Mládeži nepřístupno (2013)

Těžko docenitelný pubescentní výtvor tolika bláznů zřejmě nemá na filmovém trhu ekvivalent. Osobně jsem toho názoru, že se jedná o unikátní projekt, který ukázal, jak se dokáží známí herci a herečky bavit na své konto. Nejvíce mě pobavil příběh těžkého fekálního fetišismu, ten fakt nemá konkurenci, při prvním shlédnutí jsem se tlemil jak blázen. Když se potkáte s partou kamarádů na bytě a u piva, rozhodně si pusťte tenhle výtvor.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Přátelé, za mě nejlepší animovaný film pro děti i dospělé od dob největší Shrekovy slávy. Fakt parádní pecka, u které se nenudíte. Všechno funguje tak, jak má. Jednoduché dialogy, jednoduché poslání nikdy se nevzdávat a respektovat odlišnosti. Pro současnou degenarativní generaci by mělo být shlédnutí Zootropolis povinností. Začněte už v útlém věku.

Vlastníci (2019)

Přemýšlel jsem, zda tento film jako jedinec s holým zadkem, který nikdy nic nevlastnil a vlastnit ani nebude a který nezažil tu fantastickou éru komunistických hemeroidů vůbec hodnotit. Podíval jsem se, viděl, zhodnotil. Prakticky jedna scéna, nepříjemná tenze mezi postavami odhlající zákulisí vztahovosti jednotlivců. Konverzačky to mají v dnešní době těžké, protože 12 rozhněvaných můžů prostě nic nepřekoná, ale jo, dobrý. Stav existenciální krize vlastníků nemovitých statků funguje fakt dobře a dokážu si představit, že dramatizace v divadle musí být ještě lepší.

Mimořádná událost (2022)

Za mě největší překvapení české kinematografie. Přiznám se, že jsem se dokázal vžít do životů jednotlivých postav s přiblblými životy průměrných vesnických buranů kydající hnůj a vstávajíc ve 4:30 se slepicema. Naprostá pohoda protkaná infantilními vtipy, které mi prostě dělaly dobře. V druhé půlce filmu to bylo už teda trochu agresivní, za což strhávám onu hvězdu, ale sumasumárum fakt příjemná pohoda.

Smrt na Nilu (2022)

Smrt na Nilu je pravděpodobně smrtí filmových adaptací mnou milované spisovatelky. Za své velké selhání považuji studium knižních předloh v rámci vysokoškolského studia, díky čemuž se mi nedostává tíženého zážitku, který přinesl předchozí filmeček Vraždy v onom vlaku. Odprostím-li se od svých nedostatků a pohlédnu na snímek z pozice nezaujatého diváka, jenž má všech pět pohromadě, řeknu, že pro průměrně inteligentního delfína se film jeví jako příjmené posezení s přáteli nad něčím tak zjevným a očividným, jako je milenecké vraždění kvůli nejprimitivnějším Maslowovým potřebám. Nicméně na Gal Gadot se moc hezky kouká, je to krásná ženská. Knír Hercula byl celou dobu dobře načesaný, dialogy pochopilo i dítě. Asi zde není prostor pro stížnosti. Pohoda.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Myslím si, že Lavi dokáže rozesmát kde koho, dokonce i toho Peltu s rozsudkem v jedné a mýdlem, připraveným k pádu ve sprše, v ruce druhé. Pro milovníky fotbalu je to opravdu pecka film, u kterého se nasmějete, ale občas se budete trapností chytat za ucho. Takový infantilní snímek budou mít určitě všichni průměrní Češi moc rádi a nejedno pivo nezůstane prázdné při tak parádním večeru s Lavim na obrazovce a s manželkou na klíně.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Na Thorovi jsem byl za těch x dílů v kině poprvé. Docela dobrý, šlo to. Pěkný slaďák pro naše ženy, byly tam uvězněné děti. Takže teda i doják. Přiznám se, že jsem na film šel jenom kvůli, dle mého, nejlepšímu Batmanovi skrze celou kinematografii a také kvůli mé dětské lásce Padmé Amidale. Bylo to fajn vidět svě oblíbené herce, včetně Hemsworthova zadku, který mě donutil začít chodit do posilovny. Baleův výkon byl skoro na oskara, postava byla napsaná dobře, až na ten brutální propad ke konci filmu. Chudákovi nezachovali tu drsnou tvář postrachu všech Bohů. Ale to už tak u toho Waipipiho chodí. Nebojte se na film podívat, každý si tam najde to své, což je relativně dobrý bonus k těm dvěma hodinám vydařeného CGI.

Black Adam (2022)

Film by se dal shrnout jedním slovem, a to sice "podprůměr". Myslím si, že recenzenti nad filmem příliš přemýšleli a asi chtěli fakt hustej nářez od někoho jako je DC, což je obrovský paradox. Osobně jsem rád viděl něco nověho, tedy antihrdinu bojujícího proti bůh ví čemu. Jediný problém však je, že antihrdina se postupem času stává obyčejným hrdinou, na kterém to všechno padá. The Rock je sympaťák, role mu sedla, ale těch happy endingů je v komiksovém světě až moc. Myslel jsem si, že všechny ty hodné klaďáky ten Kámen zlikviduje, ale vůbec. Bonusem pak jsou relativně nové postavy do světa DC. Stojí to za váš čas? Proč ne. Stojí to za ty prachy? Rozhodně ne.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Znáte to. Něčím jedinečná Marvelovka zcela nesedící do celého kontextu MCU těžící z humoru těžkého kalibru, a to několik let. Dostává se nám do mozkových závitů důstojné zakončení jedné série hrdinů bojkotujích temnou hmotu. Šmrnc prvního a komplikovanost druhého dílu se nám stmelily do dílu třetího. Těžký zásah do našich srdcích provedl příběh Rocketa. Musím říci, nejedno oko nezůstalo suché, pokud jste milovníky zvířat reflektující současné nastavení zacházení s laboratorními tvory v reálném světě. Sem tam se zasmějete, oceníte povedené CGI, ale drtivou většinu času si budete utírat sopl do rukávu nebo do přítelkyně. Strážci se zkrátka proměnili. Něco si vypůjčili z předchozích dílů, něco ukradli v obří poletující vesmírné tkáni. Funguje to? Ano. Užijete si to jako obyčejný člověk? Ano.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Musím říci, že se dle mého názoru jedná o nejlepší detektivní seriál. Zejména díky první sérii se všemi oblíbeným Metjůem. Brutální depka padající na diváka skrze televizi se dá zcela dokonale procítit při nočním poláhávání na gauči s pivem v ruce a zapálenou svíčkou na stole. Seriál vám zprostředkuje každodenní realitu práce amerického detektiva okořeněnou o záhadné vraždy typu okultistického. Dočkali jsme se také typické americké nevěry s nádhernou prsatou Sašou Daddario, která završila mé mužské očekávání z tohoto seriálu. Navíc musím říci, že mi psychologie Rusta pomohla k ustálení filozofických existenciálních pohledů na svět, kdy se musíte dostat z řitního otvoru tam a zpět, aby váš život měl vůbec nějakou hodnotu.