Truman Show (1998)

Výborně zpracovaný geniální nápad. Obsazení hlavní role možná pro někoho překvapující, ale pro mě Jim herec je a Trumana se zhostil opravdu profesionálně. Skvělé jsou okamžiky "ví o nás, změňte frekvenci" a celkově mi z toho vychází opravdu nezapomenutelný zážitek.

Holky to chtěj taky (2001)

Tohle určitě není film pro dospělé. Ale mě se to jako oddychovka k vyčištění hlavy docela líbilo. Není to rozhodně na víc než tři *, ale na německou komedii slušné.

Úsvit mrtvých (2004)

Takovýhle rozjezd filmu už jsem dlouho nezažil. Divák si ještě ani nestačí zapamatovat jména partnerské dvojice a už za nimi přijde do ložnice zkrvanená dceruška - zombíček. Nijak tomuto žánru neholduji, ale tato série solidně gradujících scén rozstřelování hlav krvelačných ultrarychlých zombíků mě nenechala nudit se až do konce filmu ( a dokonce i do konce titulků ). A ještě si neodpustím pochválit, jak už tu bylo myslím někým zmíněno, odstřelování celebrit - výborné! :-)

Saw: Hra o přežití (2004)

Opravdu povedený kousek. Velmi dobře propracované smrtící plány a výborná atmosféra. Na pátou hvězdičku mi tam ale něco chybí, nejspíš to zavinily scénky s manželkou a dcerou, které trochu kazí originalitu snímku.

Příběh žraloka (2004)

Hodně jsem se na Příběh žraloka těšil a musím říct, že jsem dosti zklamán. Graficky je vše sice bezva, ale ten příběh... Pominu-li, že by se měl film jmenovat spíš "Příběh zabijáka žraloků", tak ani našroubování amerického stylu života na ryby se mi nelíbí. Malé rybky ve školních lavicích nebo už samotné "chození" ryb je hodně proti mé srsti. Tři * ale musím dát za dobrý nápad předat podobu dabérů postavičkám, za posprejované velryby, nebo za postavičky medůzáků. Pro děti ale jistě značný nadprůměr.

Happy End (1967)

Genialita tohoto filmu mě pokaždé dostane...