Zaklínač (2019) (seriál)

Slibně začínající rozjezd seriálu byl zřejmě způsoben nadšením z toho, že vidíte na obrazovce své oblíbené postavy a že víceméně vypadají tak, jak jste si je představovali. Geralt v podání Supermana, Marigold, příběh Yennefer ztvárněný zajímavým způsobem. Od výpravy za drakem, která byla jedna z nejlepších povídek na papíře, seriál ale začal mírně kulhat a postrádat jakýsi ucelený smysl. Podobně jako Hra o trůny byla první série o seznamování s postavami a nastolení jakéhosi obrazu o světě, ve kterém se to odehrává, tak snad to tak bude tak i se Zaklínačem a ve druhé sérii se naplno rozjedeme podle románové pentalogie, která ve světě fantasy nemá konkurenci. Pro lidi neznalé přelohy musí být první série pořádně zmatený guláš, ale Caville byl teda pro roli Geralta zrozen.

Slimák (2006)

Jde v jednom filmu zkombinovat Vládce Loutek, Zombie Horory, Re-animátora, raného Cronenberga (Shivers) nebo Carpentera (Oni žijí!) a Tromu tak, aby se na to dalo dívat? Jde. A nejen se na to dá dívat, ale dokonce to i stojí za to a je to takový film, jako chceme všichni vidět. Od začátku do konce se nenudíte a pořád se něco děje, casting se výjimečně nadprůměrně povedl. Takže v rámci žánru za jasných 5. Ale dokonce i v rámci regulérní kinematografie to nebude na míň než 4. Není divu, že to Gunn dotáhl až k Marvelovkám. A že ty jeho jsou nejlepší.

IO (2019)

Nudné postapo scifko, na které se dá dívat jen kvůli hippiesačce z posledního Tarantina, kde ale její chlupaté podpaží zabíralo víc.

Mrtví neumírají (2019)

Nejpromarněnější výskyt Seleny Gomez ve filmu. Za její objevení se normálně přidávám hvězdičku nahoru. Tady se ale nějak promarnilo úplně všechno. Nudilo mě to stejně jako ostatní filmy od Jima. A to jsem se docela těšil.

High Rise (2015)

Kubrick soupeří s Trierem, kdo natočí další díl Mad Maxe. Ani jednomu se to ale nepodaří.

Návrat živé smrti 3 (1993)

Z opulentní komediální zombí šou pro celou rodinu prezentované v jedničce a dvojce se nám stalo zombí drámo pro fajnšmekry. Návrat oživlých mrtvol zkřížený s Nocí ožilých mrtvol, Dnem mrtvých, Reanimátorem a snad i s Tetsuem. Prostě jedna lahůdka vedle druhé. Vážně mě překvapila ta změna ladění série, radši jsem asi měl to komediální. Ale i tak to bylo zajímavé, když člověk nevěděl, co se z toho vyklube, jednání postav bylo správně nelogické, celé to bylo správně nelogické, docela nechutné, herci šíleně béčkoví a celé to bylo až céčkové. Tož na co jiného se v létě dívat?

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Bobby z Twin Peaks bojuje s armádou USA a armádou hláškujících zombií. Aneb dá se natočit zombie film pro celou rodinu? A aby to bylo zábavné? A aby se na to dalo dívat 30 let po natočení? Ano, dá. "Tvůj mozek strašně voní."