Přísně tajné prázdniny (1991)

James Bond i Terminátor mohou Michaelovi Corbenovi jen tiše závidět. Tento agent samouk zvládá smrtelné nebezpečí levou zadní a padouši padají jako přezrálé hrušky. Jednou z nejlepších postav akčních parodií vůbec je potom učitelka francouzštiny, nemá chybu. Béčkovost a přehnanost je však místy natolik patrná, že více hvězdiček přihodit už nelze.

Kdo je Cletis Tout? (2001)

Film, který rychle a přijemně uteče, ale nezústane po něm ani pachuť hloupých vtipů, ani nadšení z geniálích replik. Neslané, nemastné...

Tvář pod maskou (1970)

Bizarnost je umocněna zvláštní expozicí a tíživým motivem posmrtných masek. Nutno uznat, že film je velmi zajímavý a herci (v čele s Josefem Kemrem) výborní. Režisér Vulčanov udělal zajímavý krok od "Ezopa", natočeného rok předtím, a ten krok byl určitě správným směrem.

Pravdivé lži (1994)

Docela dobrá akční komedie, která je sice až moc natahovaná, ale je dost vtipná, aby to divák ve zdraví přežil. Abych se přiznal, vůbec jsem netušil, že "Arnie" po dvojce Terminátora natočil ještě něco koukatelného.

Třináctá komnata (1968)

Podivně strašidelné. Nějak jsem se nemohl ničeho chytit a barevné filtry, černobílý a barevný obraz a další vizuální "vrtochy" mě mátly... Je ale možné, že jsem to jen nějak nepochopil...

Odhalenie Alžbety Báthoryčky (1965)

Čekal jsem větší propadák. Je pravda, že film, kromě Emilie Vášáryové a Jaroslava Štercla, nemá co nabídnout a v druhé polovině notně vaří z vody, ale extrémně špatný není. Ani sázka na atraktivní tema Čachtické paní podle všeho nezajistilo úspěch, takže jestli se na něj podívat, záleží hodně na zájmu o československou tvorbu 60. let, než o zajímavý filmový zážitek.

Nevěsta (1970)

Nekonečná je šíře záběru Jiřího Suchého. Trefou do černého je navíc hlavní role pro výbornou Martu Vančurovou.

Souhvězdí Panny (1965)

Lehce plynoucí film s obvyklým výkonem Vladimíra Pucholta. Opět nezklamal Jan Libíček a "zajímavá" je i postava Ivana Vyskočila - vojín Vyskočil. :-)

5 milionů svědků (1965)

Hodně zajímavá kriminálka s netradičním Radovanem Lukavským. Z dnešního hlediska zaujme i soudobá televizní technika a televizní divadlo - živé inscenace. I závěr nic nekazí, takže u mě nejvyšší hodnocení.

Konec světa (1999)

Chvilkama to vypadalo jako krotitelé duchů, ale jejich kvalit to zdaleka nedosahuje... :-)