Tenet (2020)

Marty Mc Fly je z toho celého zmatený jak lesní včela, Dr. Emmet Brown ví, že na to nemá čumět lineárně a Christopher Nolan je několik světelných let před konkurencí, akorát v tomto filmu trošku poodhalil, odkud pochází.

Mulholland Drive (2001)

"Silencio." Pamatuju si, jak v kině začaly závěrečné titulky a všichni seděli přilepení v sedadlech a zírali jako "wow" a nebo "co to jako mělo být?" Kdo vydrží do konce, toho to bez emocí nenechá. Tohle je pravá filmařina a Lynch v nejryzejší podobě. Podle mě tady vyvrcholil a vybrousil svůj styl k dokonalosti. V dalších filmech už to bylo všechno přespříliš. K tomu přidám parádní Naomi a Lauru a je tady jeden z nej filmů všech dob.

Živí mrtví - Uvnitř (2021) (epizoda)

Walking dead se na stará kolena mění v horor! Tleskám. Teda, až se mi doklepou zuby.

Kouř (1990)

Geniální. A to jsem viděl až v roce 2021 a nemám rád muzikály. Asi právě proto.

Sexify (2021) (seriál)

Polská Netflixová verze Sexual Education? Vydává se trochu jinou cestou, balancuje mezi komedií a dramatem, ale nedaří se mu hlouběji proniknout ani do jednoho. Jako osmidílná seriálová jednohubka ale baví.

Dům u hřbitova (1981)

Jsem v šoku! Fulci tam strčil i příběh! Je to jako obvykle proložené sérií šokujících gore scének, ale tentokrát i s nějakou logikou. Fulci se nezastaví před ničím a masakruje i děti, všude jsou nastražené nabroušené nože, aby se jimi daly propíchávat hlavy, podřezávat krky nebo odemykat dveře. Krev teče proudem, červi rozežírají zetlelé maso a Frankie-zombik ve sklepě mi přišel jako fajn monstrum. Takže opět horor, jaké mám rád.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Fantasy pro holky. Zajímavý svět, zajímavé nápady, sympatičtí a dobří herci, ale nějak to nemá koule a nic se tam neděje.

Jelenice (2019)

Mr. Oizo přináší Rubber dvojku. Vraždící pneumatiku střídá jelení bunda. Napadá mě jen, jaké by to mohlo být ještě víc úžasné kdyby se Dupieux odklonil z psycho artových vod do vod béčkového filmu. Nicméně nedá se hvízdat, jeho filmy miluju, jsou bizarní, ujeté a mají vždy příjemnou stopáž.

Časové pásmo bylo změněno