Christmas Eve (1947)

Nekompaktní snímek o trojici adoptovaných synů, kteří se snaží na štědrý večer dostat ke svojí matce a zachránit jí před tím, aby byla prohlášena za nesvéprávnou. Příběhu každého z nich je věnovaná část filmu. Místy je to komedie, místy krimi, moc to nedrží pohromadě a výsledný dojem je hodně průměrný. 2,5

The Punisher (2017) (seriál)

Sympaťák Frank Castle je samozřejmě super. Nicméně by stačilo tak 10 dílů. Některá místa mi přišla trochu hluchá, ale celkový výsledek moc dobrý. (P.S. Smažte ten dementní obsah od geklon, co tu visí. Někdo si tu zase něco vycucával z prstu.)

The Defenders (2017) (seriál)

Konečně jsme se dočkali dlouho avizované týmovky. Defenders jsou sice trochu slabší než ostatní seriály, první díl byl třeba vyloženě nudný, ale jinak jsem se dobře bavil po celou dobu. Myslím si, že 8 dílů namísto klasických třinácti tomu docela prospělo.

Ruby Gentryová (1952)

Jennifer Jones, její nešťastná láska s Charltonem Hestonem a její osobní vendetta proti pokryteckému maloměstu, které jí nikdy nepřijalo, protože se narodila "na špatné straně kolejí". Jižanské drama, které úplně nevyužilo svůj potenciál a příliš se mě nedotklo. JJ a Heston mi jako dvojice, která se šíleně miluje, neseděli.

Wanted for Murder (1946)

Scotland Yard pátrá po škrtičovi, který v londýnských parcích vraždí mladé dívky. Podezřelého mají už od začátku a my tak v podstatě jen hodinu a 40 minut sledujeme, jak se mu snaží dostat na kobylku, což je občas trochu zdlouhavé. Klidně to mohlo být o dvacet minut kratší.

Emoji ve filmu (2017)

Koukám na to tragický hodnocení. Tak zlý to určitě nebylo. Je pravda, že příběh je stokrát ohraná cesta losera k poznání, že je lepší být takovým jakým je než někým, kým není, každopádně hezká animace a vtipný svět smartphonu. Vzhledem k tomu, že už 5 let vlastním starou nokii a tomuto typu telefonů se zuby nehty bráním, tak mi asi plno narážek uniklo :-)

Jako vejce vejci (1996)

Keaton hned 4x a nevím proč, ale po celou dobu mi strašně připomínal Kevina Costnera. Bylo to docela zábavné, i když se určitě z toho nápadu dalo dostat mnohem víc a úplně ideálně to mohl být thriller se zlými klony. 3,5

Bílé Vánoce (1954)

Bing Crosby a Danny Kaye jsou fajn dvojka, jejich herecké partnerky rovněž. Pohodová záležitost na navození vánoční atmosféry.

Preacher - Série 2 (2017) (série)

Celou druhou sérii jsem byl nadšený a chtěl dát pět, protože oproti té první byla zábavná, akční, krvavá a hlavně originální. Bohužel poslední díl to celé jaksi pokazil. (V první řadě to bylo naopak, tam to poslední díl vytáhl z nudných vod a navnadil na druhou sérii).

Příběh nindži (1962)

Docela jsem se na tento snímek těšil, ale trochu mě to minulo. Ztrácel jsem se v ději, jménech i postavách. Zkrátka na staré japonské filmy je potřeba stoprocentní koncentrace. Snad někdy příště. Nicméně závěrečná bitva byla skvěle natočená a vražda s kapkami jedu na provázku hodně originální.