Pasca (1981) (TV film)

K (u nás) neznámým hercům Adamovičovi a Javorkové sehnala slovenská produkce dva trumfy v podobě Bartošky a Šafránkové. Nicméně film by měl velký potenciál i bez "hvězdného" obsazení. Neveselé a těžce jednoduché téma je zpracováno citlivě a ačkoliv asi nepřekvapí, vůbec nenudí.

Mariňák (2005)

Bohužel jsem viděl s českým dabingem, což byl jeden velký omyl. Zdaleka se mu vyhněte!!! Jinak po pozvolném náběhu, kdy jsem chvílemi nevěděl, jak to tedy režisér myslí, se začalo profilovat kam film spěje a už to bylo jen lepší. Ty vagóny klišé z americké armády jen potvrzují, jak to je absurdní a hromada těch "vážných" vojenských filmů trapná...

Kocour v botách (2011)

Příjemné překvapení. 3D bylo ale víceméně na sílu, na několika místech si s ním tvůrci vyhráli, ale jinak vás brýle jen zbytečně tlačí za ušima. Samotný příběh není špatný, škoda jen absence výraznějšího záporáka. Jack a Jill mají obrovský potenciál, který aboslutně zabijí rozpravami o miminku. Pro dospělé je to sice vtipné, ale u dětí to absolutně vyšumí a dva očividní hrdlořezové se stavají naprosto bezzubými. Pohnutky kocoura ve vztahu k Valdovi jsou až tak na druhý stupeň základní školy, takže ti nejmenší se budou chtít po skončení tak maximálně mečovat a to je vše.

Absurdistán (2006)

Pravdou je, že jsem se smál hlavně prvních dvacet minut. Pak mi ztuhl úsměv na rtech a víc mě mrazilo, než bych se smál. Co se týká komediálního potenciálu, nápad měl na víc, ale co se týká poselství, podle mě to padlo na (vodou zalévanou) úrodnou půdu. Jsem ale rád, že amíci jsou přece jen o krok napřed. ;-) Ale jsme jim v patách.

Šéfové na zabití (2011)

Po čase mě konečně komedie pobavila. Mohlo to být dokonce i lepší, kdyby nejlepší z filmu byly vedlejší postavy a ty "hlavní" se staly pouhými statisty. Ale ono se není co divit vedle ultra-mega-skvělé Jennifer, výborně nekompromisního Kevina a superslizkého Colina. Sice jsem si po scéně v nejdrsnějším baru a seznámení s motherfuckerem říkal, že by se to mohlo zlomit, ale ne. Hlavní trojka je prostě suchá, což je velká škoda, jinak by to nemělo chybu.

Rocky (1976)

Délka psaní scénáře i samého natáčení dává jasně najevo, že nejde o nějaký kalkul (což už se o dalších dílech říct nedá), ale že je to myšleno vážně a upřímně. Proto se mi to tak líbilo. A nejvíc žeru Rockyho, jak pořád a neustále boxuje... i při rozhovorech s Adrianou. :-)

PIKO (2010)

Bral jsem to rovnou jako domument a proto jsem maximálně spokojen. Na začátku jsem se musel naladit na tu drogovou vlnu, kterou nemám rád, ale vyplatilo se to. Dozvěděl jsem se pro mě hodně nových a zajímavých věcí. A vím jistě, že do pika nikdy nepůjdu... Doufám.

Pařba v Bangkoku (2011)

* Part I jsem (zatím) neviděl * Super vzpomínky na Bangkok * Super odlehčená zábava * Bezchybný Zach. Takže hvězdičky jsem rozdal a z kina jsem se vrátil spokojený. Pravdou je, že na tento film jsme šli hlavně kvůli kouzelnému slůvku "Bangkok", ale rozhodně mám náladu se podívat i na jedničku, i když počítám, že budu zklamán. Za tuhle megajízdu ale dávám rozhodně palec nahoru a díky bohu, že jsem nikdy neměl důvod ani dost sil pátrat, co jsem asi tak celou noc dělal, že mě všechno bolí... :-)

Přeber si to (1999)

Humor Harolda Ramise je mi obecně dost blízký, nicméně toto se povedlo opravdu hodně. Až na Phoebe, kterou v "normální" roli prostě nějak nemůžu zkousnout, jsou tu všichni naprosto skvělí.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Přesně takhle jsem si to vysnil: Já budu naprosto skvělý, krásný, silný, vtipný, neohrožený (vlastně raději nesmrtelný), neuvěřitelně šikovný, nápaditý, ohleduplný a vůbec dokonalý borec s neomezeným finančním zajištěním, vlastními helikoptérami, auty, ostrovy... A svou ležérní dokonalostí okouzlím Cameron tak, že se do mě zamiluje se vším, co k tomu patří. Tenhle film je perfektně odlehčeným zhmotněním toho snu, takže jsem si ho náležitě užil. Jenom bych si dovedl představit, že "MĚ" bude hrát někdo jiný, než Tom. ;-)