Ben Hur (1959)

Skvěle natočené, ale příliš dlouhé a ke konci na můj vkus až moc patetické. Taky mně moc nesedla náboženská stránka příběhu. Film ale určitě stojí za shlédnutí, ty závody jsou úžasné:-)

Karamelka (2002)

Hodně zábavné kvůli českému dabingu - hlavně rapová scéna na lavičce je úžasná:-)

Nebezpečné známosti (1988)

Vynikající film ale když se s odstupem zamyslím nad zápletkou, přijde mi tento film hodně (a teď přijde klišé...) přitažený za vlasy:-) Na francouzskou verzi z 50. bych se ale rád podíval.

Pro hrst dolarů (1964)

Pro mne byl tento film velkým překvapením. Jde o drsný, ale místy vtipný western, což je myslím ideální kombinace. A je taky krátký, za což jsem byl vděčný, protože délka je asi to jediné, co mi na Leonových filmech trochu vadí.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Až na nesmyslné odlehčující momenty zprostředkované Jayem a tím sebevražedným soudcem, se mi tento kritický film moc líbil. Pacino opět nezklamal ("You´re out of order!").

Podfu(c)k (2000)

No nejsem tak nadšen jako většina z vás, ale na 4 to je. Nepochopil jsem, proč z Pakistánců udělal český dabing cikány.

Crash (2004)

Bohužel, místy je Crash strašně kýčovitý film (hlavně ke konci). Také mi hodně vadilo, že režisér se tak moc snažil o šokující otevřenost v otázce rasových problémů v Americe, že skoro v každé scéně se rasismus a diskriminace rozebíraly. A všeho moc škodí, protože některé situace a dialogy působily uměle. Celkově ale musím uznat, že Crash je natočen velice poutavě a při prvním shlédnutí vás od první minuty chytne a nepustí. Problémy nastanou až při druhém shlédnutí, v kterém si člověk všimne více chyb, než by sám čekal (jako příklad uvedu chování jedné z filmových postav, které se snaží dva černoši prodat kradené auto. Ona ho nekoupí, protože by moc riskovala, ale v další scéně by bez problémů prodávala čínské imigranty...) Za silný dojem po prvním shlédnutí si ale Crash ty 4 hvězdičky - i když hodně slabé - zaslouží.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Geniální výkon Menšíka v hodně smutném příběhu. Na tento snímek navazuje neméně dobré pokračování s názvem Tažní ptáci.

Tažní ptáci (1983) (TV film)

Paráda. Drsné, depresivní... Tak to mám rád:-))

Vabank (1996)

Blbost. Ale měla celkem drsný závěr (Queen Latifah proti policajtům). Mimochodem právě Latifah mne příjemně překvapila, protože slušně hrála.