2 $ocky (2011) (seriál)

70% - slušný seriál. Některé hlášky jsou super. Jen na můj vkus je to až moc šablonovité. Postavy málokdy překvapí - Oleg je POŘÁD oplzlý, Caroline je POŘÁD naivní a optimistická, Max je POŘÁD nad věcí a oprsklá. A taky by pomohlo, aby Beth Behrs byla lepší herečkou. Zatím je to tragédie a asi se to nezlepší:-)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Začátek je výborný! Výherci Hunger Games slouží jako propagační nástroj Kapitolu...a divák sleduje jak vzdor a nenávist vůči zřízení v Panemu narůstá. Pak ale přijdou další Hunger Games a film sklouzne k jednoduché akční vyvrařžďovačce. Úplný závěr ale zase navnadí na pokračování a roli Katniss v odboji. Celkově 70% a doufám, že pokračování se bude věnovat pouze odboji/revoluci a na Hunger Games jako takové se vysere.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Zatím nechápu to nadšení. Až mě zaráží, jak málo lidem stačí ke štěstí...Prostě odehrává se to doma, jsou to české případy, čeští herci a lidi tady serou štěstím. A přitom nejde o nic jiného, než modernější verzi Malého pitavala...Malý pitaval 2.0:-) Dokonce i typy postav jsou zde podobné (drsnej šéf, veterán, benjamínek, sukničkář alá Zedníček...jako přes kopírák). Bohužel atmosféru seriál nemá žádnou, je strašně toporný a má nulové tempo. Dá se na to koukat. Ale je to nuda...statická, nenapínavá, kriminální nuda:-( I proto, že seriálu chybí kvalitní ústřední dějová linka pojící jednotlivé díly dohromady. A tu je třeba vymyslet. Tu těžko budou tvůrci kopírovat z vyšetřovacích spisů jako v případě zápletek jednotlivých dílů. Chybí invence, nápad...ach jo.

Frajeři ve Vegas (2013)

Už dlouho jsem neviděl po všech stránkách tak průměrný film. Přesně ve stylu "neurazí, ale nenadchne". Naprosto prvoplánový film bez invence. Prostě od začátku do konce jede v jasně daných kolejích a za žádných okolností nevybočí a nepřekvapí. Nebýt hvězdného obsazení by tento film stál úplně za hovno.

Odvlečen (2007)

Rozhodně nejde o nezajímavý film. Bohužel se ale zařadil do relativně dlouhé řady snímků, které sice jsou kritické vůči americké zahraniční politice nebo dopadům Patriot Actu, ale jsou ve výsledku strašně naivní. V drtivé většině takových snímků totiž hlavní zápletku vyřeší ten největší strašák všech vládních/korporátních zloduchů v USA - tisk!:-) Svobodný, nezaujatý, nezkorumpovatelný, objektivní tisk! Nevystavený mocenským, inzerentním či politickým tlakům! Prostě v USA existuje všelék v podobě zvednutí telefonu, zavolání na pevnou linku redakce NYT a v tu chvíli máte pokoj od NSA, FBI, CIA a já nevím koho ještě:-) To je tak zcestná a naivní představa, že jakýkoliv film, který s takovým rozuzlením přijde, nemůžu brát moc vážně.

Don Jon (2013)

Místy vtipné, ale tak politicky korektní, až to otravuje. Vývoj hlavní postavy totiž člověka vůbec nepřekvapí a obžaloba porna jako prázdné nádoby taky ne. Z mého pohledu zbytečný film, protože klišoidně předvedl proměnu jedné postavy bez sebemenšího překvapení, zauzlení. Film se tváří jako satira nebo sonda do hlubin člověka závislého na pornu. Je to spíš variace pohádky O ošklivém kačátku. Prostě bum, najednou není ošklivé. End of story. A fakt, že se někomu může tak snově citově oddat člověk tak hluboce zraněný (jako Moore) mi také moc nesedělo. No průměr.

Drtivá porážka (2009) (pořad)

Občas vtipné, ale strašně jednotvárné a většinou nudné.