Rod Draka - Rudá setba (2024) (epizoda)

Draci jsou perfektní! Konečně jsme si jich taky trošku užili… Oproti GoT je děj a události poněkud čitelnější. Hodně mě zaujal mladý dědic Říčních krajin. Jeho postava mě baví úplně nejvíc a doufám, že se bude ještě vyvíjet. Daemon má stále halucinace… Alicent si zajela na dovolenou, Aegon se snaží zmátořit a Rhaenyra osedlat své draky. Zaujalo mě několik krásných záběrů, Targaryenský táboráček a úvodní scéna. I tentokrát se hodně mluvilo, ale snad poprvé mám pocit, že mluvení mělo smysl a posouvalo děj alespoň trošku kupředu. Hodně mě to navnadilo na poslední díl.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Už dávno viděný film ve mně tehdy vyvolal zhnusení. Ale to tak u sledování fetek a jejich bájo života bývá. Přiznávám, že dívky a ostatních retošů mi nijak zvlášť líto nebylo. Atmosféra byla skvěle odporná a při sledování vám chtě nechtě lezl mráz po zádech. Téměř jste se ocitli v krásách německých zákoutí, kam bych návštěvu s díky odmítla. Plus filmu je skutečná událost a autentičnost. Chudáci rodiče, kterým dítko provádí podobné alotrie.

Přísaha (2001)

Film založený hlavně na čekání nevyhnutelného. Nicholson si všechno ukradl pro sebe a táhne celý film, který by mohl být zajímavým thrillerem. Kdyby to nebylo podáno tak nezáživnou a nezajímavou formou… Dle popisu a obsazení jsem netušila, co se mohlo pokazit, že má snímek jen 66 %. Je to zkrátka takový nevýrazný, neslaný, nemastný. Při psaní komentáře si čtu ostatní a hodně se tu opakuje přesně ten pocit z filmu, který mám i já. Něco vám tam chybí, ale nevíte přesně co. Konec byl zajímavě vyřešen. Lepší 3*

Zakladatel (2016)

Skvělý námět a napínavé provedení fascinujícího příběhu. Film mě namotal a celou stopáž nepustil. Bylo to zcela srozumitelně a poutavě natočené drama o vzniku McDonaldu. Nejvíc mě asi bavil popis, jak celá myšlenka a následné provedení vznikalo. Potom už sledujete zarytého ambiciózního podnikatele s velkým P a dva milý a hodný poctivce, kterak svádí předem prohraný boj. Je s podivem, že trvalo tak dlouho natočit film o něčem tak známém, jako je Mekáč. Kdyby se někdy něco podobného natočilo o KFC, tak rozhodně nepohrdnu a dám se do sledování. Bratrů mi bylo hodně líto a odnesla jsem si z pana Kroca velmi smíšené pocity... Film se mi skvěle trefil do nálady.

Banda - Vzorek (2019) (epizoda)

Humor je zatím tvrdě tlačen a je ho až moc. Což samozřejmě způsobuje, že „fórky“ nejsou až tak vtipný. Opět jsem se zasmála jen jednou, a to při roztomiloučkém telefonátu černýho Mlíka. Každý díl si však udržuje velkou míru akce a společenské satiry. Mé oblíbené postavy jsou zatím MM a Frenchie, alis Semir Gerkhan. Homelander je parádní šerednej slizoun, Starlight je miloučká sexy bojovnice za mír, Deep je hloupoučkej ňufínek. Zatím lepší průměr.

Banda - Hustý (2019) (epizoda)

Druhý díl se nese v celkem podobném duchu. Začínám si ale uvědomovat nehezkou skutečnost. A to, že jako lačnící predátor hledající nekorektnost, brutalitu, černý humor a cynismus mám tendence cokoliv, co se jen s náznakem těchto prvků objeví nadhodnocovat. A to u tohoto seriálu nechci. 4* si zaslouží seriál, který si chci pouštět dál a dál. Lačním po dalším dílu a nechci přestat. Což se tady rozhodně neděje. Nevím, jestli se mi bude chtít do vše sérií. Fakt mě rozesmála scénka z nemocnice, která byla naprosto perfektní. Jinak ale mě nechává všechno chladnou. Vím, že se tvůrci pustili s humorem na tenký led, ale asi nechci nadhodnocovat filmy/seriály jen pro trošičku nekorektnosti (zatím je to fakt jen slaboučký vývar). Občas se u takových počinů cítím, jako osoba na poušti, která se lačně natahuje za troškou vody a nepohrdne ani měsíc starou, zatuchlou kaluží.

Zimní prázdniny (2023)

Konverzační drama, které vás vtáhne do 70. let v USA. Pro milovníky akce je tohle ale naprosté tabu. Já jsem si konverzace a pomalé plynutí děje vychutnávala. Pocítila jsem i trošku vánoční atmosféry. Občas mě ale štvalo množství citově vyděračského patosu, které mi zavazelo. Navíc jsem byla zaslepena 5* hodnocením všech mých oblíbenců. Byla to zkrátka příjemná, jemná a pomalá jízda Vánocemi se zvláštní partou.

Banda - Karty jsou rozdaný (2019) (epizoda)

Filmy se superhrdiny (Marvel) mě nikdy vůbec nebraly a nezajímaly. Tuhle parodii jsem si ale celkem užívala. Za jeden díl se toho událo až až. Nechyběla špetička černého humoru, dobře vybraných postav a dotknutí se různých společenských témat. Neucvrkávám z toho, ani jsem nebyla lačná po dalším dílu, ale překvapilo mě to. Slabší 4*

The Dark and the Wicked (2020)

Žvanění a nekonečné řešení nevysvětlených problémů nebralo konce, a tak nějaké to bububu vykouklo až za půlkou stopáže. To už jsem ale samozřejmě usínala, a tak jsem přišla o největší strašení (zaspané pasáže dokoukány další den ráno). Mráz po zádech mi za celou dobu přejel jen 2x. Musí se ale nechat, že konec se mi dost líbil a byl značně originálně vymyšlen. Jinak ale nadmíru konverzační horor, kde mě ani atmosféra nijak zvlášť neoslnila.

Sprint - Šance na double (2024) (epizoda)

Konec jsem si užívala. Nevěděla jsem, jak vše skončí, takže jsem byla u každého závodu napnutá jak struna. Bylo to finále, jak se patří. Při ambicích všech zúčastněných jsem ale jaksi pozapomněla, že existují i druhá a třetí místa. Takže jsem potom byla mírně překvapená, že se radovali i z těchto míst. Všichni si totiž šli jen pro vítězství. Vtáhli mě do svého světa, kde nic jiného, než první místo neexistuje… Takže jsem byla vtažena do děje, fandila jsem, byla jsem napnutá jak kšandy, když se běželo finále a nakonec jsem si i nějakého toho Američana oblíbila. Moc hezký konec a zajímavý dokument.

Časové pásmo bylo změněno