Loganovi parťáci (2017)

Nečekejte žádnou mega akční podívanou, jelikož svižný střih Dannyho parťáků se tady nekoná. Co se ale ukázalo, byla sázka na jistotu v podobě skvělého hereckého obsazení, inteligentního humoru a parádního scénáře. 75%

Temná věž (2017)

Prvních 15 minut ještě naznačovalo relativně průměrný biják, ale pak to šlo z kopce. Nestíhal jsem tok plytké konverzace, kýčovitých scén a nudných hereckých výkonů. Půlku filmu jsem koukal skrz prsty. Fakt ne.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Velice příjemné překvapení. Jak jsem na film šel s nulovým očekáváním, tak mě mile překvapil humor s kterým v reálu dost vážný příběh byl pojatý. Kvalitní scénář poskytuje snímku solidní podporu a hercům dává dost prostoru, aby se předvedli. 85%

Dámská jízda (2017)

Jo čekal jsem děsnou kravinu a ejhle...dostal jsem děsnou kravinu, ale pozor! Překvapivě originálně zábavnou. Když jsem si myslel, že mně pitomý humor už nemůže překvapit, Amy to dokázala! Lehce vyčnívající letní blbost :)

Dunkerk (2017)

Ne. Takhle ne. Nejsem velký fanoušek filmů s válečnou tématikou, ale věděl jsem, že Nolan to pojme prostě jinak a taky že ano. Jeho osobitý styl je zde znát každou vteřinu: hrátky s kamerou, podmanivá a dobře načasovaná hudba a dech beroucí momenty. Bohužel ani to nestačilo. 65%

Válka o planetu opic (2017)

Naprosto fenomenální zakončení série! Přesně jak jsem čekal, film se vyvaruje epických bitev a soustředí se primárně na psychologii postav a jejich zasazení do celé frančízy. Hudební podklad příjemně buduje "válečnou" atmosféru a přiznám, že za mě dojemnější snímek než např. Logan.

Já, padouch 3 (2017)

Tak takhle teda ne! Nadčasový a vynalézavý nápad, který doprovázel první dva filmy, je ten tam a už se jen těží ze značky. Z mimoňů se stali drzé figurky a Grua a Lucy velice špatní rodiče.Jestli první filmy byly krásným mixem pro děti i dospělé, tak trojka cílí pouze na ty nejjednodušší mozečky mezi námi. Zasmál jsem se jen jednou...když jsem odcházel. 35%

Resident Evil: Vendeta (2017)

Velice strohá a jednoduchá zápletka doplněná o pár zajímavých scén, které vykrádají filmovou sérii (viz. past s ostrými dráty). Animák však působí celkem dospělým dojmem a zarputilého fanouška nenadchne ale ani neurazí. 55%

Mumie (2017)

Cruise poslední dobou neumí šlápnout vedle nebo spíš neuměl. Mumie je film skákající od jedné stěny k druhé, hledající sám sebe. Hlášky jsou slabé, hudební doprovod nezajímavý a postavy více než nudné. Pokud jste viděli alespoň jednu ukázku, tak si během úvodních 15 minut domyslíte zbytek filmu a na 99% se trefíte. Chválím jen Sofii, pro kterou od Kingsman mám velkou slabost, věřím, že jí uvidíme v zajímavějších rolích. PS: Jake Johnson měl zůstat u dinosaurů. 45% (IMAX, 3D, titulky)