Spotlight (2015)

Všechny hodnocení, co sem píšeme, jsou samozřejmě (až na některé analýzy) velmi subjektivní. A tohle je u mě na 100% ten případ. Novinářské drama s velmi silným a drsným příběhem. Donutilo mě to, zamyslet se a film ve mě vydržel hodně dlouho. 90%

Duna (2021)

Pro mě jeden z TOP 3 roku 2021. Moc mě to bavilo, i když o tom filmu se vlastně tolik napsat nedá. Je to epické rozehrání "hry", která mě velice nalákala na druhou část. Film vlastně nekončí, ale přestane, to může leckomu vadit. Mě ne 80%

West Side Story (1961)

10x Oscar, 5x Golden globe. Je třeba něco více dodat? Nádherná muzikálová variace na Romeo a Julie. Příběh aktuální i dnes. 100%

Návrat do budoucnosti (1985)

Vizionář Robert Zemeckis natočil krásný feel good movie. Skvělá komedie pro celou rodinu, která časem neztratila nic ze svých kvalit. M.J. Fox je skvělej, energickej, živelnej a moc dobře se na něj dívá. 99%

Všichni prezidentovi muži (1976)

Já mám tyhle "upovídané" dramata podle skutečných událostí velmi rád. Film je výborně zpracován a herecké výkony jsou fantastické. Za mě, tento film nestárne. 100%

Transformers (2007)

Našlapaná podívaná, jak je u Baye zvykem. Jsou zde silně cítit Spielbergovy myšlenky a to je moc dobře. Film funguje skvěle a i když vám tyto hračky neříkají nic, tak jako mě, je to parádní zábava. Humor, akce, roboti a pěkná baba. Co víc chceš 90%

Sherlock Holmes (2009)

Nijak mě to nenadchlo. Downy i Law jsou skvělí. Zimmerova hudba je vynikající, ale mě to malinko nudilo. Kdybych občas neslyšel souseda hrát ústřední melodii na klavír, už bych si na film asi nevzpomněl. 60%

Drž hubu! (2003)

Rychlá, velmi vtipná a vlastně skvělá francouzská komedie. Vždy zvedne náladu a dobře pobaví. Depardieu a Reno to táhnou. 85%

Já, legenda (2007)

Natočené pěkně, vylidněný New York je super, Smith je fajn. Celkově mě to ale celkem nudilo a znovu si to asi nedám. 60%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Butler a vlastně akce, akce, akce. Když se nebojuje, jde film trochu dolů, ale utíká to rychle. Zajímavé filtry a digitálonost, která je fajn. Užil jsem si tento testosteronem nabušený film. 75%