Trpaslík (2017) (seriál)

Nejlepší český porevoluční seriál.

Obžalovaný (1964)

Výjimečný film. Krom ostatního obsahuje spoustu pravd které nejsou poplatné době a režimu. A pak je tu druhá úroveň a to dokumentární o tehdejší době a tak dále. Jako bonus je to nesporně dobře natočené a zahrané.

Šimpanzi (2012)

Jak tohle natočili??? Herci předvádějí úchvatné výkony, také kostyméři se předvedli, exteriéry dechberoucí, interiéry se ehm... nekonají. Jako bonus se divák dozví něco bulvárních informací ze života šimpanzů (úplně jsem sdílel jejich nechuť sedět v dešti na větvi). Ale pořád mi hlava nebere, jak mohli vědět, že když tam rozmístí ty kamery, že se tam něco semele...

Coco (2017)

Nebylo pro mě překvapení že je to dobrý film, to se dá z hodnocení odhadnout. Překvapením byla stavba filmu, příběh, pointy scén i závěr. Hlavní je že to překvapení bylo v pozitivním smyslu. Velmi dobrý a funkční celek působí na diváka opravdu velmi silně po všech stránkách. Emoce diváka jsou navíc v jasném zajetí filmu a všechny generace se rády nechají unášet, zvlášť když vizuál je nadmíru příjemný. Neokoukaný, příjemný, dojemný a prostě hezký animáč.

Metanol (2018) (TV film)

Výborné zpracování tématu, které otřáslo republikou. Sám film je bez emocí, ty pouze zprostředkovává. První část je silnější, protože druhá polovina je více kriminální a kriminálek je v televizi desítka dnes a denně. Zpracování je profesionální, věcné, zajímavé a koukavé. To všechno by stejně asi na 5 hvězdiček nebylo, ale pro hezké záběry ze Zlína a okolí to na plný počet zarovnám.

Lovci hlav (2011)

Výborně udělaný film. Vzhledem k předloze lze očekávat strhující příběh, severská produkce zaručuje syrovost a neuhlazenost obrazů. To všechno tedy divák čeká, nevím ale jestli čeká výborné herecké představení norského Buscemiho a až Tarantinovsky kruté epizody jež mohou slabším náturám přivodit jemnou nevolnost. Líbilo se mi, jak si autoři pomáhali počasím. Na začátku slunečno a pak déšť, situace se obrací, pršet přestává a na konce zase sluníčko vykoukne zpoza mraků. Jako nejlepší scénu hodnotím tu u Lotte v bytě, to mě fakt přejel mráz po zádech, brrr.

Raubíř Ralf (2012)

Vynikající. Jsem vždy v sedmém nebi, když jsme s dcerou oba vtáhnutí do děje a příběh a jeho emoce námi vládnou. Ona nemá ponětí o pákových videohrách, nezná pacmana, neví proč postavy z Ralphova baráku skáčou v pravých úhlech, nemůže chápat význam zdrojového kódu, virů atp., ale stejně byla nadšená. Tak se pozná dobře udělaný film. Já jsem byl naopak uchvácen množstvím narážek a vtípků, ale i nekonečnou akcí, která ovšem děj posouvala, na rozdíl od mnohdy samoúčelných letů odnikud nikam. À propos děj: jeden z nejlépe vymyšlených příběhů v animáčích ever. Fakt.

Ecce homo Homolka (1969)

Výjimečný počin Jaroslava Papouška. Řachanda v první plánu, neskutečný humor v druhém plánu a mrazivá reflexe češství v plánu řekněme třetím. Chtělo by se říct, že už jsme jiní, ale nejspíš by to nebyla pravda...

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Výborný příběh se silným závěrem (ten před patetickým dojákem, to už nepočítám). Šablona je sice ohraná, ale napasovaná na víly a takového podivného tvora/netvora (před jeho zplozením to byl asi hodně dobrý mejdan) působí originálně a zejména děti si užijí napětí až strachu. Zvonilka opět funguje jako obchodní značka, v příběhu nemá skoro žádný význam, jen před koncem se tak trochu připlete do děje.