Avengers: Endgame (2019)

Jak jsem byl z Infinity War velmi rozpačitý, tak po Endgame jsou mé reakce velmi stabilní - naprostá pecka! Film zakončuje svojí přes dekádu dlouho vládu s enormní pompou a u toho musíte být! Zatímco Infinity War sázelo na akci, zde se tvůrci soustředí více na psychologii postav a vyústění všech filmů v jedno epické finále. Stopáž už je místy na hraně snesitelnosti, ale zrovna v momentě, kdy nad tím začnete přemýšlet, se film vytasí s nečekaným zvratem, kterých je ve filmu opravdu hned několik! Bravo! 95%

Hellboy: Královna krve (2019)

Marshall se nevytáhl ani tentokrát. Hellboy je bohužel dle očekávání béčková slátanina nejvyššího kalibru - leč místy úsměvná, většinou hloupá, skákající z jednoho místa na druhé bez nějaké propracovanější myšlenky. Nebýt R-kového pojetí a pár zajímavých nápadů, film by zapadl nadsvětelnou rychlostí. Velká škoda. 50%

Potichu (2019)

Ještě, že to nešlo do kina. 35%

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Rozhodně se jedná o nejslabší část trilogie a paradoxně to selhává v aspektech, kde by měla série být nejsilnější. Zatímco druhý díl skvěle hrál na rodinu a emoce, zde film pokulhává nejvíce. I tak se ale ratolesti nejednou uculí. 60%

Nedotknutelní (2017)

Nechápu tolik plánované nenávisti, jako kolem tohoto snímku. To, že se jedná o zbytečný remake, bylo jasné od začátku, ale odsuzovat film, který člověk neviděl? Zbytečnost! Film má spoustu svých světlých momentů a od srdce se zasmějete nejednou. Ano, 2-hodinová délka filmu bohužel škodí a určitě by to šlo sestříhat lépe, ale já nakonec viděl vlastně velmi milé překvapení, které má s originálem společného všechno a nic. Bryan Cranston si roli mrzouta vyloženě užívá a Kevin Hart mi poprvé ve filmu nevadil. Za mě solidní průměr 55%.

Najednou jsme rodina (2018)

Vcelku milé a úsměvné rodinné drama, ve kterém mi po delší době Wahlberg nevadil.V době kdy se komedie navzájem vykrádají je zde pár dialogů, které mi vykouzlily úsměv na tváři. 65%

The Haunting (2018) (seriál)

Začátek seriálu může působit až chaoticky když během 10 minut je schopen fungovat ve 3 různých časových liniích, ale atmosféru navozuje intenzivně temnou, ale děj je od nějaké 4. epizody velmi předvídatelný a už začínáte tušit, že rozuzlení nebude taková pecka, jakou byste možná na začátku čekali. V rámci hororového žánru silnější průměr, nicméně v dnešní době C-éčkových hororů milé překvapení. 75%

Bumblebee (2018)

Super retro feeling, přehledná akce a sympatické duo Hailee a Bumblebee. Za mě spokojenost. 80%

Vdovy (2018)

Čekal jsem po scenáristické stránce trochu větší odvaz, ale i tak neodcházím z kina zklamaný - jako kdyby Gillian Flynn měla prostoru minimum. Viola je výborná jako vždy a zbytek castu příjemně sekunduje. Kdybych mohl, udělal bych rozjezd svižnější. 80%

Vymazaný kluk (2018)

Skvělé 4 hlavní herecké výkony - Hedges, Crowe, Kidman i Edgerton. V některých scénách až mrazí na zádech, leč film má pomalejší tempo a retrospektiva mi přijde filmu spíše ubližuje než kdyby snímek nechal režisér běžet lineárně. I tak ale "příjemný" zážitek, ze kterého se dalo vymáčknout trochu více. 65%