mě jindy spíš odrazují.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Seriál, který mi tou syrovostí (a někdy až trochu nechutností :D) připomíná True Blood a tísnivou atmosférou Harper's Island nebo Invazi. Rozjezd byl trošku slabší, vlastně mě pilotní díl nijak zvlášť nezaujal, ale dala jsem tomu šanci a jsem ráda, protože tak od třetího dílu děj nabral na obrátkách a ukázalo se, že to rozhodně stálo za to. Jediné, co mi na tom vadí, jsou totálně nesympatičtí "hlavní" představitelé (hysterická manželka a záletný manžel), které ale zastiňují ty ostatní, které jsou narozdíl od nich výborné - v čele s roztomilým psychopatem Tatem, kterého člověk prostě musí mít rád, i když ví, že by neměl :D Dále je to Violet, staro-mladá služka (mimochodem zajímavý nápad), šílený two-face a ti ostatní (polo)mrtví obyvatelé domu. Navíc je to výborně napsané. Za mě za pět hvězdiček :)