Spláchnutej (2006)

Ksichtíky perfektní, ale děj příliš stavěný pro děti. Spousta legrace zajišťují jen gagy a časem to začíná nudit. Nejvíce jsem se bavil u telefonního mima, ten byl nepřekonatelný.

Příběh z Bronxu (1993)

Příběhy o vyrůstání musejí být postaveny na hercích a dobře zachycené atmosféře doby. Tady se to povedlo nadmíru dobře. Pokažený zážitek z filmu jsem měl jen kvůli dialogům a dabingu (STV), v originále by to bylo nejspíš plné hodnocení.

Denní světlo (1996)

Hodně šponovaný a o to méně uvěřitelný zachraňovák s neohroženým Stallonem, který se do role zachránce víceméně nanominoval sám. To jsem příliš nepochopil. Logických děr je tu více, ale najdou se tu na druhou stranu i zajímavé scény a některé pasáže se dají označit dokonce jako napínavé. Celkově vzato jde tedy o koukatelný film, od kterého je ale lepší moc nečekat.

Karline manželstvá (1980)

Nadprůměrný snímek s jednoduchým půdorysem, který nakonec sklouzává k opěvování prostého života bez kapitalistických pozlátek, ale divák se tím nemusí nechat znechutit. Zajímavé jsou herecké výkony a to i v emocionálně vypjatých scénách. Za nejpůsobivějšího považují Vlada Müllera, který zde hraje postavu na hony vzdálenou jeho škatulce - obtloustlého holobradého chcípáčka s vysokým tlakem.

Rockerky (2002)

Poněkud plytká a nevěrohodná komedie, která asi chce šokovat, ale v našich zeměpisných šířkách mnoho úrodné půdy nejpíš nenajde. Vyšší hodnocení dávám proto, že jsem se nenudil, ale za několik dní si už z toho asi (krom nafouklého trička Goldie Hawn) mnoho pamatovat nebudu.

Dnes zemřeš! (2005) odpad!

Chtěl jsem nějakou tu hvězdičku utrousit, ale zjistil jsem, že to není parodie...

Happy Feet (2006)

Nebýt přitroublého závěru, bylo by to geniální dílo pro veškeré diváctvo - každý si tu najde to své. Bohužel je tu ten závěr, který kope do celého poselství... Nejde jen o ekologii, ale přeneseně i o lidstvo. Vždyť za nějakou naší "planinou" mohou být jiné civilizace a nás klidně může potkat osud podobný tučňákům z toho filmu. Možná tam hledám to co tam není, ale mě se to (po přimhouření oka nad závěrem) líbilo a basta.

Přísně tajné prázdniny (1991)

James Bond i Terminátor mohou Michaelovi Corbenovi jen tiše závidět. Tento agent samouk zvládá smrtelné nebezpečí levou zadní a padouši padají jako přezrálé hrušky. Jednou z nejlepších postav akčních parodií vůbec je potom učitelka francouzštiny, nemá chybu. Béčkovost a přehnanost je však místy natolik patrná, že více hvězdiček přihodit už nelze.

Kdo je Cletis Tout? (2001)

Film, který rychle a přijemně uteče, ale nezústane po něm ani pachuť hloupých vtipů, ani nadšení z geniálích replik. Neslané, nemastné...

Tvář pod maskou (1970)

Bizarnost je umocněna zvláštní expozicí a tíživým motivem posmrtných masek. Nutno uznat, že film je velmi zajímavý a herci (v čele s Josefem Kemrem) výborní. Režisér Vulčanov udělal zajímavý krok od "Ezopa", natočeného rok předtím, a ten krok byl určitě správným směrem.