Uprchlík (1947)

Neuvěřitelně nudný snímek o tom, jak mexická vláda pronásledovala kněze a zakazovala alkohol. Za zmínku stojí snad jen zajímavé lokace mexických měst.

Cloudburst (1951)

Robert Preston, vedoucí úřadu pro lámání kódů, příjde o těhotnou manželku, kterou srazí dvojice vrahů a zlodějů prchajících z místa činu. Cloudburst je celkem zdařilým britským revenge noirem.

Autumn Leaves (1956)

Místy úplně skvělé, místy trochu nijaké, místy nedořešené. Nebylo to špatné, námět super a způsob, jakým se to začalo vyvíjet taky, ale celkový výsledek mě tak nějak zklamal.

Milostné dopisy (1945)

Zajímavý námět, ale to zpracování je trochu unuděné. Chtělo by to trochu více toho dramatu, mysterioznosti a méně romantiky :-)

The House Across the Bay (1940)

Celkem stravitelný noir, který nijak zvlášť nenudí, ale ani příliš nenadchne.

Christmas Eve (1947)

Nekompaktní snímek o trojici adoptovaných synů, kteří se snaží na štědrý večer dostat ke svojí matce a zachránit jí před tím, aby byla prohlášena za nesvéprávnou. Příběhu každého z nich je věnovaná část filmu. Místy je to komedie, místy krimi, moc to nedrží pohromadě a výsledný dojem je hodně průměrný. 2,5

The Punisher (2017) (seriál)

Sympaťák Frank Castle je samozřejmě super. Nicméně by stačilo tak 10 dílů. Některá místa mi přišla trochu hluchá, ale celkový výsledek moc dobrý. (P.S. Smažte ten dementní obsah od geklon, co tu visí. Někdo si tu zase něco vycucával z prstu.)

The Defenders (2017) (seriál)

Konečně jsme se dočkali dlouho avizované týmovky. Defenders jsou sice trochu slabší než ostatní seriály, první díl byl třeba vyloženě nudný, ale jinak jsem se dobře bavil po celou dobu. Myslím si, že 8 dílů namísto klasických třinácti tomu docela prospělo.

Ruby Gentryová (1952)

Jennifer Jones, její nešťastná láska s Charltonem Hestonem a její osobní vendetta proti pokryteckému maloměstu, které jí nikdy nepřijalo, protože se narodila "na špatné straně kolejí". Jižanské drama, které úplně nevyužilo svůj potenciál a příliš se mě nedotklo. JJ a Heston mi jako dvojice, která se šíleně miluje, neseděli.

Wanted for Murder (1946)

Scotland Yard pátrá po škrtičovi, který v londýnských parcích vraždí mladé dívky. Podezřelého mají už od začátku a my tak v podstatě jen hodinu a 40 minut sledujeme, jak se mu snaží dostat na kobylku, což je občas trochu zdlouhavé. Klidně to mohlo být o dvacet minut kratší.