Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

To jsem se v noci opět probudila – jako každý den – a nemohla jsem usnout. Tak jsem si pustila hned to první, co se mi nabídlo. Neočekávala jsem fakt vůbec nic. Ale extrémně mě to překvapilo. Jediný, kdo mi nesedl byla Rodriguez. Což je asi zapříčiněno mou averzí k Rychle a zběsile. Jinak se sešla super vtipná parta. Několikrát jsem se pousmála. Aby taky ne. Vtipem se vůbec nešetřilo. Nějaký ten vtípek byl poněkud trapný, ale dalo se přes to přenést.  Bylo to extrémně příjemné, pohodové a milé fantasy jak vyšité. Nejvíc se mi líbila všechna kouzla a jejich provedení, nápady, jak se dostat do trezorů, přeměny všeho druhu a krajina. Celé putování bylo doprovázeno milou, klidnou, středověkou hudbou. Konec nebyl samozřejmě nijak překvapivý a byl poněkud dost klišoidní. Hugh Grant si zahrál konečně někoho jiného než lamače dívčích srdcí a myslím, že si roli „záporáka“ užíval.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Úplnou náhodou jsem začala koukat na teen Spidermana. Normálně bych to přepla, ale začalo mě to bavit. Humor celkem fungoval a šlo vidět, že se tenhle film nebere vůbec vážně (alespoň doufám) a vše je myšleno s nadsázkou. Tetu May si teda pamatuju o dost starší a MJ trošku světlejší. Moc jsem se nezaobírala hereckými výkony, logikou, teen tématem a jen jsem s vypnutým mozkem koukala, jak mladičký Spiderman zachraňuje svět. Občas jsem se fórkům i pousmála. Líbily se mi iluze, které byly fakt hezky udělané. Taky se mi líbilo prostředí, kde Spiderman zasahoval – Praha, Berlín, Řím, Londýn. Na další díly zcela jistě nekouknu, ale pro změnu to bylo fajn.

Mr. Robot - Ahoj, Elliote (2019) (epizoda)

Spoiler. Tak jelikož znám konec už 3 dny a až dnes nastala chvíle, ať o svém zážitku poreferuji, tak tady je. BYL TO TEN NEJLEPŠÍ KONEC, co jsem kdy viděla. Tohle musel stvořit opravdu naprostý génius. V předešlé epizodě jsem se trošku bála, že se dostane seriál do sci-fi tématu. Naštěstí se tak nestalo. Ba co víc, tvůrci vám vysvětlili všechno. Všechny mé otázky byly zodpovězeny! Všechno do sebe krásně zacvaklo a já jsem s pláčem sledovala poslední kroky našeho Elliota. Hrozně mi přirostl k srdci. Po zhlédnutí tohoto skvostu jsem se vzpamatovávala hodně dlouho. Jen jsem tak seděla a vstřebávala jsem, co jsem viděla. Dokonce jsem se pak večer nemohla dívat na žádný další film/seriál. Všechno mi najednou přišlo hrozně hloupé, povrchní, bez nápadu. Takže jsem šla radši spát. Přišlo mi, že vidím realitu najednou trošku jinak. Vymyslet, zrežírovat tuhle genialitu, aby už od samého začátku bylo vše jen v náznacích, ale aby byl konec naprosto pochopitelný a logický, to je prostě neuvěřitelné. Zvláštní, že nikdo vlastně nakonec Elliota neznal… Už se mi chce zase brečet. Tak to ukončím. Snad zase někdy

Mr. Robot - whoami (2019) (epizoda)

Vůbec jsem nevnímala rušivé okolí a jen jsem si užívala cestu, na kterou nás Sam Esmail laskavě pozval. V tomto díle se toho událo tolik. Opět jsem na chvíli mohla vidět mého ňufáčka – Tyrella. Elliot je tak trošku jiný Elliot. Co z toho vyvstane?

