Hanebný pancharti (2009)

Toto není póza. Prostě jsem ten film zhltl téměř bez mrknutí oka. Skvěle jsem se při něm bavil, velkoryse přehlížel hlouposti, nedutal u dialogů s Landou, nechal se ohrmovat skvělou kamerou, trnul u neamericky podané brutality, očekával, nečekal... prostě většinu času jen tak spokojeně vrněl. :-)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Čekal jsem, že v promoakci videopůjčovna zdarma, budou nabízeny mainstreamové taháky a ona tahle černá komedie bilancující mezi akčňákem a konverzačkou. Než jsem se srovnal se způsobem vyprávění, chvilku to zabralo, ale pak už jsem se bavil a to vydrželo až do konce. Nicméně na víc než tři hvězdičky to nevydá.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Už jsem se obával, že nemůže vzniknout nový seriál, na který by se dalo koukat znovu a znovu a znovu. Ale jo! MŮŽE!

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Nejhorší je, že dobrá polovina vtipů už je dnes běžnou realitou, takže je film čím dál víc k pláči než k smíchu... Volby, korupce, reklama...

Muži v naději (2011)

Ta Simona Stašová snad nestárne. Před dvanácti lety Bolkova švagrová, tentokrát manželka a schválně jse podívejte, jak se mezitím oba dva změnili. :-) Jirka Macháček už je inventářem filmů s partnerskými multiúhelníky, takže nepřekvapuje. Potěšila Petra a Lukáš Langmajer, který vždy vypadá tak obyčejně, až je to neobvyklé. Příběh by se hodil spíš do bakalářských povídek, ale jeden odpočinkový večer to utáhne.

Kocour v botách (2011)

Příjemné překvapení. 3D bylo ale víceméně na sílu, na několika místech si s ním tvůrci vyhráli, ale jinak vás brýle jen zbytečně tlačí za ušima. Samotný příběh není špatný, škoda jen absence výraznějšího záporáka. Jack a Jill mají obrovský potenciál, který aboslutně zabijí rozpravami o miminku. Pro dospělé je to sice vtipné, ale u dětí to absolutně vyšumí a dva očividní hrdlořezové se stavají naprosto bezzubými. Pohnutky kocoura ve vztahu k Valdovi jsou až tak na druhý stupeň základní školy, takže ti nejmenší se budou chtít po skončení tak maximálně mečovat a to je vše.

Když se setmí (2004)

Jedna hvězdička za vždy dokonalou Salmu a druhá za skvělého Woodyho H. Jinak to byla celkem nuda.

Absurdistán (2006)

Pravdou je, že jsem se smál hlavně prvních dvacet minut. Pak mi ztuhl úsměv na rtech a víc mě mrazilo, než bych se smál. Co se týká komediálního potenciálu, nápad měl na víc, ale co se týká poselství, podle mě to padlo na (vodou zalévanou) úrodnou půdu. Jsem ale rád, že amíci jsou přece jen o krok napřed. ;-) Ale jsme jim v patách.

Firewall (2006)

On je to pěkný nápad: natočíme film o tom, jak jednoduše se dají ukrást peníze v době všech těch elektronických udělátek. Ale stačí tomu jen minimálně rozumět a otvírá se vám kudla v kapse při focení monitoru mobilem, při použití mp3 přehrávače jako zásadního nástroje obrany, při všeobecné přítomnosti loga Win XP - ale zásadní systémy banky jsou v jakémsi DOSu... Tento film opravdu nestojí za nic a to ani když tomu pranic nerozumíte.

Zkáza lodi Estonie (2003)

Trochu se skřípěním zubů, ale dám 3*. Natočené je to vskutku mizerně: zmatený střih, hlavní dvojice herců podprůměrná a výprava - všehovšudy jeden výlet Seahorsem. I tak je příběh natolik nosný, že se na to dá dívat a smutně sledovat jak malou hodnotu má život obyčejného člověka v kontextu zájmů mafie, ať už "oficiální" nebo neoficiální. Musím souhasit s tím hranatým rusákem, že panáčkovat před američany není nejlepší vizitkou národa.