Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krimi
  • Komedie
  • Akční
  • Horor

Oblíbení herci (10)

Bela Lugosi byl geniální herec, který se bohužel narodil ve špatné době a špatné zemi. Kdyby se narodil ve 20. nebo 30. letech v USA, byl by hvězdou dodnes, ale svět by zase přišel o svého nejlepšího Drákulu.

Dokonalý gentleman, čínský detektiv, šílený vědec a stejně tak různá monstra nebo šílení vrazi. To všechno jsou tváře tohoto famózního britského herce.

Alda je skvělej herec. Všechny díly MASHe jsem viděl 2x - 3x. Jeho postava Hawkeye Pearce a jeho specifický smysl pro humor mě kdysi hodně ovlivnil a asi bych bez pravidelných večerů u MASHe ze střední školy neodešel psychicky zcela v pořádku:-) To je ten důvod, proč je Alan Alda na první místě v mém TOP. Škoda jen, že se stal mužem jedné role.

Gentlemanský Van Helsing, ďábelský baron Frankenstein anebo energický Sherlock Holmes, to jsou jen některé z mnoha tváří skvělého Petera Cushinga.

Vlčí muž, Drákula, Mumie, Frankensteinovo monstrum- Lon Chaney jr. je prostě klasik filmového hororu 40. let, který v mém top nemůže chybět. Škoda, že plno filmů s ním byl jen průměr nebo dokonce podprůměr a kromě Vlčího muže neměl už žádnou svou charakteristickou postavu, protože ostatní klasická monstra před ním už vždy jeden nebo dva herci hráli.

Kromě gangsterů Tonyho Montany, Carlita Briganteho nebo Michaela Corleoneho, mě nejvíc oslovil coby John Milton v Ďáblově Advokátovi, Arthur Kirkland v And Justice For All, Vincent Hanna v Nelítostném souboji a Jack Gramm v neprávem podceňované detektivce 88 minut.

Reklama

Reklama