Mr. Robot - Východ (2019) (epizoda)

Spoilery. Hlavou se mi víří jedna myšlenka za druhou. Co to mělo všechno znamenat? Proč je Elliot normální? Proč je 2x? Whiterouse je mrtvá. To se tak nějak očekávalo. Nečekala jsem ale, že je to vlastně tak trošku romantická a dobrá duše, která má velké vize. Ale ten konec? Jak se za jeden díl dokáže tohle všechno vysvětlit?

Mr. Robot - 410 Ukončeno (2019) (epizoda)

Velký úkol skončil a teď se hlavní postavy rozhodují, co se svými životy. A není to vždy lehké rozhodnutí. Konečný happyend/nehappyend/happyend/nehappyend byl velmi originální. Jak už bývá v tomto seriálu zvykem. Dokonce jsme se i mohli rozloučit s oblíbenou postavou, Irvinem, který nepřekvapil a prozradil svůj odlehčený pohled na věc. Elliot se vrací, aby přinesl světu další dobro. To nejlepší mě teprve čeká.

Mr. Robot - 409 Konflikt (2019) (epizoda)

Vím, že se k tomu náš tým připravoval hodně dlouho, dalo to spoustu práce a přemýšlení, ale přesto mě vyústění celé pomsty překvapilo. Ani bych neřekla, že zklamalo. Ale zdálo se mi to takový... rychlý nebo jak to říct. Nic to ale nemění na tom, že bylo neskutečně příjemné vidět zmateného ťamánka, jak ho konečně někdo převezl. Velmi příjemná satisfakce a zřejmě ukončení války Whiterose X Elliot. Hustá atmosféra by se zase dala krájet. Vyvstává však otázka, co se bude dít následující 3 díly? Jsem extrémně natěšená, jaké překvapení na mě čeká. Opět utekl tento díl strašně rychle.

Mr. Robot - 408 Vypršel časový limit požadavku (2019) (epizoda)

Dom konečně zabila tu nesympatickou tlustoprdku. Fakt už jsem jí měla plný zuby. Dom mám ráda víc a víc. Líbil se mi rozhovor mezi Mr. Robotem a Elliotem. Od toho tu přeci je druhá osobnost. Aby vás chránila a pomáhala vám.  Díly jsou víc a víc depresivní.

Mr. Robot - 407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (epizoda)

Hudba gradovala napětí opět skvěle. Už ji ani nebudu chválit, protože ta je tu samozřejmostí. Líbilo se mi, jak tvůrci podali celé odhalení. Tak nějak jsem ale myslela, že už je to jasná věc, že je tu Mr. Robot s Elliotem od malička. Obzvlášť potom, co Darlene převyprávěla historku s oknem, jak se stala doopravdy. Konečně rozuzlení mě ale i tak překvapilo a dost se mi to líbilo. Bylo mi líto nejen Elliota, ale i Very. Takové dětství si nezaslouží nikdo. Jsem zvědavá, jak Elliota ovlivní informace, kterou se dozvěděl. Jinak byl ale Vera v průběhu sezení dost rušivý element. Vadilo mi, jak skákal do řeči. Na začátku dílu mě ale rozesmávaly ty jeho kecy. Asi by se mi líbilo, kdyby při pomalém uvědomování si, co se vlastně stalo, byla nějaká retrospektivní scéna, kdy nám tvůrci ukáží, jak se to celé odehrálo a jak to bylo (v Elliotových myšlenkách). Super díl, kde se objasnila spousta skutečností.

Mr. Robot - 406 Neakceptovatelné (2019) (epizoda)

"Ty jsi ta největší zrůda, protože to ani nevíš." Velmi mile mě v tomhle díle překvapila Elliotova psycholožka. Čím to, že tihle maniaci - Berlín, Vera - mají tak rádi proslovy o sobě sama? :) Dom s Darlene jedou opět v problému. Čím víc se blížím do finiše, tím víc zvědavá jsem. Vera ještě asi sehraje nějakou roli. Víc se mi ale k Elliotovi hodil Tyrell, po kterém stále teskním...