Syn temnoty (2019)

To měl být nějaký vtip? Já se totiž dost nasmál. Takhle hloupý scénář a méně uvěřitelné herecké výkony jsem už chvilku neviděl. 30%

Kořist (2019)

Chválím příjemně gradovaný začátek a rovnoměrné tempo až skoro do konce. Bohužel Aja nepřichází s ničím originálním a oproti jeho Piraním se jedná o pár kapiček krve, které nemáte potřebu vidět znovu. Při každé nové postavě na scéně je Vám jasně, že se jedná jen o krmivo pro digitálně ne vždy dokonalé ještěrky. 55%

Spolujízda (2019)

Neurazí, nenadchne, ale vlastně jsem to čekal hloupější. I přes velmi jednoduchý scénář se podařilo do filmu propašovat několik povedených fórů a nechuťáren, které prospěli celkové zábavě. 65%

Dětská hra (2019)

Reboot, který se dle mého opravdu povedl. Původní film zůstává nedotknutelnou klasikou, ale nová fazóna má rovněž co nabídnout. Nešetří se vulgarismy ani nadsázkou a člověk se u filmu zasměje i poleká. Snímek se nebere moc vážně a právě v tom je primárně jeho velká síla a potenciál. Za srážku stojí jen hůře využitý potenciál technických vychytávek kolem panenky a menší množství brutalit - i když jedna scéna mi asi na pár týdnů v paměti uvázne. 65%

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

První půl hodina byla přímo úmorná, než se něco začalo dít. Bohužel díky trailerům valná většina diváků ví přesně jak se děj bude odvíjet a překvapení nás vlastně nečeká. Nejedná se o špatnou podívanou, ale jedná se o film, který doplácí na několik věcí: nevyužité lokace, fádní scénář, příliš velký focus na Peterovi spolužáky a přepálená délka. PS: Palec nahoru za bojovou iluzi. 60%

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Jednoduše nudné, předvídatelné, místy trapné a hloupé. Nechápu, že z takového dua Hemsworth / Thompson nevzešel jediný povedený vtip. Nuda roku. 40%.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Průměrné, předvídatelné a nudné. I tak by se dal Dark Phoenix velmi jednoduše shrnout. Bohužel přetáčky a problémy, které film doprovázely byly oprávněně předzvěstí špatného výsledku. Dark Phoenix je film, ve kterém zásadní postavy zapomínají hrát, většina rozhodnutí a zvratů nedává vůbec smysl a paradoxně kratší délka filmu ubližuje. Nebýt Zimmerovi muziky a celkem příjemného finále, opouštěl bych kino extrémně zklamaný. I přes to se dostáváme na úroveň ještě lehce níže než Apokalypsa. Škoda. 55%

Godzilla II Král monster (2019)

Pane bože, koho napadlo do monster-rubacího filmu zase cpát lidi?! V momentě kdy konečně hlavní hrdinové zmlknou a dostanou se na plátno gigantická monstra, se kamera opět vrací k hlavním protagonistům a jejich útrapám, ale koho to k čertu zajímá? Kdyby se vystříhaly všechny rádoby hrdinské scény a dialogy a soustředilo se primárně na to, co kampaň kolem filmu slibovala, skončili bychom na nějakých zajímavých 30 minutách, které bych si užil. Velká škoda. Natěšení na duel proti Kongovi momentálně na úrovni mrazu. 55%

Rocketman (2019)

Nic proti Taronovi a jeho hereckým výkonům, ale je těžké hodnotit po tak relativně krátké pauze film podobný Bohemian Rhapsody. Nejen příběhem, ale i vyprávěním zažíváme stejné překážky jako s Freddiem, jen tentokrát za stylizace podobnější spíše Mamma Mia. Bohužel se ale Eltonova hudba ne vždy k tomuto stylu hodí. Hudební filmová revoluce se opravdu nekoná. 60%

Aladin (2019)

Já se opravdu královsky bavil. Jen Disney umí udělat pořádný rodinný film, který není infantilní. Paradoxně filmu ubližují 2 věci – přehnaná délka a nesympatický hlavní protagonista. Na druhou stranu Guyovo audiovizuální pojetí byla pastva pro oči i uši – člověk dle předlohy čekal, že se bude jednat o opulentní podívanou, ale Guy Ritchie dokázal nadávkovat přesně to správné množství, aby to divákovi nepřišlo už příliš. A třešnička na dortu? Will Smith! Jeho pojetí Džina je opravdu svěží a role mu sedla jako ulitá – veškeré obavy se rozplynuly po jeho prvním muzikálovém čísle a prvních vtípcích. Ostudu Robinu Williamsovi rozhodně nedělá. Za mě oba palce nahoru! 80%