Já, společnice (2016) (seriál)

Riley Keough je krásná a tak zvláštně divná, zároveň žhavá i chladná, stejně jako tenhle seriál, o kterém člověk neví, co si má myslet. Je to art, jehož smysl mi uniká? Je to soft-porno proložené krimi thrillerem z právnického prostředí, kterému stejně nerozumím? V druhé sérii se najednou zničehonic objeví 2 nové postavy, které nejsou tak krásné jako Riley. Ale mají charisma a sex appeal a mění se to v lesbi show, takže koukáme dál. Spoustu věcí mají obě série společné - nepochopitelné chování a pohnutky postav, nevysvětlené věci, nesrozumitelné zápletky mezi erotickými scénami, některé epizody naplněné balastem a nudné, ale je tam hodně sexu, je to krátké a dobře se na to dívá a rychle to utíká.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Žraloci, motorové pily, honičky auty se žraloky, auty s vrtulníky? Může to někoho nebavit? Snad nejujetější nápad století kupodivu natočený tak, že vše dává smysl. Pokud chcete hledat smysl v nesmyslu, logično v nelogičku, herečku v Taře Reid a věříte v ničení tornád bombami.

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Svěže starosvětský vítr do seriálového světa, který k nám přináší ducha IT Crowd, Black Books a Červeného trpaslíka. Navíc miluju všechno s upíry a chtěl bych být inkarnací Gregora a jednou si v něčem zahrát s Laszlem. Akorát setkání s Colinem Robinsonem mě vpravdě neláká. Nicméně i zásluhou tohoto energy upíra ode mě seriál dostává za 5 hvězd.

Dora a ztracené město (2019)

Kupodivu filmová Dora vůbec nedopadla špatně. Kdo viděl s dětmi původní předlohy, tak si určitě užil i toto. Ve srovnání s kresleným seriálem, to nebylo vůbec "tak" stupidní a ani to nepoučovalo. Dořiny typické atributy byly v hraném světě vážně legrační. Hlavní představitelka se role zhostila dobře. Šablona Indiana Jonese byla v pohodě. Kupodivu jsem ani neusnul. Takže všechno dopadlo jako hraná adaptace lépe, než by se dalo očekávat. Akorát ta Eva Longoria už nám nějak zestárla.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Krásná nová holka sextantka a suproví zombi žraloci, ale jinak mi je, co se děje na plátně úplně ukradené stejně jako ve všech ostatních dílech kromě jedničky.

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Chtěl jsem dát tři, ale poslední díl to zvedl na čtyři. Žena řekla, že jsem divný, ale ani Stephen King u tvorby Carrie ani Cronenberg při Shivers by si to asi nemysleli.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Konečně Dawsonův svět pro dnešní generaci!

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Úžasný seriál, co do budování atmosféry, odkrývání tajemství a naprosto přesného dávkování emocí. První série nemá chybu. Druhá, kde jsou karty víceméně odkryty, trochu kulhá a je už spíš jen pro holky.

Táta je doma (2015)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal s falešným dojmem, že půjde o rodinnou taškařici. O taškařici se věru jedná, ale o klasickou Ferellovku. Wahlberg i Ferrell si to užívají a je to pro rodinný film několikrát krásně přes čáru. Ferrell never dies.

Velvet Buzzsaw (2019)

Mulholland Drive od Lynche potkává Neon Demona od Refna. Jak já miluju filmy odehrávající se v LA, divnofilmy a cokoli s Gyllenhaalem. Nejlepší nečekaný zážitek poslední doby.