Bastardi 3 (2012) odpad!

Nebudu a nechci se pozastavovat nad myšlenkou tohohle a předchozích filmů s názvem Bastardi, protože je to vyhrocené do extrémů. Ale dobře velká část filmů ukazuje svět trochu jinak a není na tom nic špatného, teda pokud se to ovšem celé nedělá špatně. Co mě však na Bastardech doslová mučí je zpracování. Jako každá druhá amatéřina od studentů středních škol s neherci vypadá lépe a co víc je napsaná lépe. Jak má třeba herec formátu Třísky něco hrát, když mu někdo napasoval do úst debilně poskládané věty. No doufám, že Magnusek bude příště hledat na film peníze trochu hůř, jinak se máme vážně na co těšit.

Nelítostný Parker (2013)

Hodně rychle by si měl Statham rozmyslet co dělá. Nemyslím si, že tenhle film je špatný, ale bohužel Statham je pořád stejný. Jeho herectví se zaseklo v jedné poloze, která by mohla znamenat konec jeho hrdinů a začátek dob, kdy i on skončí ve starém železe jako jeho akční předchůdci. Strašně mu přeji, aby se konečně začal rozhlížet i po jiných žánrech (třeba nějaké srandě). Hrát totiž umí. A jinak k filmu samotnému, je to prosté, mě se to líbilo a to hlavně zásluhou zajímavých Stathamových hereckých parťáků a to jak Nicka Nolteho, tak hlavně Jennifer Lopez. Je pořád sexy...

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Jako bych spoustu vtipů už někde viděl. Takže bohužel ani po dvojce hulit nezačnu. :-D

Muži v černém 3 (2012)

Trochu jsem bojoval s tím se na návrat černooblekářů s černými kravatami, brýlemi a auty kouknout. Nakonec zvědavost zvítězila a já musím říct, že to zase nebylo úplně špatně. Avšak první část filmu, která se odehrává v současnosti, byla naprosto příšerná a vážně jsem měl sto chutí jít do pryč. Neudělal jsem to i díky tomu, že jsem se těšil na Brolina. Byl jsem totiž strašně zvědav jak zahraje Lee Jonese. On však nechrál Tommyho K., on dostal tu obrovskou výhodu, že mohl naprosto v pohodě hrát Josheho K. A najednou mě ten film bavil, vtipy mi tam seděly a všechno fungovalo jako za starých dobrých časů. O dalším dílu nechci nic slyšet, ale jako upozornění, že MIB existují a existovali, mi to přišlo fajn.

Velký Gatsby (2013)

Nejsem v hodnocení svázán tím, že bych četl knihu nebo viděl starší filmy. A tak můžu na konto Velkého Gatsbyho říct jen, že jsem byl okouzlen. Být tento snímek žena, asi by to byla z mé strany láska na první pohled. Jen mám strach z příští projekce, aby se mi neukázaly ty věci, které jsem v prvotním kino-okouzlení přehlédl. To je taky důvod proč to není pět hvězd. Třeba se mé obavy nenaplní a při příštím setkání s tímto filmem hodnocení změním.

Sloní muž (1980)

Nejen, že je to vážně skvělý film, ale je to hlavně jeden z nejúžasnějších filmových příběhů. Je strašně fajn vidět Johna (John Hurt) jak se mu celý svět klaní za to čím si prochází. Je to opravdu strašně silný film a výkon Johna Hurta je fenomenální. Ono to totiž určitě nebylo vůbec snadné něco hrát, když máte na sobě masku, ale Hurt to zvládá.

Obřad (2011)

Tak mě to bavilo, že jsem uprostřed filmu na 20 minut usnul a to jsem na to koukal za bílého dne.

Sucker Punch (2011)

Nemůžu začít hodnocení Sucker Punch jinak než vyzdvihnutím vizuální stránky filmu. Opět se to totiž Zacku Snyderovi povedlo. Výběr hlavních hrdinek je také fajn, protože nám mužskému publiku se na to moc hezky kouká a holky i hrají celkem dobře. Problém však z mého hlediska je když se člověk chce zavrtat do příběhu a scénáře. Ale protože já jsem přistoupil na pravidla tohohle filmu a nechal jsem se unášet na vlně vizuálu, tak mě absence příběhu nijak zvlášť neznechutila. Prostě jsem se tentokrát nevrtal.

Patrola (2012)

Drsný film z drsného Los Angeles ve kterém se pohybují podle mého trochu lehkomyslní policisté Taylor a Zavala. Oba herci zvládli své úlohy naprosto na jedničku (tedy klidně bych jim za to pět hvězd dal). Co jsem však nepochopil a těžko kdy pochopím byl výběr kamerových technik, kterými byl film natočen. Nemám to rád a to ani Patrola nezměnila. Pro mě skvělý film, kterému dává pořádnou podpásovku ten zbytečný dokumentární styl.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Na první pohled se mi zdála dvojka jiná než jednička. A i při titulcích jsem měl pocit, že to byl jiný film. Ale víte, i když byly jiné, tak mi to přišlo kvalitou naprosto stejné. Nenáročný megafilm pro nenáročného diváka. Ja osobně bych k naprostému štěstí chtěl víc.