wojciech

1 bod

1 2 následující >>
    • 10.5.2009  01:00
    Star Trek (2009)

Masakr, v rámci sci-fi žánru a celkově v žánru akčního velkofilmu zatím absolutně nejlepší film roku. Občas by sice neškodilo méně podbízivého humoru, daleko víc mě například bavily narážky na původní seriál - což je ale věc, se kterou jsem tak nějak počítal a chápu její nezbytný komerční účel. Jinak už ale ST téměř splňuje moji představu o dokonalém akčním filmu - pestré lokace (to i přesto, že většina děje se odehrává v pustém vesmíru), perfektní casting a hlavně akce, která je dávkována naprosto precizním způsobem.

• 14.4.2009  09:36

I když Kung Fu Panda nemá tak "sofistikovaný" humor jako pixarovky, tak jsem se bavil daleko víc než u většiny z nich... Možná právě proto. A ta úvodní "anime" pasáž je geniální.

• 9.4.2009  23:19

Film, který obsahuje všechny ingredience, jaké jsem vždycky v dobrodružném snímku chtěl mít. Stejně tak ale dokážu i pochopit, že se někomu tyto ingredience 1) nelíbily, 2) bylo jich jednoduše příliš moc, nebo 3) mu nesedly dohromady.

• 8.4.2009  03:24

Druhá půlka filmu s válečnou příběhovou linií je sice tak za tři hvězdičky, ale kvůli té první - ve které je člověk nucen se dívat na jakési dekadentní snoby (k nimž jsem si krom opovržení nevypěstoval žádný jiný vztah), nemůžu hodnotit lépe.

• 4.4.2009  12:33
    Apokalypsa (1979)

Neskutečně geniální. Apokalypsa by klidně mohla být natočena bez závěrečné třetiny, a i tak by byla jedním z nejlepších válečných filmů, co byl kdy natočen. Ale to, co se stane v poslední třetině, posouvá celý film do naprosto jiné dimenze a z válečného snímku se najednou stavá meditace nad šílenstvím, Bohem a lidstvím samým (ne nutně v tomto pořadí). Viděna Redux verze.

• 27.3.2009  18:51

Člověk by řekl, že dlouhá stopáž a pomalé tempo vyprávění by mohla být ideální možnost k detailnímu psychologickému vyprofilování jednotlivých postav - žel, nestalo se tak :) A tak je "Zabití Jesseho Jamese" bohužel pouze filmem hezkých záběrů (i když v pasážích, kdy mluví vypravěč, se mi rozostřená kamera moc nelíbila), vynikajících hereckých výkonů (Casey Affleck, Sam Rockwell, Brad Pitt) a kouzelné hudby (Nick Cave & Warren Ellis). Tento nedostatek pak zamrzí obzvlášť při tak zajímavém námětu, jakým film disponuje.

• 21.3.2009  15:42
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Jeden z mála komediálních seriálů, jehož míra zábavnosti s přibývajícími sériemi neklesá. Nicméně český dabing snižuje SP o několik tříd níž. Oblíbené díly: Starvin' Marvin in Space (311), The Tooth Fairy´s Tats (402), Scott Tenorman Must Die (501), Lil' Crime Stoppers, (706) Casa Bonita (711), Good Times With Weapons (801), AWESOM-O (802), Marjorine (909), Ginger Kids (911), Go God Go (1012-1013), Guitar Queer-o (1113), Pinewood Derby (1306)

• 21.3.2009  15:29

Na jednu stranu je asi smutné, že jedna z nejlepších herních adaptací je taková bezduchá akční slátanina, ale kdo by to mohl tak roztomilému béčku, které samo sebe nebere příliš vážně, zazlívat. A navíc nostalgie z hraní hry je ve mně pořád natolik silná, že pod 4 hvězdičky prostě jít nemůžu :)

• 21.3.2009  15:16

Vizuálně (skoro) dokonalé... a to mi alespoň v tomto případě ke spokojenosti vcelku stačí. Navíc potěší Jack White v roli potulného umělce.

• 21.3.2009  15:08

Není dobré, když u akčního filmu usnete nudou patnáct minut před koncem (no, to vlastně není dobré u žádného filmu). A navíc jsem měl pocit, že Cruise má mastné vlasy - jako jo, takový špión nemá život lehký, ale na trochu hygieny by si čas najít mohl.

• 21.3.2009  15:06

Kdyby se soutěžilo o nejstylovějšího upíra, tak D atakuje přední příčky.

• 20.3.2009  01:17
    Transformers (2007)

Abych si užil film o bojujíjících robotech, co se mění v auta, tak by to muselo být ještě krapet velkolepější.

• 18.3.2009  01:16
    Beowulf (2007)

Nebýt koní, co ve filmu běhají jak postižení (no, ono celkově grafiky, která občas vyznívala až příliš uměle... ti koně mě tam prostě jen nejvíc bili do očí), tak je to za víc hvězdiček.

• 18.3.2009  00:50
    Běsi (1988)

To, k jakému účelu Wajda využívá Dostojevského předlohu a jakého prznění se přitom dopouští se mi prostě nelíbí. Dlužno říct, že nečíst knihu a nevztekat se tak kvůli tomu skoro při každém záběru, tak by můj problém s Běsy byl o poznání menší a těch pár hvězdiček by si přeci jen zasloužily - minimálně za nečekaně velmi podařené ztvárnění Verchovenského (které je také ale asi nejvěrnější své románové předloze).

• 18.3.2009  00:47

Pro mě asi nejlepší Miyazaki. Dílčí nápady z jeho starších děl, které jsem vždy považoval za geniální, jsou zde navléknuty na relativně klasický pohádkový model, který jim však naprosto dokonale sedí. Ano, občas se sice už jedná o vykrádání sebe sama, ale to nevadí - vzhledem k tomu, že jsou tyto nápady poprvé zasazeny do pro mě smysluplného rámce. Co oceňuji ještě víc, je ale fakt, že Miyazaki protentokrát mírně opouští od svojí ekologické agitky - tu si sice bohatě vynahrazuje hodně silnou agitací protiválečnou - ta však na mě, na rozdíl od zmíněné ekologie, nepůsobila nijak zvlášť rušivým dojmem, a to mi většinou jakákoli tendenčnost ve filmech leze hodně krkem.

• 18.3.2009  00:34
    Solaris (1972)

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem nedokázal pochopit, jak režisér něčeho tak neskutečně kouzelného a krásného mohl ve svých pozdějších dílech klesnout k točení takových zhovadilostí.

• 18.3.2009  00:34
    Nostalgie (1983)

No fuj.

• 18.3.2009  00:33
    Stalker (1979)

Že si Tarkovskij vezme z původní předlohy bratří Strugackých jen pár dílčích nápadů by mi zas tak nevadilo. Nicméně to, že tam místo toho nacpe svůj pseudofilozofický balast, mě už štvalo trochu víc. Pár momentů přesto geniálních (např. scéna v hale s písečnými kopci) - zbytek ale značně pokulhává.

1 2 následující >>