V hlavní roli já (2008)

Černá komedie, ze které šlo podle mě dostat víc. Zůstalo to tak nějak na půl cesty. Dobré nápady, ale celé je to bylo takové nijaké. Nenudil jsem se, ale taky nijak zásadně nebavil.

Two Smart People (1946)

Začátek docela zajímavý, ale pak už se to jen nudně vleklo až do konce.

Caesar a Kleopatra (1945)

Vizuálně moc pěkné, občas taky vtipné a zábavné. Je to spíš odlehčená konverzační komedie než historický velkofilm, takže si myslím, že by tomu prospělo výrazné zkrácení tak o půl hodiny.

Adios Django (1966)

Ničím výjimečný špageťák.

Boj o oheň (1981)

Film, který vám o sdělí vše podstatné o době kamenné. Máme tu rozdělávání ohně, mamuty, šavlozubé tygry, vrhače oštěpů, kanibaly a nějaký ten pravěký sex :-D Výborně natočené. Přestože tam kromě skřeků a několika nesrozumitelných slov nemluví, tak neuvěřitelně zábavné.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Hezká pohádka s pěknou animací, pěkným prostředím a vtipnými momenty.

Mimi šéf (2017)

Vcelku originální pohled na to, jak děti přicházejí na svět :-D

The Outriders (1950)

Nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal po přečtení komentářů, ale žádný zázrak taky ne. Slabší průměr, 2,5

Louisiana Hussy (1959)

Nízkorozpočtový independent snímek z konce 50. let, který si už se skomírajícím mravnostním filmovým kodexem moc hlavu nedělá a ukazuje záběry, který by byly ještě v první polovině 50. let nemyslitelné. Herci jsou sice spíš neherci, titulní femme fatale není nijak extra svůdná (což by asi měla, když je příčinou sebevražd i rozkolů mezi bratry), ale jinak v pohodě.

Good Time Girl (1948)

Britský noir o šestnáctileté holce, která uteče z domova poté, co jí otec zmlátí, seznámí se s pochybným týpkem, který jí dohodí práci v nočním klubu a začne o ní projevovat zájem, když Gwen jeho snahy odmítne, zmlátí jí a nakonec na ní ještě hodí krádež šperků, čímž jí dostane do pasťáku ... Poměrně silný příběh, který sice má svá trochu slabší místa (část v pasťáku), ale poté výborně graduje a závěr je opravdu povedený.